AFC' s "Bij zonderheden AFC website Ons Eerste Sedert het uitkomen van de laatste Schakel werden er door het eerste elftal weer twee fraaie overwinningen geboekt. In Utrecht werd met 3-0 gewonnen van Hercules en afgelopen zondag werd in de uitwedstrijd tegen DWS met 3-1 gezegevierd. Elders in deze Schakel vindt U uitgebreide informatie over deze wedstrijden. Van mijn zijde wil ik nog melden, dat het zeer verheugend is dat zo veel AFC-supporters ons eerste elftal steunen op de weg naar het te verwachte kampioenschap en de daaraan verbonden promotie naar de hoofdklasse. Spelers van het eerste elftal, jullie kunnen bij de reste rende wedstrijden rekenen op ons aller steun. De voetballiefhebber in Nederland heeft ge durende de dagen in de week, alsmede tij dens het weekend, de gelegenheid om uit gebreid te genieten van de grote hoeveelheid voetbal, welke op onze vaderlandse tele visie wordt uitgezonden. Sedert de aanvang van het seizoen 2000-2001 is door de KNVB in overleg met Canal Plus besloten om top wedstrijden in de Eredivisie te laten begin nen op de zondagmiddag 13.15 uur. Afge lopen zondag werd het treffen tussen Feijen- oord en PSV uitgezonden. Naar mijn mening worden hierdoor de belangen van het ama teurvoetbal geschaad, daar deze wedstrijden toch op de zondagmiddag om 14.00 of 14.30 uur worden gespeeld. Wederom een bewijs, dat met de belangen van de amateurclubs in Nederland weer geen rekening wordt gehou den, doch dat was al jaren bekend. En deze mening wilde ik even aan U kwijt. Vrijdag 23 februari jl. bezocht ik een van de jaarlijkse voorstellingen van het Zwanen koor in de Amsterdamse Rode Hoed. Ons ondersteunend lid Nita Bergisch is één van de actieve leden van dit koor, dat zijn oorsprong vindt in het Amsterdamse Café De Twee Zwaantjes. Tijdens de uitvoering van vrijdag jl. ontmoette ik heel veel AFCers, die genoten van de Amsterdamse liederen en smartlappen. Dat onze bestuursleden Dick van der Klaauw en Kees Gehring tot de vaste sponsors behoren van dit koor, bevestigt toch de belangstelling van onze AFC. In de sportbijlage van het Parool van afgelopen zaterdag was grote aandacht besteed aan de ontwikkeling van het C Junioren C voetbal. Met ingang van het nieuwe seizoen gaat ook de C-jeugd landelijk voetballen, zoals dit ook al gebeurt bij de A- en B-junioren. Michaël Aarts, onze jeugdcoördinator, wordt ook in dit artikel geciteerd en zegt o.a. dat bovengenoemde beslissing goed is voor de ontwikkeling van het jeugdvoetbal, doch voor de beleving van de jongens minder. C-junioren van amateurverenigingen vinden het prachtig om tegen betaalde sportclubs uit te komen. Door twee recente overwinningen van onze Junioren tegen Dordrecht en DHC is voor AFC alle kans aanwezig om in het nieuwe seizoen een behoorlijke plaatsing te verwezenlijken. Namens de AFC wensen wij onze C-junioren veel succes. Robert Didier is recent geopereerd aan een acute blindedarmontsteking. Volgens de laat ste berichten van moeder Henny Somers is de operatie geslaagd en hoopt Robert aan het einde van de week weer naar huis te mogen. Namens de AFC wensen wij Robert een spoedig herstel. Freek van Doesburg heeft recent een hartoperatie ondergaan in het VU ziekenhuis. Tijdens mijn laatste gesprek met zoon Ron deelde deze mij mede, dat ook hier de operatie geslaagd is en dat Freek waar schijnlijk op korte termijn naar een ver pleeghuis gaat om te revalideren. Namens de AFC wensen wij Freek een spoedig herstel. Onze dochtervereniging de Amsterdamsche Cricket Club viert op 5 maart a.s. haar 80- jarig bestaan. Op 5 maart 1921 werd in Café De IJsbreker de oprichtingsvergadering gehouden. De AFCers Jo Börnemann, Jacques van Ooy, Jan Prent en Schaf Scheepens hadden een commissie van oprichting gevormd. De geschiedenis van ACC telt vele successen. Momenteel speelt het eerste elftal in de eerste klasse. Recent werd door het huidige bestuur onder leiding van voorzitter Rob Dukker een plan gepresenteerd met als titel "Wordt dit jaar lid van een bijzondere club" met het doel om ACC terug te brengen in de hoofdklasse. Namens de AFC wensen wij de ACC van harte geluk met het 80-jarig jubileum en tevens veel succes gewenst in de komende competitie. Na een periode van vele afgelastingen op de zaterdag is twee weken geleden ook weer de competitie van