huis binnen. Onder applaus van ouders en publiek nemen de spelers plaats aan de kam- pioensschapstafel om te genieten van het welverdiende drinken en eten. AFC Dl spelers: We hebben van jullie genoten en wij hopen dat jullie het hoge niveau de komende bekerfinale en toernooien vast kunnen houden. De trotse leider en trainers, Wim Muller, Casimir Westerveld, Jan Verhagen AFC D10 ongeslagen kampioen De beste E-pupillen van AFC spelen bij AFC niet in de El op een half veld maar al in een aparte D-pupillen klasse. De KNVB geeft zo de gelegenheid om talentvolle E-pupillen spelers al op een heel veld tegen elkaar te laten spelen. In het begin van het seizoen speelde het team nog wat onwennig. Er werd nog veel gepingeld en de meeste spelers had den nog moeite om in een opstelling te spe len. Na de herindeling in oktober ging het veel beter, vanaf dat moment werden alle wedstrijden gewonnen. De D10 had wel de pech dat er veel wedstrijden werden afgelast. In de stand stonden zij daarom nog niet bo venaan, maar de afgelopen 10 dagen konden 4 wedstrijden worden ingehaald. Met deze 12 punten erbij zijn zij ruim bovenaan geëin digd. De altijd enthousiast mee coachende keeper Maxime Singels en de bijna onpasbare ver dedigers Yannick Meijer, Tom v.d. Meer, Dirk de Meijer en Robert Wevers stonden garant voor zeer weinig tegendoelpunten. De opbouw werd altijd goed verzorgd door Tom v.d. Meer, Nigel Britton, Raffy Koopmans, Felix Admiraal en Milan Weerwind. In de voorhoede is er driftig op los gescoord, dat kan je wel overlaten aan spelers als, Ercin Senel, Kay Bottse, Davey v.t. Schip en Vincent Weijl. Al met al is het een uitstekend team waar AFC nog seizoenen lang veel plezier aan kan beleven. Jan Verhagen El Allerlei 28 april AFC El - Almere El 0 - 4 12 mei Zeeburgia /Gerard van Dolder toernooi: kampioen! De laatste wedstrijd van de competitie stond er niet echt meer wat op het spel. Zonder reservespelers werd thuis tegen Almere aangetreden. Misschien was het daardoor de vermoeidheid die ons in de laatste fase parten speelde. Want ging het lang gelijk op, in de laatste 10 minuten vlogen de tegen doelpunten er achter elkaar in. Jammer, maar nu op naar volgend jaar. De competitie werd met een eervolle 3e plaats afgesloten. Diverse oefenpartijen op een heel veld volg den, soms tegen wel hele grote tegenstanders zoals Voorland. Die gingen dus verloren, maar dat is niet belangrijk. Het was erg leer zaam, en zo kan iedereen wennen aan de ei sen die hier weer gelden, want aan sommige zaken zoals het uitkomen van de verdediging moeten we nog even wennen. Het stralende weer op 12 mei vormde de entourage voor een leuk toernooi dat wij traditiegetrouw moeizaam begonnen. In de eerste wedstrijd tegen Diemen beter spelen, maar een tegengoal incasseren. Gelukkig ging dat in de tweede wedstrijd beter tegen Omniworld en werd nu met 1-0 gewonnen dankzij een mooi strak schot uit een moeilijke hoek van Rio. Van DCG onze volgende tegenstander moest dus worden gewonnen om de kruisfinales te halen. Tot ver in de tweede helft leek dat niet te gaan lukken met een 0-1 achterstand, maar hard werken werd beloond en in 2 minuten zetten Justin en Maxim, met een tergend langzaam rollertje, dat recht. En zo bouwde de spanning op, want de kruisfinale tegen thuisclub Zeeburgia werd een thriller. Een snelle achterstand werd door Mitchell teruggebracht tot 1-2 voor de rust. Maar al snel was het toch weer 1-3. Niet onoverkomelijk! Een verre vrije trap van David werd er door Duco ingetikt, en de druk die wij nu uitoefenden werd ze teveel; een eigen doelpunt was het gevolg. Strafschoppen dus voor de beslissing. De keepers groeiden in hun rol. zeker onze Randall, zodat er diverse niet ingingen, maar David en Justin maakten geen fout, en dat deed Zeeburgia 4 maal welde finale dus. Waarin we onze tegenstander uit het begin weer tegenkwamen, Diemen. Nu waren we beter bij de les, al snel op voorsprong dankzij alweer Justin en daarna speelden we het rustig uit. Spannend bleef het zo natuurlijk wel, maar we waren duidelijk de betere ploeg. Nog een toernooi te gaan bij BSM op een heel veld, en natuurlijk ons eigen Mini-WK en dan zit het seizoen erop. Bepaald moeilij ker dan vorig jaar met veel tegenstanders die ouder waren. Toch een mooi competitieresul