Iedere speler probeert zoveel mogelijk penalty's en shoot-out's in het doel te schieten. Wie haalt de hoogste score woensdag 16 mei -4:4 voetbaltoernooi Alle spelers worden in 4-tallen verdeeld en spelen een toernooi op kleine veldjes. Welk 4-tal wordt kampioen. woensdag 23 mei - Hoge hoeden toernooi De namen van alle spelers gaan in een hoge hoed. Daarna wordt geloot welke spelers bij elkaar in het team komen. Welk 'scharrel- team' wint het toernooi. woensdag 30 mei - Voetbalcircuit Ieder speler moet proberen bij verschillende voetbal vaardigheden zoveel mogelijk punten te behalen. Wie haalt de meeste punten. woensdag 6 juni - laatste training Tijdens de laatste training zijn er allerlei spelvormen. Voetbaltennis, Kopbalspel, Snelheidsspel etc. Uiteraard kunnen we bij deze activiteiten extra hulp goed gebruiken dus als u een uur vrij kunt maken kom dan gezellig mee en meldt u bij Jan Verhagen. Open dagen bij AFC voor de selectieteams voor seizoen 2001-2002 AFC nodigt talentvolle spelers uit voor een open dag bij AFC. De AFC jeugd speelt op hoog niveau. De Al-junioren en de BI-junioren pelen in de top van de landelijke 2e divisie en de Cl- junioren spelen in de landelijke le divisie. Voor de selecties van deze teams is ruimte voor enkele talentvolle spelers die mogelijke een verrijking voor de AFC jeugd kunnen zijn. Door de beperking van het aantal velden, kleedkamers en trainingsaccommodatie kan AFC zijn aantal jeugdteams niet verder uitbreiden. Programma; Dinsdag 1 mei B-junioren spelers geboren in 1985/1986 15.00-15.30 uur aanmelden en introductie praatje 15.30-16.00 uur omkleden en warming up 16.00-17.45 uur wedstrijd 17.45-18.00 uur afsluiting Woensdag 2 mei A-junioren spelers geboren in 1983/1984 15.00-15.30 uur aanmelden en introductie praatje 15.30-16.00 uur omkleden en warming up 16.00-17.45 uur wedstrijd 17.45-18.00 uur afsluiting Donderdag 3 mei C-junioren spelers geboren in 1987/1988 15.00-15.30 uur aanmelden en introductie praatje 15.30-16.00 uur omkleden en warming up 16.00-17.45 uur wedstrijd 17.45-18.00 uur afsluiting 19 EN 20 MEI: AFC JEUGDTOERNOOI. Op zaterdag 19 mei wordt door de Jeugd commissie van AFC het Wim Bückert- toernooi georganiseerd voor Dl-pupillen en voor Cl junioren het Henk Kappelhoff- toernooi. Op zondag 20 mei voor de Al junioren het Harry Scheepstra-toernooi en voor de BI junioren het Jan van Dijk-toernooi. Op beide toernooidagen zijn clubs uitgenodigd met een lange en traditionele voetbalgeschiedenis, zoals AFC Quick 1890 uit Amersfoort, de Kon. U.D. uit Deventer, de Baronie uit Bre da, Frisia uit Leeuwarden, Be Quick uit Groningen, H.V.V. uit Den Haag, Kon. H.F.C. uit Haarlem en Kampong uit Utrecht. Het belooft een sportief en spannend voetbalweekeinde bij AFC te worden, en natuurlijk rekent de Jeugdcommissie op enthousiaste AFC supporters om te prestaties van de AFC teams aan te moedigen. De toernooien beginnen op beide dagen om 10.00 uur en eindigen omstreeks 16.00 uur. LEIDERSTOERNOOI OP 8 JUNI Vrijdag 8 juni, voorafgaand aan de mini- WK, organiseert de Jeugdcommissie van AFC voor leiders,begeleiders, assistent trainers/trainers, grens- en scheidsrechters van alle jeugdteams een leiderstoernooi, ter afsluiting van een sportief seizoen. Het toernooi wordt afgesloten met een spetterend feest, waarvoor alle ouders van de jeugd worden uitgenodigd. Noteer alvast deze datum in de agenda, nadere informatie volgt!!!!!!!! SCHEIDSRECHTERS 29/4 B5 Ab Springer 29/4 B6 Fred Kronenburg 29/4C4 Hr Schiering 6/5 B5 Roy van Straten 6/5 C3 Ab Springer 6/5 C4 Hr Schiering WEDSTRIJDVERSLAGEN El Fluitend (11 april Oriënt El - AFC El 0 - 14, beker) Tot twee keer toe in de eerste twee minuten scoorde Thomas na een knappe indviduele actie, zodat Oriënt meteen de illusie van verder komen in de beker kwijt was. Daarna speelde we ze rustig en moeiteloos weg. Af en toe fraaie combinaties, zoals het een tweetje van Nick en David die de laatste heel hard in het dak van