Was er nog wat? AFC website Onbegrijpelijk! Sorry Ons Eerste het spel van de spelers in de interviews met Ruud en Machiel. Bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal wordt door Jos Bestevaer werkzaam bij de familie v.d. Meent in de keuken een kaars opgestoken volgens het R.K. geloof met de hoop en in de verwachting dat dit zal leiden tot een overwinning van het team. Dit bij zondere feit wilde ik U niet onthouden. Ons ondersteunend lid Wielke Fröhlich, weduwe van de vroegere jeugdleider Flip, dient een aantal medische behandelingen te ondergaan. Onze gedachten zijn bij haar en de AFC wenst haar alle sterkte en beter schap. Onze AFC-Ridder Hans Rooze viert op 4 april a.s. zijn 65e verjaardag. Hans was in het verleden actief in de hogere elftallen en na het beëindigen van zijn voetbalcarrière actief als lid van de Pers en Propagandacommissie in de functie van archivaris. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen met dit kroon jaar. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w.: Cas Tromp (26/3) - Jan Hein Lans (27/3) - Wil Brom- melkamp (29/3) -Nol Kuikens (31/3) - Doby Polak (3/4) - Ernst Seunke Sr. (6/4) - Ton Balk (7/4) - Hans Rooze (4/4 - 65 jaar) - Ab Landman (5/4) - Ernst Huisman (10/4) - Gé Burger (11/4 - 88 jaar) - Chris Schroder (14/4). Aan al deze jarigen onze welgemeen de gelukwensen. Johan de Bie Het laatste nieuws is steeds te zien op www.afc-amsterdam.nl In de periode 11 maart t/m 26 maart hebben 1473 bezoekers de website van AFC bezocht. Dit is een zeer hoog aantal waar geen enkele amateurclub in Nederland maar ook in de buurt komt. Er is dus grote belangstelling voor het wel en wee van AFC. Maar bezoekers missen helaas zeer veel op de site en dat zijn verslagen, gebeurtenissen en foto's van de afzonderlijke teams. Vindt u het niet interessant genoeg om met uw team op de AFC website te komen? Als dat het geval is moet u beslist niets ondernemen en uw site leeg laten. Zo moeilijk is het toch niet: u stuurt regelmatig een verslag(je) van de wedstrijd (kan heel kort zijn) naar de webmaster en deze zorgt dat dit zo snel mogelijk op uw eigen site gezet wordt. Ook veel teamfoto's ontbreken nog. Complimenten verdienen Zondag 1zaterdag 1 en beide veteranen teams. Zij zijn heel actief op hun site. Ik neem aan dat u (bijna) allemaal zeer digitaal onderlegd bent en dat het dus geen probleem moet zijn om iets van uw team te e-mailen. Graag hoor ik van u of u het hier mee eens bent of het maar allemaal flauwekul vindt. E- mail naar: hanselias@wxs.nl Ach ja, dat goede oude AROL bekertoernooi. Onlangs vertoefde ik in de Sociëteit "Olympisch Stadion" wiens voorzitter AFC- er Jan van Galen is. Wat zien sommige oude coryfeeën er nog goed uit. Met name Jan Derksen oud wielrenner. Na een boeiende lezing van Henk Spaan kwam uit de zaal een vraag over het AROL toernooi van AFC en wanneer dit het laatstgehouden werd. Wel nu, dat was in 1970 als onderdeel van het 75 -jarig bestaan. De finale ging tussen de Spartaan en Neptunus. De toenmalige secretaris van de Spartaan, vriend Dick Knol, beloofde mij dat hij bij winst de Spartaan de beker zou teruggeven aan AFC. Helaas, hij staat in de brandkast van Neptunus. Dit deed mij overigens ook denken aan het toernooi om de KNVB beker, zeker bij het zien van "'analist" Ronald Spelbos, toen trainer van NAC. In Breda gingen wij eervol ten onder. De enige keer ooit, dat ik ons eerste in een rode broek zag. Een wat tegenvallende accommodatie van Hercules deed mij denken aan hun tijdelijke onderkomen in 1961 nl. het "oude"DOS stadion. AFC was al kampioen en Hercules moest winnen om zich te handhaven. Aan beide zijden speelden nogal wat bevriende studenten mee. Hercules won, maar hierover heb ik altijd mijn twijfels gehad. Erevoorzitter van ACC Max de Bruin Sr. zei mij onlangs om iets over damesvoetbal te schrijven. Tsja. Zag een enkele keer wel eens een dames en meisjes wedstrijd. Kon mij niet echt bekoren om het maar eens zwak uit te drukken. Overigens