zegd. We waren goed en wel begonnen, toen wederom regen, hagel en wind roet in het eten wensten te gaan gooien. De jongens lie ten zich er echter niet door van de wijs bren gen en begonnen doorweekt aan deze door deweekse klus. Na tien minuten in de eerste helft breekt Jimmy door in het strafschopge bied en de verdediging van V.V.A./Spartaan kon niets anders doen dan hem aldaar te vloeren. Strafschop! Koelbloedig maakt hij er 0-1 van. Een lekker begin van deze 'wa- terpolowedstrijd' op gras, waarin twee teams, die ondanks de hevige regenval en de af en toe ijzig koude windvlagen er toch een spec taculaire pot van wilden maken. Na ongeveer 20 minuten weet onze midvoor zich handig weg te draaien van zijn directe tegenstander en uit deze draai prachtig te scoren. Nog geen 10 minuten later speelt de verdediging plotseling terug op de doelverdediger, die doordat hij Jimmy, Jair en David van Tiel tegelijk op zich af ziet komen, in paniek raakt en de bal in het wilde weg probeert weg te schieten. David pakt deze handig op en schuift de bal zuiver in de hoek, 0-3. Na 35 minuten ploeteren fluit de scheidsrechter voor de rust. Snel naar binnen en proberen van binnen warm te worden door de hete thee. Ondertussen pakken donker wolken zich samen boven sportpark Jan van Galen en ondanks dat een prachtige dubbele regen boog tracht het veld te overdekken, kan deze toch niet voorkomen dat de god van de don der zijn vloek op deze wedstrijd gaat laten gelden. Na 10 minuten in de tweede helft, barst het onweer los en moet de scheidsrech ter de wedstrijd stoppen. Na overleg met de coach van V.V.A./Spartaan en de scheids rechter wordt de eindstand bepaald. De vol gende drie punten zijn weer binnen! Tim be dankt voor je goed bedoelde hulp. 1 april: AFC C5 - Swift C3 Op het hoofdveld van Goed Genoeg tegen de ploeg van de atletiekbaan in Oud Zuid. Swift, middenmoter en slechts met tien man. "Dat wordt een makkie", moeten velen hebben gedacht. Maar niets bleek minder waar te zijn. Een moeilijke wedstrijd op een groter veld dan gewoonlijk, bracht de jongens regelmatig in grote problemen. Veel kansen gehad, maar geen power genoeg over om het af te kunnen ronden. Genoeg over gesproken en voldoende over gedacht. Snel vergeten, jammer genoeg twee punten laten liggen. 4 april: Serefspor Cl - AFC C5 Woensdagavond 4 april, de tweede keer dat de C5 bij avondlicht haar voetbalkunsten moest vertonen. Ditmaal uit, tegen de kleine re Turkse vereniging op sportpark Riekerha- ven. Thuis met 13-0 gewonnen, dus we kon den redelijk ontspannen van Goed Genoeg vertrekken richting Amsterdam-West. Toen we aankwamen, waren onze tegenstanders al bezig met hun 'warming-up' op hun hoofd veld. Het gegeven dat zij onderaan staan en de herinnering aan de onprettige nederlaag tegen ons, belemmerde hen in ieder geval niet om met groot enthousiasme aan deze wedstrijd te beginnen. Toen hadden we al nattigheid moeten voelen. Echter de C5 ging voortvarend van start en had de kleedkamer adviezen goed ter harte genomen. Fel voet bal, snel combineren en op die manier probe ren de bal richting doel van de tegenstander te manoeuvreren. Echter ons ontspannen reisgevoel verdween als sneeuw voor de zon toen het na 25 minuten spelen nog steeds 0-0 was. "Wat is er aan de hand?", moeten onze vaste toeschouwers hebben gedacht. Wellicht had het ontbreken van Jasper op het midden veld er iets mee te maken, of misten de jon gens David Langenberg, onze rots in de branding in de verdediging. Het antwoord moet ik jullie vooralsnog schuldig blijven. Het enige dat ik kon ontdekken was het iet wat "vreemde" fluitgedrag van de (club)scheidsrechter, dat de jongens wellicht uit hun spel zou kunnen hebben halen. Maar gelukkig door het prima volharden in hun spel wist de C5 er vrij snel toch twee in de schieten. Eindelijk. Door een tweetal slor digheidjes van, ik noem het maar de ultieme verdediger, kon Serefspor langszij komen. Dan rust. In de rust de jongens toch even duidelijk gemaakt dat een overwinning toch wel op zijn plaats zou zijn tegen deze ploeg. Na de rust wist de C5 zich gelukkig te her vinden en konden de jongens als vanouds de tegenstander behoorlijk onder druk zetten. Serefspor wist daar niet zo goed raad mee en probeerde door middel van forse overtredin gen de C5 te stuiten. De lijnen van het straf schopgebied bestonden in het tweede deel van deze wedstrijd niet meer voor de scheidsrechter en zijn "assistent in oplei ding". Tot twee keer toe werden respectieve lijk Jimmy en Sander er binnen gevloerd, maar werd de overtreding er buiten afgewik keld en werd David van Tiel als een boom