de pupillen van start gegaan. Zaterdag 17 februari jl. was ik getuige van de wedstrijd van de Pupillen F 7, welk team met een 12-0 overwinning op een meisjeselftal van Buitenveldert (iets ouder in leeftijd) voor een opmerkelijke hoge score zorgde! Herma Steensma, echtgenote van ons lid van verdienste Jan, dient een operatie te ondergaan en wacht op nader bericht van het ziekenhuis. Namens de AFC wensen wij haar sterkte, vergezeld van onze wensen voor een spoedig herstel. Hennie Schroder, echtgenote van ons lid van verdienste Chris verblijft nog steeds in het ziekenhuis, in afwachting van nadere medische behandelingen. Via Chris worden wij op de hoogte gehouden van de laatste ontwikkelingen. Namens AFC onze hartelijke groeten aan Hennie, vergezeld van onze wensen voor herstel. Het Business Magazine Management Team wijdt in haar laatste uitgave een artikel aan de zes genomineerden voor de verkiezing van de Manager van het jaar 2000. Eén van de genomineerden is ons lid Jacques Parson directeur van Kappé International gevestigd in Hoofddorp. Namens de vereniging wensen wij Jacques met de komende uitverkiezing alle succes. Ik wil hierbij nog opmerken, dat Kappé International al een groot aantal jaren één van de AFC-vriendelijke bedrijven is. Tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. In mijn bijdrage in de vorige Schakel vermeldde ik abusievelijk niet de verjaardag van Zilveren Ploeger André Bonnet. Thans wonende met zijn ge zin in Indonesië, volgt hij de verrichtingen van de AFC nauwgezet en wordt hij vanuit Nederland op de hoogte gehouden door zijn moeder Jo Bonnet. Vanuit het koude Neder land alsnog onze welgemeende gelukwensen aan André en gezin alsmede aan Jo. De volgende Zilveren Ploegers vieren in de komende weken hun verjaardag. Frans Jüch (1/3), Duco Ohm (1/3), Jan Steensma (5/3), Jan Otsen (6/3), Roy van Dijk (7/3). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Het laatste nieuws is steeds te zien op wwwafc-am sterdamn I Zondag 18 februari: Hercules - AFC AFC wint ruim op punten van Hercules Passing van Robert Gehring op hoog niveau In een met veel inzet gespeelde wedstrijd won AFC in Utrecht met 0-3 van Hercules. De winst was volkomen verdiend en kwam op regelmatige wijze tot stand. Het redelijk hoog geplaatste Hercules, dat 'uit' echter met 7-1 van AFC verloor, was op het kleine, hobbelige thuisveld bijzonder fel en gaf de voorhoede van AFC in de eerste helft weinig ruimte. Toch had AFC al snel kunnen scoren toen een duikeling van Frank Aboikoni in het Utrechtse strafschopgebied in de 10e minuut met een penalty werd bestraft. Eschwin de Bruijn schoot van elf meter te zacht in en Hercules-keeper Cees van den Broek hield met hulp van de paal z'n doel schoon. De wedstrijd was redelijk in evenwicht, met dit verschil dat de aanvallen van AFC af en toe zeer gevaarlijk waren en Hercules niet verder kwam dan enkele slecht genomen vrije trappen in de buurt van het AFC-doel. Mooie kansen waren er voor Dennis Purperhart na een voorzet van Aboikoni en voor Mohad Zaoudi, na een voorzet van Purperhart. Vlak voor rust was het uiteindelijk raak toen De Bruijn een 'unforced error' in de Hercules verdediging met een boogbal afstrafte. Ton du Chatinier, gestart met Van Holten, Esionye, Stekelenburg, Zaoudi, Geerlings, Gehring, Van Galen, Van Meer, Purperhart, De Bruijn en Aboikoni (Zeelig geblesseerd, Smit en Sleur geschorst), wisselde in de rust Peter de Waal voor Marco van Galen en AFC ging na de thee via passes van Robert Gehring en Daniël van Meer op zoek naar de 2e beslissende treffer. Met name Gehring was bijzonder op dreef. Een schitterend indraai ende corner werd door Aboikoni in de 60e minuut hard in de touwen gekopt. Frank Aboikoni werd hierna vervangen door Jerryl Tjon-En-Fa. Hercules was uitgespeeld en de ruimte achter de Utrechtse achterhoede werd steeds groter. Topscorer Purperhart loerde op een doelpunt en leek te gaan scoren op een dieptetebal van Van Meer. Maar Van den Broek vloerde hem hardhandig, naar wat la ter bleek in buitenspelpositie, net buiten het strafschopgebied. De Hercules-keeper, die tot dan toe uitstekend stond te keepen, kon terecht met rood het veld verlaten. Ook Den nis Purperhart verliet het veld en werd ver- 4

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 4