bloeit dit gebeuren wel. Zie SC Buitenveldert. dat een enorme da mes/meisjes afdeling koestert. Bij het betaalde voetbal zijn altijd wel kant tekeningen te maken, zelfs voor een eenvou dig amateur. Sparta en de magie van "de kromme". Hoop van ganser harte dat zij het redden. Een stijlvolle club, dat Sparta. Nou ja, Ajax uit: ging een beetje mis. Negen nul of vijf nul maakte Willem niets uit! Ja en dan die huidige kretologie van de heren commentatoren. Te Napel: "vallende ballen" of "afvallende" ballen. Mogelijk toe te voe gen "opvallende", tegenvallende, stijgende ballen. Ik weet niet wat u er van vindt, maar dat ten tij en ontij slaan van kruisjes met name bv. door de heer Kezman, kan mij niet bekoren. In de zuidelijke landen is dit schering en inslag. Hoop voor hen, dat O.L. Heer hen verhoort. Nee dan maar even naar Jaap Stam. Die zou best zo een gebaar kunnen maken na ontvangst van zijn nieuwe contract bij Man Chester United. Nlg. 170.000,- per week Hallo daar!! Zag in mijn TV gids, dat er zo waar nog steeds een programma over Ajax bestaat genaamd "Godenzonen". Heden ten dage wat overdreven dunkt mij. Bruggink en van Bommel. Wat goed is komt snel. Ik denk te snel. Over Bruggink schreef ik al eerder. Beide Heren vertonen onvolwas sen gedrag, waarbij nog aan te tekenen valt, dat van Bommel aanvoerder is. Twee domme kaarten. De tweede voor het onderuit schop pen van Basler. U gelooft het niet: het com mentaar van ons aller Louis in Het Parool van 20 maart, Quote: "dat toont alleen maar zijn klasse. Hij wil ten koste van alles win nen. Vergelijkbaar met Edgar Davids. Dat soort types heb ik er graag bij". Schoppertjes erbij? Zal wel. En beste mensen, laat het helder (zo een modewoord voor gewoon duidelijk) zijn, ik ben niet de nieuwe trainer van Roda JC. En ....1 april: géén grap: AFC kampioen. Ik zie U. Jan van Dijk Enkele maanden geleden gaf ik mijn mening over een speler van PSV die destijds bekend stond onder de naam Dennis "Dommen"- dahl. Ondergetekende, net als de complete aanhang van genoemde club, evenals trainer Eric Gerets waren het er over eens: deze speler was een miskoop en de "bank" was eigenlijk nog tegoed voor hem. Dennis kreeg af en toe een paar speelminu ten en blonk uit in stupide acties: Met zijn hoofd naar beneden liep hij met een "rot gang" (dat wel) telkens in de fuik, verspeelde de bal en gaf maximaal een verkeerd ge plaatste voorzet en scoorde nimmer. Maarwie schetst mijn- en de complete aanhang van PSV zijn verbazing? Wat is er allemaal op de training en/of bij de haptonoom gebeurd met deze Deense inter national? Een metamorfose! Dennis heet weer Rommendahl en is een "ster"! Dennis, inmiddels verlost van zijn bijnaam, heeft een meerjarig contract getekend. Den nis, ook in de Champions League, scoort er vrolijk op los, passeert elke back of hij er niet staat of stond, haalt moeiteloos de ach terlijn en legt de ballen "panklaar" voor zijn medespelers, ("assists"). Hoe is het in mogelijk? Dennis, ik heb je verkeerd beoordeeld. Maar ik zou het zo graag willen begrijpen. Ik was toch niet de enige in voetballand die jou als een complete "nul" in eerste instantie had ingeschat. Zou een speler dan toch nog - op latere leeftijd - kunnen bijleren als het gaat om "overzicht", om "positiekiezen", en om "af te ronden"? Ik kan het nauwelijks gelo ven. Vertel het ons a.u.b: heb je een goed gesprek gehad? Heb je een lief meisje ont moet? Heb je met een zachte "G" leren spreken? Heb je met je medespelers vriend schap gesloten? Had je misschien een ernsti ge ziekte onder de leden?of hebben wij er allemaal geen kijk op? Hoe dan ook Den nis: Sorry! Robert Duis 18 maart: AFC - Turkiyemspor 1 -4 Türkiyemspor kegelt ongeslagen status AFC omver Op een druilerig Goed Genoeg startte Ton du Chatinier tegen Türkiyemspor met de volgende basis: Van Holten, De Waal, Stekelenburg, Smit, Geerlings, Gehring, Esionye, Van Meer, Purperhart, De Bruijn en Aboikoni.

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 5