Bestuurs mededeling 3981 4628 5395 5405 5465 5503 5548 5663 5664 5681 5683 Gewijzigde procedure aanmelding nieuwe leden en instelling kennismakingscommissie Zondag 14 januari van dit jaar was AFC weer eens in beeld. Henk Spaan stelde op AT5 AFC aan de nieuwe burgemeester van Amsterdam voor als de belangrijkste amateurvereniging van de hoofdstad. Nog wel een tikkie kakineus, maar vroeger was het erger. "Een ballotage-commissie kwam bij je thuis om te kijken of er met vork en mes werd gegeten." De tijden zijn inderdaad veranderd en zullen maar weinig AFC'ers te vinden zijn die terug willen naar het ballotagegebeuren (hoe passend toen ook) van vroeger. Dat neemt niet weg dat er wel behoefte is aan "iets" teneinde te bewerkstelligen dat de "eigen" identiteit van AFC behouden blijft. Vraag is dan natuurlijk wel hoe die identiteit er uit ziet respectievelijk hoe we zouden willen dat hij er uit ziet. Het bestuur komt tot de volgende omschrijving. AFC is een grote en succesvolle amateurvereniging, met een rijk clubleven én met een gevarieerd ledenbestand, dat opvalt door de lange duur van de lidmaatschappen (meer dan 215 AFC'ers zijn langer lid dan 25 jaar), een sterke onderlinge band tussen de leden en sportief gedrag naar de buitenwereld, in de meest ruime zin. Dit streefbeeld heeft consequenties voor de vele activiteiten en procedures binnen onze vereniging, zo ook voor de aanmeldings procedure. Hierbij dient gelet te worden of de kandidaatleden naar verwachting: 1voor langere tijd lid zullen blijven; 2. zich op het veld sportief zullen gedragen naar de tegenstander, scheidsrechter, trainer, elftalgenoten en het aanwezige publiek; 3. de contributie (en het entreegeld) bij aanmelding zullen betalen, en voorts bij aanvang van het seizoen; 4. open zullen staan voor het clubleven en (op termijn) bereid zijn een bijdrage te willen leveren aan dat clubleven; 5. zich in het eigen clubhuis (waaronder de kleedkamers) en in het clubhuis van andere verenigingen correct zullen gedragen. Er zal, kort gezegd, affiniteit moeten zijn metwat AFC is en wil zijn, want waarom zou je anders lid worden van deze vereniging. In de afgelopen jaren is er bij de aanmeldings procedure mogelijkerwijze onvoldoende rekening gehouden met bovengenoemde punten. In de toekomst zal dit in ieder geval wèl moeten gebeuren, o.a. om een groter verloop, een gefrustreerd doorstromings- beleid én contributieproblemen te voor komen. Een gevolg van deze aanpak zou kunnen zijn dat op korte termijn in sportief opzicht een veer moet worden gelaten. Op de wat langere termijn zal een dergelijke benadering AFC ook in dit opzicht ten goede komen. Tegen deze achtergrond heeft het bestuur besloten om met ingang van 10 april 2001 een kennismakingscommissie te benoemen die zal bestaan uit de volgende bestuursleden: Ger van Caspel, Edwin Geluk, Ad Westerhof en Machiel van der Woude. Samen met de te onderscheiden elftalcom missies en de administrateur Jaap Draisma zal de kennismakingscommissie er voor zorgdragen dat de volgende, gewijzigde aanmeldings-procedure wordt uitgevoerd. a. Aanmelding geschiedt altijd via een orgineel aanmeldingsformulier (dus geen kopie), te verkrijgen bij de elftalcommissies of de administrateur. De compleet ingevulde formulieren dienen ingeleverd te worden bij respectievelijk gestuurd te worden naar de administrateur. b. Kandidaatleden