Zinloos geweld AFC op AT5 verhuist per 1 mei Uit de oude doos We hebben er wat langer op moeten wachten dan twintig jaar, maar dat neemt niets af van Jo Wijnand's opmerkelijke prognose. Ons nu al lange tijd geleden overleden erelid Wijn and had ik het gegund om op zondag 8 april 2001 op het tv-scherm van AT5 AFC- doelpunten, interviewtjes met spelers Dennis Purperhart en Robert Gehring en trainer Ton du Chatinier en juichende en met champagne spuitende AFC-ers te zien. Ik kreeg bij deze gedachte een fijn gevoel over mij over een bijzondere club met bijzondere mensen Toen en nu Hans de Bie Naschrift redactie Bovenstaand bericht is op 8 april jl. naar de redactie gemailed, maar helaas heeft de producer vergeten dit in de vorige Schakel op te nemen. Met excuses aan Hans de Bie. Beste AFCers en AFCsters: een extra lange feestuitgave. Kom, dacht ik tegen beter weten in, even voordat ik met vakantie ga een kampioenschapje meepikken tegen DWV uit. Nou dat viel inderdaad weer eens tegen, over mijn lijk moeten DWV en Henny Schipper gedacht hebben die naar ik meen wat gemengde gevoelens moet hebben uit de tijd dat hij trainer bij ons was. En inderdaad zij zetten ons de voet dwars met een verdiende 2-1 overwinning. Ik ging als één der laatste van het complex af na een paar bossen bloemen te hebben gerauscht en na haastig een paar van de aangerukte feestharingen naar binnen te hebben gepropt. Wat dat betreft ben ik haantje de voorste. Loop ik achter de spelersbank langs op weg naar de uitgang en wie zat daar in zijn eentje met een gezicht als een oorwurm nog te treuren, Robert Gehring. Zelfs van achteren lijkt ie in deze gemoedstoestand op zijn vader. Gewisseld en verloren het einde der wereld was nabij. Ik dacht ik ga hem opbeuren en zei "ach joh wat geeft dat nou dat je verloren hebt, je kan volgende week toch weer nieuwe doelpunten bakken". Dit als parafrase op een conference van Wim Kan van jaren geleden toen de oliebollen van Mien verbrand waren. Maar het mocht hem niet opbeuren en ik ging een stukje uit mijn gebit peuterend verder huiswaarts na eerst nog getuige te zijn geweest dat de auto van Henk van de Berg (ook nog mee gevoetbald en ik hoor hem zeggen noem je dat voetballen) van het parkeerterrein gestolen was. Ik kon niets voor hem betekenen. U begrijpt dat ik inmiddels AFC-ZAP heb moeten missen en de uitslag elders vernam. AFC'ers gefeliciteerd met het kampioenschap en fantastisch dat wij volgend jaar waarschijnlijk met KBV als de 2 Amsterdamse vertegenwoordigers weer in de hoofdklasse zullen uitkomen. En U kent mijn parool bij een kampioen schap heb je een goed bestuur en bij geen kampioenschap een slechte trainer. Dat was volgens de Schakel van april 1951 wel even anders. Het was toen degraderen of handhaven in de tweede klasse en het laatste lukte door een overwinning op HRC (Den Helder) met 5-2 en een gelijkspel 3-3 tegen Alcmaria Vic- trix. Het elftal werd op papier door de voor zitter geprezen voor de overgave om bij storm, hagel en plensregens toch te komen trainen en dan doorweekt weer de kleedka mer op te zoeken. Onze huidige voorzitter de Heer Dick van der Klauw deelt tegenwoordig klapzoenen uit. Het werd dus Den Helder en niet naar de kelder en op het feestje na afloop kwam zelfs Aad van Leeuwen (de toenmalige Hans Kraay van het Nederlandse voetbal en NOS sport) ons gelukwensen alsof we kampioen waren geworden. Hercules en Watergraafs meer waren toen de degradanten. Bij onze Hope en Toekomst was er sprake van slapheid en lamlendigheid. De honden lusten er toen geen brood van wat er in dit artikel door een gefrustreerde jeugd commissie onder die kop ter berde werd gebracht Een citaat: Wij beginnen ons wel eens af te vragen of wij ons niet te veel voor de jongens uitsloven. Elke zaterdag en zondag staan de Jeugdcommissie en Jeugdleiders gereed om vaak voor dag en dauw en in hondenweer met de heren mee te trekken. Waarderen