taat, een goede prestatie in de beker en nu ook een toernooiwinst. Al met al dus best een goed seizoen gedraaid, jongens! Frank de Munnik opgenomen op AFC website E3 kampioen! AFC E3 is kampioen geworden in het seizoen 2000-2001 en dat zonder 1 wedstrijd te verliezen, al leek het gedurende de competitie toch wel anders te lopen. Neem nu de wedstrijd tegen OSDO El, die moeizaam met 1-0 werd gewonnen. De wedstrijd ging gelijk op waarbij in de eerste helft OSDO de betere kansen kreeg maar deze niet wist om te zetten in doelpunten. AFC ging de rust in met 0-0 en kregen van Gé Rekelhof de opdracht de bal sneller rond te spelen, dan zouden de kansen van zelf komen. Eenmaal terug in het veld leverde dit al snel de verdiende voorsprong op. Helaas werd er niet meer gescoord en konden de spelers het veld verlaten met de 1-0 overwinning op zak. Onze volgende tegenstander was Legmeer- vogels thuis. Gelukkig werden wij deze wed strijd bijgestaan door vakkundig keeperswerk van David de Munnik. Deze wedstrijd werd vanaf het begin volledig in handen van AFC. Door het tempo hoog te houden en veelvul dig de combinaties te maken was de tegen stander in zeer korte tijd op een 3-0 achter stand gezet, wat tevens de eindstand was. Nu zou het kampioenschap wel heel erg dichtbij komen, maar onze volgende tegenstander was er een van een heel ander kaliber, en wel Swift E3. Voor Swift E3 moesten de mouwen opge stroopt worden, flink op de tanden gebeten moeten worden en bereid zijn om tot het ui terste te gaan. Gé Rekelhof nam voor aanvang nog eenmaal de opstelling door en gaf daar waar nodig was de nodige tips. Al vrij snel keek AFC tegen een 1-0 achterstand aan. Het was een spannende wedstrijd waar menig duel tot op het scherpst van de snede werd uitgevochten. Nee aan inzet ontbrak het niet. Het was juist de inzet wat AFC nog voor de rust op gelijke hoogte bracht. Dus konden onze gladiatoren de kleedkamer met 1-1 bezoeken. Gé Rekelhof liet weten dat er nog een schepje bovenop moest om het kampioenschap veilig te stellen. De jongens waren tot op het bot gemotiveerd en betraden de grasmat met de killlers mentaliteit. Wat uiteindelijk met een fantastisch doelpunt werd beloond. De 2-1 voorsprong was een feit en de wedstrijd werd gecontroleerd uitgespeeld. Nu was het het weekend van de waarheid, dit zou het kampioensfeest moeten worden. De tegenstander die vandaag bestreden moest worden was Roda'23 E2, een tegenstander waar wij nog niet eerder tegen gespeeld hadden. Het veld lag er slecht bij en was door de vele regen slecht bespeelbaar. Maar onze helden zouden niet onze helden zijn om hier maar ook niets van aan te trekken. Ook deze wedstrijd moesten wij weer een beroep doen op David de Munnik die net zoals vorige keer fantastisch keeperswerk liet zien. De gezichten waren gespannen en de wedstrijd kon beginnen. Een zenuwachtig AFC met hier en daar onnodig balverlies. Aangemoedigd vanaf de zijkant door de meegereisde supporters was het AFC die door een doelpunt van Allain op 1-0 voorsprong kwam. Niet veel later was het Allon die er 2-0 van maakt. Nog nagenietend van deze riante voorsprong werd er al vrij snel tegengescoord. De verdediging van AFC werd zwaar onder druk gezet, maar door goed verdedigingswerk van Bryan, Floris, Joey, Daan, Tim en Viktor gingen de spelers toch met een 2-1 voorsprong de rust in. Nu was het de beurt aan onze geweldige aanvalskwaliteiten van Rik, Allain en Allon die nog meer druk uitoefende op het doel van Roda. Rik wist een aanval van links goed op te zetten waardoor Floris er 3-1 van kon maken. Dezelfde Floris zorgde ook voor 4-1. Roda gaf niet op en wist zelfs nog terug te komen tot 4-3. Nu was het de beurt aan Bryan die van afstand met een hard schot 5-3 op het scoreboord zette en ook Viktor maakte een klasse doelpunt. Einduitslag 6-3 voor AFC. Het feest kon beginnen, de bloemen werden na het laatste fluitsignaal uitgereikt. Een terechte kampioen! s' Middags werd er nog flink doorgefeest en werd afgesloten met een rondvaart door de grachten zoals het ook hoort met een ware kapioen. Gefeliciteerd jongens namens alle ouders. Fred van Hasselt De E-4 is kampioen De techniek en het loopvermogen van Raoul Kan-Me, het positiespel van Raoul Bohne, 16

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 16