het doel joeg, en leuke of verrassende acties (een doelpunt met links van Nick bijvoorbeeld). De score werd keurig over twee helften verdeeld. Alle aanvallers kwamen aan veel speeltijd en doelpunten toe. Maxim werkte een keer mooi af, en Duco stond weer twee keer op de goede plek. Rio ,met drie goals, en Justin, zelfs vier keer scorend, genoten van de geboden ruimte. De scoringslust maakte dat in de tweede helft af en toe wel wat uit de posities werd gelopen, maar dat maakte nu niets uit. Mitchell corrigeerde moeiteloos, en als er al iemand bij ons doel kwam was Randall attent. Blijkt maar weer dat we toch een heel sterk voetballend team hebben dat fluitend van dit soort tegenstanders wint! En hoe sterk onze competitie dan wel is, waarin we overigens toch stevig op de 3e plaats staan met nog een kansje op de tweede. Niet slecht voor ons eerstejaars! El Kwartfinale (18 april AFC El - OSV El 2 - 1, beker) 's Ochtends een somber gevoel over deze midweekse wedstrijd, want het had de hele nacht geregend. Maar de weergoden werkten mee, hielden het droog en bliezen het veld naar een eigenlijk goede conditie 's avonds. Nu hadden wij niet zo'n moeilijke wedstrijd verwacht gezien de indeling van OSV. Maar dat viel dus tegen, een sterk team dat in onze competitie niet zou misstaan. En het bleef tot de laatste seconden sportief en gevaarlijk doorzetten. Dit was een echte bekerwedstrijd die qua uitslag ook anders had kunnen uitvallen! Hoewel iedereen er wel zin in had, viel dat toch niet altijd mee. Mitchell moest helaas al vroeg de kant opzoeken, maar David nam goed voor hem waar. Onze spitsen Maxim, Rio en Justin werkten er keihard voor, maar hadden weinig geluk. Deze keer kwam de kracht vooral vanuit het midden. Maar eerst, ere wie ere toekomt, sloeg Daan toe. Al in de 3 e minuut haalde hij prachtig uit vanaf de "rand 16-meter" en de bal landde onhoudbaar in de linkerbovenhoek. Je eerste van het seizoen, en een hele belangrijke! Na dat lekkere begin zakte het spel wat weg, maar ook de tweede helft werd succesvol begonnen met Thomas die vanaf een flinke afstand de bal eveneens in de verste hoek liet draaien. OSV bleef doorgaan en kreeg ook een verdiende treffer met een intikker van dichtbij toen Randall de bal niet meer ver genoeg kon wegkrijgen. Maar in de loop van de tweede helft kregen we weer meer vat op het spel. Duco en Nick zorgden voor gevaar vanuit het midden en de verdediging zat nu goed op slot. Spannend bleef het, en zo hoort dat ook in de beker, maar wij gaan door naar de kwartfinale! El Twee meter van de lijn (21 aprilDWS El - AFC El 4 - 4 Nu hebben wij een grote bewondering voor al die mensen die steeds weer bereid zijn in het weekend als vrijwilliger op te treden voor hun club, bijvoorbeeld als scheidsrechter. Die moetje in ere houden. Maar heel soms is dat toch wel moeilijk. Zoals bij DWS waar zelfs, de overigens prima, keeper Dylan van de thuisclub zich tegenover ons ging veront schuldigen voor het fluitgedrag. Terwijl we, spelers in de eerste plaats, maar daarnaast ook ouders en begeleiders, een heel leuke, spannende en gelijkopgaande wedstrijd be leefden. En de zon scheen ook nog, dus wat wil je nog meer. Hij zal het goed bedoeld hebben, maar deze referee was blijkbaar vooral met zichzelf bezig en niet met de jon gens of de wedstrijd. Erg jammer. Want er ontspon zich een heerlijk voetbalduel. Twee ploegen die tot de sterksten van deze compe- tie behoren en die elkaar positief aanvallend te lijf gingen. Dat bleek wel uit het scorever loop. Al snel via Justin na goed voorberei dend werk van Rio en Thomas op 0-1. Maar het duurde niet lang voor de gelijkmaker viel. En meteen daarna maar de achterstand. Weer eens een heerlijk afstandschot van Mit chell bracht ons op 2-2. Het tempo bleef hoog, en de kansen waren er over en weer. Beetje mazzel voor hen toen er via een eigen been van ons één inrolde. Maar dan heb je 14

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 14