ze wel wat de vereniging voor ze doet, met welke zorg de terreinen in orde worden gehoudenenzovoort, enzovoort. Dat is thans wel andere koek geworden onder de bezielende leiding van Ad Westerhof en zijn kompanen. Nog enige losse kreten van toen. Dick Disselkoen maakt 3 van de 5 doelpunten tegen HRC en invaller Aad Bark 1 en Kees Bouwens ook 1 Good old Henk Groot debuteerde als invaller in het 4e elftal en scribent Jan Tj ailing (dit is Jan Steensma) dacht toen "Nou daar hebben wij nu eindelijk misschien de man gevonden die ons regelmatige technische overwicht in goals zal uitdrukken". En, hij flikte het, hij maakte ze net zoals in de tijd dat ik met hem speelde in het roemruchte team van Hans de Wijs in de jaren 60 o.a. met Ger van Caspel. Ik riep Henk daar komt ie, drukte hij de tegenstander met z'n kont achteruit, draaide of kapte en knalde de een na de nader er in. Ik kreeg ook eens een bal van hem en zei van schrik "dank je wel". De scheids floot af en vroeg kwaad wat dat allemaal te betekenen had. Ik heb geleerd dank je wel te moeten zeggen als je van iemand wat krijgt was mijn antwoord. Hij plofte bijkans. Willie Brusse (ik heb ze allemaal nog gekend) stelde in Mixed Pickels toen de vraag: "wat is toch die magische aantrekkingskracht van dat opgepompte stuk leer". En bij Personalia lazen wij, een voorloper van AFC's Bie-bijzonderheden,: Geboren: Antonie Jan Henri, zoon van de Heer en Mw.Disselkoen. Dat was onze Ton die ons op een veel te vroege leeftijd onlangs ontval len is evenals Jannie Rolle waarmede Lex Rimini zich toen verloofde. Nico Neseker, de Jeugdsecretaris en vader van onze penning meester Bob Neseker, verhuisde naar Bang kok en de trainer Cor Steeman ging na 1 jaar en lijfsbehoud van AFC in de 2e klasse naar VSV wat de vereniging jammer vond. En ieder AFC-er dronk toen Oude Genever, merk 1845 van B.Moerbeek Jr. Daar had ik nog nooit van gehoord. Beste lezers en lezertjes tot den volgende keer. B.Ack vroeger het liefst rechts) treft helaas ook AFC-er Tonny van Leeuwen Vrijdag 6 april is Tonny van Leeuwen slachtoffer geworden van zinloos geweld. Tonny speelt in zaterdag 8 van AFC en in het 2e elftal van onze dochtervereniging ACC. Een ieder die Tonny kent weet dat hij iedere vorm van geweld mijdt. Wat hem die bewuste vrijdagavond is overkomen is op geen enkele manier aan Tonny te wijten. Door dit brute geweld heeft hij 3 dagen op de intensive care gelegen met diverse breuken en een ingeklapte long in het Dijkzigt ziekenhuis te Rotterdam. Het is een wonder dat hij nog leeft! Inmiddels is hij overgebracht naar het AMC in Amsterdam. Om u een indruk te geven van wat er gebeurd is geven wij hier een korte inzage van de chirurgische ingrepen. Woensdag 17 april hebben 8 chirurgen hem 13 uur lang geopereerd aan het volgende: Een gebroken en verbrijzelde neus. Een gebroken en verbrijzelde bovenkaak. Gebroken jukbeenderen. Gebroken oogkassen. Een verbrijzeld voorhoofd. Waarschijnlijk blijft het niet bij deze operatie en zal er nog een operatie volgen. Wij als vrienden en mede AFC-ers willen graag onze steun aan hem betuigen d.m.v. een feestelijke verassing. Hoe gaan wij dit aanpakken? Met behulp van uw financiële steun willen wij bovengengenoemde realiseren. Stort uw bijdrage op ABN/Amro Amsterdam nr. 59.53.22.409 o.v.v. Tonny van Leeuwen. Inmiddels heeft ons eerste elftal ons al financieel gesteund en wij hopen dat vele elftallen, commissies en donateurs zullen volgen. Iedere gift is welkom. Het AFC bestuur geeft haar volledige steun aan deze actie. Wij rekenen op u. Robby Lobatto en Hans de Wit PS Uiteraard weet Tonny niets van deze aktie. Tot nu toe beschikt AFC op de regionale televisiezender van groot Amsterdam, AT5, over textpagina 710. Per 1 mei aanstaande zal dit paginanummer verhuizen naar textpagina 515. Dit is de pagina direct achter Ajax. 5

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 5