dienen te worden voorgedragen door 2 seniorleden van AFC die betreffend kandidaatlid persoonlijk kennen en voor introductie tekenen. Indien er plaats is in betrokken leeftijdscategorie resp. betrokken seniorafdeling zal het kandidaatlid worden uitgenodigd voor een gesprek met de kennismakingscommissie. Na een positief besluit van de commissie volgt publicatie in de Schakel als kandidaatlid. Indien binnen een week geen bezwaren zijn ingebracht is de kandiaat lid en zal het lidmaatschap worden vermeld in de eerstvolgende Schakel. c. Kandidaatleden die geen bekenden hebben bij AFC zullen, indien er plaats is in betrokken leeftijdscategorie resp. betrokken seniorafdeling, ook uitgenodigd worden voor een gesprek met de kennismakingscommissie. De commissie zal de kandidaatleden toetsen aan de bovengenoemde vijf punten. Na een positief besluit van de commissie volgt publicatie in de Schakel als kandidaatlid. Indien binnen een week geen bezwaren zijn ingebracht is de kandidaat lid en zal het lidmaatschap worden vermeld in de eerstvolgende Schakel. d. Voor E- en F-pupillen geldt een andere procedure. Indien er ruimte is in betrokken leeftijdscategorie zal het betreffende lid van de jeugdcommissie de kennismakingscommissie op basis van een compleet ingevuld formulier en de volgorde van binnenkomst van het aanvraagformulier adviseren. Indien sprake is van een positieve beslissing van de commissie volgt publicatie in de Schakel als kandidaatlid. Indien binnen een week geen bezwaren zijn ingebracht is de kandidaat lid en zal het lidmaatschap worden vermeld in de eerstvolgende Schakel. Het bestuur Achterstallige contributie In de laatste Schakel stonden een rij namen vermeld van AFC'ers die nog niet voldaan hadden aan hun contributieverplichtingen. Deze publicatie heeft er niet toe geleid dat deze lijst substantieel geslonken is. Deze situatie is niet acceptabel. Het bestuur zal er nauw op toezien dat geen enkele speler die op deze lijst voorkomt in de nog resterende wedstrijden speelt. De namen van deze spelers zijn derhalve geschrapt uit de opstellingen. Hier de namen van de wanbetalers: Volleden: Lidnummer Naam 2748 Lases G.M. 4239 Trioio T.A.G. 4770 Margetson S.W. (restant) 4801 PooterJ.A.de 4934 Steenbrink R. 4978 Oosterbroek N.J.B.M. 5171 Hove P.van der 5724 Arends B.M. 5840 Kwekkeboom H.G. 5842 Driessen R. 5900 Antwi W.K. 6036 Schaik J.P.van 6087 Fabels T. 6127 Turnhout W.P.P. 6128 Tuinman M. 6131 Kentie E. 6132 Kruis R.J. 6228 Onunta A.P. 6235 Jabri M. 6254 Ploeg L. van der 6335 Bergsma H. 6337 Scheide R.B. 6348 Boer D.de 6398 Deen M.J.M.W. 6412 Mabengeza E.L. 6416 Hidalgo C.M. 6432 Girillo P. Drie leden dienen nog een restant te betalen en nog vier de toeslag van 75,=. Jong senioren: 3848 Putter M. 4515 Caradonna R.R. 4692 Riksen M.V. 4998 Karassov M. 5412 Romney P. (l'A seizoen 5481 Akkurt P.M. 5504 Jaddoe J.K. 5505 Viereck G.W. 6028 Boadu K.L. 6134 Statia C.J. (2 seizoenen 6213 Vonk N.J. 6220 MacDonald F.G. 6260 Dom J. 6265 Doolaard C.P. 6267 Sion R.C. 6333 Hoorn R.E. 6401 Tutu N.O. 6425 Dowson C.J. Twee leden dienen nog een restant te betalen en één nog entreegeld A, B, C-junioren: Ullitz B. Lens M. Mersereau B. Agbo W.K. Rahadet J. Tosch P. Medina A. George R.K. Akhamrane T. (HA seizoen Murray E.J. Voogd J. (2 seizoenen

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 4