de ultime wil om te winnen, wist de C5 uit eindelijk in de laatste fase van de wedstrijd de zege veilig te stellen. Het eerste doel was bereikt en blijkbaar was de C5 klaar om aan staande zondag thuis op Goed Genoeg voor eigen publiek de klus verder te klaren. Jon gens, een hele goede wedstrijd, waarin - zo als Jan Pelsma het zo treffend weet te ver woorden- uitstekend met 'het hart' is ge speeld. A.F.C. C5 - V.V.A./Spartaan C2 Kampioenschap is een feit! Zondag 6 mei, een bijzondere dag voor de C5. Vandaag kon de C5 op eigen terrein na melijk kampioen worden. De tegenstander was V.V.A./Spartaan, dat een flink aantal weken geleden tijdens een doordeweekse 'winteravond' in de regen en de bliksem door de C5 met 0-3 was verslagen. Een resultaat dat wellicht bij menig team een behoorlijke mate van zekerheid teweeg zou hebben ge bracht. Maar niet bij de C5, want de overige resultaten van deze voormalige club van Jimmy logen er niet om en vreemde onbe grijpelijke uitslagen tegen sterk geachte te genstanders behoorden tot hun kwaliteiten. De C5 was dus tot de tanden gewapend en trad zondagmorgen vroeg op volle sterkte aan op een zonovergoten Goed Genoeg. Wat de vandaag in zeer groten getale toege stroomde toeschouwers in de eerst helft te zien kregen, was een te voorzichtig spelende C5, die weliswaar met goed positiespel het doel van de tegenstander trachtte te bereiken, maar daar door hun te lage balsnelheid daar maar niet in wist slagen. Men was net steeds iets te laat of liep de verkeerde ruimte in waardoor passen niet aankwamen of er moest worden geschoten vanuit onmogelijke (ge dekte) posities. Rust 0-0. De jongens keerden behoorlijk ontevreden naar kleedkamer #2 terug en wisten niet wat ze hier mee aan moesten. De leiders wel. Een donderspeech, de dorstlesser van Hans en de nodige Dex- tro's zouden ervoor gaan zorgen dat de jon gens weer met beide benen op de voetbal- grond kwamen. Met een ietwat gewijzigde opstelling werd de tweede helft begonnen en het was al heel snel duidelijk dat de C5 uit een heel ander vaatje ging tappen dan in de eerste helft. Snelle driehoekjes door goed vrij lopen zonder bal en regelmatig zuiver bedoelde schoten op het doel van de tegen stander was het beeld van de start van de tweede helft. Dan na ongeveer 10 minuten een vrije trap in de buurt van de zestien. Jimmy neemt een aanloop en scheert de bal over de muur en laat een verbaasde doelver- dediger achter. We leiden! Het C5 team laat dan zien waar het goed in is, teamgeest en doorzetten. De C5 blijft aandringen, wat re sulteert in een snelle 2-0. Na een wat rustige re periode dreigt plotseling het noodlot toe te slaan. Een hard en tevens hoog schot wordt verkeerd ingeschat en raakt het net achter onze doelverdediger, 2-1. De bal wordt door de jongens naar de middenstip gedragen en het lijkt er direct op dat de C5 met deze stand geen genoegen wil nemen. De jongens zetten direct weer druk bij de tegenstander en pro beren op deze manier het spelletje op de helft van de tegenstander te houden. Dit lukt vrij aardig en door goed combinatiespel weten de jongens Jimmy vrij te spelen. Deze 'omcir kelt; handig een tweetal tegenstanders en krult de bal feilloos in de hoek van het doel. V.V.A. lijkt met stomheid geslagen en zien geen heil meer in actie. Dan klinkt het eind signaal van de perfect leidende Jan Pelsma, 3-1, de C5 is kampioen! Tino, Lee, Nils, Ronald, David L.,Floris, Marc, Sander, Jeroen, Jasper, Jimmy, David van T. en Jair een prima overwinning en gefeliciteerd met het behaalde kampioenschap! Een geweldig spannend en sportief seizoen waarin jullie hebben laten zien dat voetbal een echte teamsport is in de ruimste zin van het woord en inderdaad 'vriendschap' kan zijn in velerlei opzichten! Boy Smits opgenomen op AFC website AFC Dl Kampioen Hoofdklasse Het is bij de kenners al jaren bekend, bij de jeugd van AFC wordt altijd goed verzorgd voetbal gespeeld, lekker aanvallend met een goede opbouw van achteruit. Zo heeft AFC ook bijna ieder jaar een goed spelende Dl. Altijd complimenten van de collega trainers, ieder jaar lang in de race voor kampioensschap maar aan het einde van het seizoen het vaak net niet halen. Dl selectie van dit seizoen heeft laten zien iets extra's te kunnen brengen. Mooi en goed voetballen lieten ze zelfs in het begin van het seizoen al zien maar het was nog wel wat wisselvallig. Goede periodes in een wedstrijd werden afgewisseld met matige periodes. Na de winterstop was er zelfs een kleine dip. Onverwacht werd een wedstrijd gelijk gespeeld en verloren en het dreigde weer een jaar te worden van 'het