KNVB Veteranen Ook de AFC bank mag er wezen. V.I.n.r.: Ko Grosze Nipper (verzorger), Ton du Chatinier (trainer/coach) en Frank Keijzer leider Na afloop van de wedstrijd DWS-AFC: het zit er weer op. De scheidsrechter hoefde geen enkele kaart uit te delen. GEEN INTERTOTO NA GELIJKSPEL TEGEN FORTIUS Op zaterdag 18 februari jl. speelde FC Twente op het vierde veld tegen de veteranen van Fortius. Het waarom van deze oefenwedstrijd was niet geheel duidelijk. Helder was in ieder geval wèl dat deze eredivisionist liet zien waar hij toe in staat is. De bal ging snel van voet tot voet, er waren driehoekjes bij de vleet en er werd bewogen, met, maar vooral zonder bal. Zouden de Tukkers hun vormcrisis hebben overwonnen en weer oprukken naar het linker rijtje van de eredivisie? Een vraag die nog even op een antwoord moet wachten, te meer omdat FC Twente FC Twente niet bleek te zijn. Oké, de shirts wel, het spel ook, maar dicht bij het veld gekomen bleek Sander Boschker Ruud Mantel te zijn, Jan Vennegoor of Hesselink Marcelino, André Karnebeek Nico Cohen. Fred Rutten Ron S. en ref. Dick Jol Ab Springer. Wat een feest! De bondsveteranen, na de winterstop al opmerkelijk goed bezig, lieten oogstrelend voetbal zien en dat tegen een team waartegen eerder in de competitie heel dik van was verloren. Een neutrale, zeer objectieve toeschouwer mompelde ter verklaring dat de psychologie in de sport z'n deel opeiste, dat je sommige zaken niet zou moeten willen weten en dat het verder alle maal hoogst verdacht was. Dit alles neemt niet weg dat AFC toch op een 0-1 achter stand kwam, nadat tussen de communiceren de vaten Herman en George een piepklein gaatje viel. Wat een vreselijk onrecht! Het tekent de sportiviteit van Fortius dat deze ploeg zelf de stand weer recht trok. Een fraai eigen doelpunt, mede in scène gezet door Joop, die als was hij Scott Booth, achter de vijandelijke linie voor het nodige gevaar zorgde. Het thuispubliek schreeuwde het uit en onder de geluidsgolf "more, more" trok alles wat AFC was naar voren. Ruud de B., meestal rechtsachter, maar nu uiterst logisch als linksbuiten opgesteld, penetreerde dat het een lust was en aan de andere kant deed Wim baardmans, onder het spiedend oog van grens Maurice, opnieuw volstrekt vergeten. Won- derspits Marcelino, even zonder contact met de Oekraïne, verraste alles en iedereen met snelle, volstrekt unieke rushes en Ron S., op doortocht naar z'n schoonmoeder, zat al klaar met zijn Chinese telraampje. Maar weer was buiten de waard gerekend, dit keer in de persoon van George, die al een ware veld heer de liberofunctie vervulde, maar net even geen rekening hield met dat kleine Fortius- soldaatje. 1-2, een hard gelag, en dus werd nu de middenlinie in stelling gebracht. Na tuurlijk met de meest geletterde linkmidden van ons land die op werkelijk prachtige rode gympies z'n opwachting op Goed Genoeg had gemaakt. En uiteraard met Jan Willem, die het niveau Arjan van der Laan, ruim schoots oversteeg. Want Arjan zou een moord doen voor de gelijkmaker van Jan Willem, die soeverein via de bovenhoek in het net belandde. Rust, met thee en goede voornemens. Maar ook met een inmiddels verklede Jan V. die net te laat was voor een basisplaats. Dit ondanks het feit dat hij de voorafgaande nacht in een rood-zwarte slaapzak voor de kleedkamer had doorge bracht. De tweede helft verliep anders dan de eerste 45 minuten. Fortius, dat kon beschik ken over een man of 20, wisselde vrolijk door, en bleek mede daardoor over veel tweede adem te beschikken. Bij AFC hadden alle driehoekjes de fysiek behoorlijk aange tast en bewoog men zich nog voornamelijk voort op het tandvlees. Maar de bondsvetera nen kunnen als de nood aan de man is altijd een beroep doen op de extra kwaliteiten van Bob en Nico, die zeer kundig en atletisch correct de flanken pacificeerden. Derhalve duurde het nog geruime tijd voordat Ruud M. de bal uit het net kon halen. 2-3, een stand die gelet op de verhouding in het veld weinig perspectief bood. Maar met Marcelino in je ploeg weet je het nooit. Een totaal onhaalba re dieptepass werd gehaald doordat een For- tius-speler volkomen per ongeluk werd ge vloerd door onze wonderspits die de hierdoor ontstane ruimte doeltreffend benutte. Nadat scheidrechter Ab alle Fortiusspelers had uit gelegd dat doelpunten als deze (zeker met zo'n stand) altijd worden geteld ging de wed strijd met een 3-3 stand de slotfase in. De spanning was te snijden en in een fel duel liep mandekker Herman, unaniem uitgeroe- 6

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 6