omgezaagd in de buurt van het strafschopge bied, wat hem niet eens een vrije trap ople verde. Door de koelbloedigheid van deze groep hard werkende jongens werd de eind stand uiteindelijk toch op 2-5 bepaald. Prima jongens! Jim Brakel nog bedankt voor je energieke hulp. 8 april: S.C. Buitenveldert C2 - A.F.C. C5 Vandaag moest de C5 aantreden tegen onze buren op de Boelelaan voor het vervolg van de race om de landstitel. Een zware wedstrijd tegen een tegenstander die alles op alles wil de zetten om de overwinning in eigen huis te houden. Na vijf minuten spelen wist de C5 er met behulp van de doelverdediger van 5.C. Buitenveldert er 0-1 van te maken. Daarna bleef het het 65 minuten gelijk opgaan, totdat David van Tiel uiteindelijk na een schitterende solo de keeper wist te verschalken. Uitslag 0-2. Toch prima afgewerkt jongens! Aswat, nogmaals bedankt voor je hulp. Boy Smits opgenomen op A FC website El Be Friends Arbeid loont (31/3 Velsen thuis 1-1, 1/4 Blauw-Wit uit 2- 6, 7/4 IVV thuis 4-1) Het motto dat boven de toegang van ons hoofdveld hangt wordt weieens vergeten zo bleek deze zaterdag. Een beginnend vecht partijtje in de eerste helft en nog een op stootje in de tweede dat zien we liever niet op onze velden en van onze teams. Ook al was de reactie bij het eerste incident begrij pelijk, niet op reageren! We kunnen ons be ter op het spel concentreren, want daar kwam deze zaterdag niet veel van terecht. Uit wa ren we ondanks een gelijkspel toch duidelijk de meerdere van Velsen geweest, maar nu lieten we ze in het spel komen. Teveel men sen die we vrijlieten, teveel mislukte of on handige passes en onnodig balverlies. En sterke jongens tegenover ons die rustig ble ven combineren, met een goede keeper die de bal steeds ver naar onze helft schoot. In de eerste helft nauwelijks kansen voor een van beide doelen. Dat werd in de tweede helft wel wat leuker. Een schot van Thomas net naast, een bal van de doorgebroken Duco die tergend langzaam langs de verkeerde kant van de paal rolde, wat mogelijkheden voor Rio die smoorden. Maar alleen een gelukkige intikker van David uit een corner bracht suc ces .Terwijl de laatste minuten wegtikten zette Velsen nog een keer de schouders eron der, terwijl wij toch wat liepen te prutsen. Dat liep verkeerd af met een wanhoopsschot van ver dat verraderlijk hoog op ons doel afvloog en ongelukkig via de hand van de keeper nog in het net terechtkwam ook. Maar de bal, de wind, de scheidsrechter, de tegen stander, en ga zomaar door, valt het niet te verwijten; het spel was matig en dat ligt aan jezelf. Laten we er maar vanuit gaan dat dit de slechtste wedstrijd van het seizoen was, dan kan het volgende week alleen maar beter gaan Dat moet ook wel want met deze uit slag wordt het nog heel spannend of wij wel de tweede plaats achter HFC kunnen beha len, DWS staat er nu beter voor! Met het oog op volgend jaar is er al onderling geoe fend met elftallen op een heel veld, maar nu was er op 1 april de eerste confrontatie met een echte tegenstander Blauw-Wit die deze competitie al zo speelt. Een groot deel van de El, alleen Nick, Randall en David ontbraken om goede redenen. Joey, Brian, Victor en Rik uit de E3 en keeper Edmar uit de E2 maakten het team compleet. En dat ging uit stekend. Het is allemaal nog even wennen aan buitenspel staan of zetten, maar de ruim te is voor sommige spelers duidelijk een ver ademing. We zijn er blijkbaar aan toe. Com binaties liepen in tegenstelling tot gisteren nu vaak heel goed. Mitchell liet zien de echte laatste man te zijn, Daan vond op het mid denveld plezier in een nieuwe rol en Duco en Maxim hadden alle vrijheid voor hun drib bels. Dat leverde voor rust al twee goede goals op. En na rust werd de geboden ruimte goed uitgespeeld door Rio keer op keer te lanceren. Hij soorde vier maal, Justin en Thomas, beide in hun element, waren ver antwoordelijk voor de andere twee. Blauw- Wit probeerde wel wat terug te doen, scoorde o.a. een mooie vrije trap en trof de paal di verse keren, maar de overwinning kwam niet in gevaar en was zeker verdiend. Een knappe prestatie voor zo'n eerste keer! IVV bleek op de 7e een veel sterker tegenstander dan we in de uitwedstrijd hadden leren kennen. Toen stonden we constant voor hun doel maar hadden de pech ongelukkig met een gelijk spel te vertrekken. Nu was vrijwel de gehele wedstrijd gelijkopgaand, maar hadden wij het geluk eindelijk eens aan onze zijde. Dat begon al halverwege de eerste helft toen er nog nauwelijks kansen voor een van de doe len waren geweest. Thomas dacht op het 18

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 19