net niet halen'. Maar de spelers kwamen juist extra sterk uit deze mindere periode. Het werd een echt team, de spelers hadden door dat je alleen resultaat kan behalen als je alles voor elkaar over hebt. Je merkte het op de trainingen, het was een genot om de jongens op trainen zo scherp bezig te zien. Je merkte het bij de wedstrijden, bijna alle persoonlijke duels werden gewonnen en de spelers speelden met steeds meer zelfvertrouwen. AFC Dl krijgt een winnaars mentaliteit die niet meer te stoppen lijkt. Iedere tegenstander in de competitie en het bekertoernooi moet er aan geloven. Na iedere wedstrijd kan met de borst vooruit en de glimlach op het gezicht de kleedkamer opgezocht worden. Zaterdag 5 mei komt de grote dag, Zeeburgia Dl de grote concurrent komt naar AFC. De winnaar van het duel wordt de kampioen in de hoofdklasse. Iedereen is er van op de hoogte dat Zeeburgia een sterke ploeg heeft. Met alle eerlijkheid moeten we zeggen dat we bij de uitwedstrijd blij waren dat we met een gelijkspel weg kwamen. AFC Dl heeft tegenslag want Anthony Koswal, de aan voerder en grote leider van de achterhoede, is geblesseerd en kan niet spelen. In de kleed kamer is de goede sfeer merkbaar, een zekere spanning maar zeker ook zelfvertrouwen. Vandaag moet het gebeuren, vandaag kunnen we kampioen worden, de jongens zijn er klaar voor. Bandy Jacobs op doel, hij weet het: attent blijven, vooral goed meevoetbal- len, op tijd zijn doel uitkomen bij dieptepas- ses, maar ook opletten voor afstandschoten. De achterhoede vandaag met Boyd Zand wijken in het centrum (vorig jaar nog links voor in de D4), Aswad Agard op rechts en Jeffrey Sam-Sin op links met de moeilijke opdracht om de snelle spitsen van Zeeburgia in bedwang te houden. Het middenveld met Gideon Muller van achteruit, Tim Crooke op links, Orville Struiken op rechts en Joey Sin gels achter de spitsen moeten zorgen voor een goede opbouw en er voor zorgen dat AFC bij balverlies weer snel in balbezit zou komen. De voorhoede met Tjerk Veltman als diepste spits, Fabian Wells op rechts en Xa- verio Esajas op links moeten er voor zorgen dat ze steeds aanspeelbaar zijn, acties durven maken, kansen benutten en de opbouw van Zeeburgia vroeg verstoren. In een mooie ambiance, hoofdveld, mooi weer, veel publiek, veel sfeer, begon de wedstrijd zenuwachtig. Al in de le minuut krijgt Tjerk een mooie kans, hij komt op snelheid alleen op de keeper af. Bij de daarop volgende corner gaat een mooie kopbal van Boyd net over. Maar ook Zeeburgia krijgt kansen, de spits is wel erg snel en is bij een aantal counters zeer gevaarlijk. AFC heeft wel meer balbezit, maar pas in de 25e minuut weet Joey uit een ingestudeerde corner te scoren. Dat is lekker, met 1-0 de rust in. Na rust duidelijk de opdracht om door te gaan om de 2-0 te scoren. Met Hatim El- Abassi en Jesse Saastamoinen als verse krachten in de voorhoede wordt de druk opgevoerd. In de 10e minuut is het weer een corner die voor een doelpunt zorgt. Boyd weet bij de eerste paal de bal net over de doellijn te brengen. Bij de tegenstander is een protest, volgens de keeper van Zeeburgia is de bal niet helemaal over de lijn geweest. Even onduidelijkheid: wordt het doelpunt goed gekeurd of niet. De scheidsrechter maakt aan de onduidelijkheid een einde door naar de middenstip te wijzen. AFC Dl staat nu met 2-0 voor. De wedstrijd wordt iets onvriendelijker. Het lijkt dat nu pas enkele AFC spelers zenuwachtig worden. De 2-0 voorsprong mag nu toch niet meer uit handen gegeven worden. De goede en sportieve coach van Zeeburgia schreeuwt zijn spelers nog eens naar voren en AFC komt onder druk te staan. Maar met ontzettend veel inzet weet AFC de stormloop af te wenden. De laatste 10 minuten is het spel weer voor AFC. De wisselspeler Rik Jongeneelen en reservekeeper Herman Duba Moran halen opgelucht adem. De buit is binnen en na een goed seizoen pakt AFC Dl in de laatste competitieronde de hoofdprijs: AFC Dl kampioen in de hoofdklasse. Bij het laatste fluitsignaal grote vreugde, de spelers rollen over elkaar. De ouders komen met de bloemen en direct worden de kampioens foto's gemaakt. De spelers van Zeeburgia, natuurlijk zwaar teleurgesteld, tonen zich sportieve verliezers door naar de AFC spelers toe te gaan en ze te feliciteren met het kampioensschap. In de kleedkamer gaat het feest nog door. Bandy heeft als eerste gedoucht doordat hij de waterzak over zijn hoofd krijgt. Ruim een half uur later komen de spelers onder begeleiding van harde muziek, Queen's "We are the champions", het club- 15

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 15