A.FX. AFC 1, kampioen le klasse A (27-04-1969) knielend v.l.n.r.: Nico Leloux, Kees Gehring, Ben Slaap, Jos Kemna, Theo Husers, Jaap Draisma en Hans Loonstijn. staand v.l.n.r.: Ernst Huisman, Rob Brouwer, Gé van Dijk, (trainer), Nico van Til, Cor Kerker, Ernst Seunke, Frans van der Bor, Hennie Cruyff, Jos Lonnee, (het gezicht van een niet door ons te herkennen iemand), Nol Kuikens, Peter van der Valk, Ton van der Valk, Hans Vlietman en Rob Duis. (foto A.Bonnet Wel beste Schakellezers met enige ont luistering wees terugbladeren in de boeken uit, dat het al weer 32 jaar geleden is, dat AFC zich voor het laatst kampioen mocht noemen. Het seizoen 1968/1969 werd met een 2-0 overwinning, uit bij S.D.W. afgesloten en AFC werd kampioen van de le klasse A! Het ging in die jaren redelijk goed, want in acht jaar tijd werd AFC viermaal kam pioen, toen nog niet wetend dat we daar lang op moesten teren. Een totaal overzicht van door AFC behaal de kampioenschappen geeft het volgende beeld: voor de eerste keer kampioen in 1906, daarna kampioen in de jaren 1909, 1918, 1919, 1940, 1946, 1961, 1963, 1967 en voor het laatst in 1969 (in het totaal dus tien keer). Een simpel rekensommetje geeft aan, dat we momenteel dus de langste 'kampioens- loze' periode beleven. Het is natuurlijk bekend, dat de werk zaamheden van een Archiefcommissie meestal van 'terugblikkende aard' zijn, we zouden het dan ook prachtig vinden om b.v. in het jaar 2006 te kunnen schrijven: "weet U nog dat AFC vijf jaar geleden kampioen werd?" En ja we weten het; de uitspraak "in het verleden behaalde resul taten, geven geen garantie voor de toe komst" past misschien beter bij een Archief Commissie dan vooruitblikken, maar voor deze ene keer zouden we toch willen zeggen: "Beste spelers en begelei ders van AFC 1, maak een eind aan die periode van 32 jaar en breng ons in de gelegenheid om over een aantal jaren weer eens met alle plezier naar het jaar 2001 te kunnen terug blikken." (Wij hebben er alle vertrouwen in!) We sluiten dit artikel af met een foto van het eerste elftal van AFC, dat op 27 april 1969 voor het laatst Kampioen werd. (Om het Kampioenschap van Nederland voor amateurs, eindigde AFC daarna op een 2e plaats in de voorronde, achter Sportclub Enschede en vóór Drachten.) Namens de Archief Commissie, Rik de Boer BP van de CP "Dossiers gaan open, die voor anderen gesloten blijven Galerij der kampioenen Het idee achter deze reeks wetenswaardig heden, artikelen of foto's uit oude Scha kels te herpubliceren (de eerste Schakel verscheen in 1922) waarbij een mogelijke koppeling naar de actualiteit van vandaag louter op toeval zou berusten, staat nog steeds. Maar op onverklaarbare wijze be kroop ons ineens het niet meer te verdrin gen gevoel, eens na te gaan wanneer AFC nu voor het laatst kampioen is geweest. (waar komt zo'n gevoel toch vandaan?) 9

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 9