WAS ER NOG WAT? Glenn Zeelig heeft recent een operatie ondergaan aan zijn knieband. Dit naar aanleiding van een opgelopen blessure tijdens het WK-Zaalvoetbal in Guatamala. Namens de AFC wensen wij Glenn een spoedig herstel. Dagelijks verschijnt er op de sportpagina van het Parool een column van Pim Vóórhaar waarin de laatste berichten van Ajax worden bekendgemaakt. Onlangs was het onderwerp de Dresscode. In het desbetreffende artikel gaat het over de kleding van de voetballer buiten de lijnen en in het bijzonder over onze ex-eerste-elftalspeler Jan van Baal. die optreedt als advocaat van de speler Rafael van der Vaart. Verder citeer ik uit het artikel: "van Baal heeft minder moeite met de dresscode, maar hij heeft dan ook een verleden als voetballer van AFC. Dus zitten bij hem de twee bovenste knoopjes van zijn colbertjasje vast. De onderste knoop blijft echter los. Zoals het hoort Einde citaat. Ik wilde U het bovenstaande toch niet onthouden. Op zondag 7 januari jl. werd in de sporthallen Zuid het jaarlijkse Groot Mokum Toernooi gehouden. Onze Junioren F 1 werd daar ongeslagen winnaar door van de tien wedstrijden er negen te winnen en een gelijk te spelen. Onze gelukwensen aan de spelers van dit team, alsmede aan de trainers Ger van Mourik. Rijk Lam en Rob Bobeldijk. In de sportbijlage van het Parool van maandag 29 januari jl. citeer las ik een interview met trainer Leo Beenhakker van Ajax. Het artikel gaat over het beschouwen van voetballers als normale werknemers. Leo Beenhakker merkt in dit interview op en ik citeer letterlijk: Maar het gevolg is wel dat wij dan over driejaar op het niveau IJsland met een worst in de hand langs het lijntje staan bij AFC - DCG, de topper in de eredivisie. Ook leuk, maar ik geloof niet dat we dat echt willen met zijn allen (einde citaat). DCG reageerde ook reeds in hun clubblad met de opmerking: "wij kijken liever naar Amsterdamse toppers dan naar duurbetaalde provinciale floppers Een opmerking die voor 100 door mij wordt gesteund. Persoonlijk zou ik er nog aan toe willen voegen, dat de heer Leo Beenhakker wellicht over driejaar trainer is op IJsland, daar de Nederlandse topclubs dan niet meer in hem geïnteresseerd zijn. Onlangs las ik in de wachtkamer van mijn tandarts (wie anders dan Jos Kemna) een exemplaar van Voetbal International. Daarin een interview met oud-Ajaxied Davy v.d. Bergh, die na drie jaar in Madrid te hebben gespeeld uitkomt voor FC. Utrecht. In het desbetreffende artikel deelt Davy mede, dat hij bij het niet verkrijgen van een contract voor betaald voetbal, gekozen zou hebben voor AFC. Incidenteel is hij ook aanwezig bij AFC, waar hij vele vrienden heeft. Mevrouw Jopie van der Valk, weduwe van ons overleden lid van verdienste Ton, vierde recent haar 87e verjaardag. Jopie volgt de verrichtingen van AFC trouw door haar aanwezigheid bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal. Momenteel verblijft zij een aantal dagen in het ziekenhuis voor het ondergaan van een aantal onderzoeken. Zij hoopt echter medio deze week weer naar huis te mogen terugkeren. Namens de AFC onze felicitaties met haar verjaardag vergezeld van onze wensen voor een spoedig herstel. Freek van Doesburg verblijft reeds enige tijd in het VU-ziekenhuis en zal op korte termijn een operatie aan het hart moeten ondergaan. Namens de AFC zenden wij hem onze hartelijke groeten en wensen ook hem een spoedig herstel. Herma Steensma, echtgenote van ons lid van verdienste Jan, dient ook een operatie aan het hart te ondergaan in het VU-ziekenhuis. Ook haar zenden we namens de AFC de hartelijke groeten met de wensen voor een spoedig herstel. Ons lid van verdienste Gerard Trebert is al een aantal weken aan huis gebonden door een ongeval in huis. Gerard moest daardoor een aantal in andere jaren trouw bezochte evenementen, zoals nieuwjaardag en jaardiner dit keer overslaan. Ook hem wensen wij namens de club van harte beterschap. Nico van Til was in de zestiger jaren de vaste captain van ons le elftal en maakte de kampioenschappen in 1967 en 1969 mee, toen AFC kampioen werd in de toenmalige eerste klasse A van de amateurs. Kleinzoon Kyle (7 jaar) gaat, na een jaar voetballen in Badhoevedorp, thans spelen in de AFC-jeugd. Wellicht dus een nieuwe van Til over 15 jaar in het eerste elftal. Henny Schroder, echtgenote van ons lid van verdienste en clubstatisticus Chris, heeft in het ziekenhuis een zware operatie ondergaan en zal na thuiskomst een aantal medische behandelingen moeten ondergaan. Onze gedachten zijn bij Henny en Chris. Namens de AFC zenden wij haar onze welgemeende groeten en wensen haar sterkte en beterschap. Simone Susan, echtgenote van ons lid Dik, heeft recent een operatie ondergaan. Namens de vereniging wensen wij haar een spoedig herstel. Tenslotte dan de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg In de eerste plaats het bereiken van een kroonjaar door Paul Meijer. Paul wordt op 14 februari a.s. 70 jaar. Paul speelde een hele lange tijd in het eerste elftal en was daarna lid van de toenmalige elftalcom missie A. Tevens was hij een groot aantal jaren betrokken bij de organisatie van onze veteranen Paul is een trouw supporter van de wedstrijden van het eerste elftal en uiteraard ook steeds aanwezig bij de wedstrijden van de veteranen. Paul is in september a.s. 60 jaar lid van AFC. Namens de AFC onze gelukwensen en nog een groot aantal gezonde en gelukkige jaren. Voorts vieren de Zilveren Ploegleden Robert Domhoff op 22 februari a.s. en Bert Witteveen op 23 februari hun verjaardag. Ook deze leden onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie. Zeer tot mijn spijt kon ik de begrafenis van Otto van Rijn nietbijwonen. Die goeie Otto. Mijn eerste kennismaking metn hem was in september 1953. eigenlijk net uit dienst, of ik had mijn eerste herhalingsoefening al te pakken. Zoals te doen gebruikelijk meldt je je dan bij de compagniescommandant. Naar het bureau van de kapitein. "De vaandrig van Dijk: mag ik mijn opwachting bij U maken?" De kapitein: "vaandrig van Dijk, bij jij niet de zoon van Frans van Dijk van AFC? Jawel kapitein." die kapitein was Otto van Rijn. Heb nooit een prettiger herhalingsoefening "gedraaid'. Zeven jaar later kwamen wij samen hij het bestuur, hij voor 26 jaar en ik voor 25 jaar. Wij mochten de gouden zestiger jaren meemaken promotie naar de eerste klas en drie maal afdelingskampioen. Van dat bestuur zijn alleen Fred van Soomeren en ondergetekende nog over. Ook als penningmeester van de Stichting was Otto zeer waardevol en niet voor niets werd hij benoemd tot adviseur voor het leven van diezelfde Stichting. Het huidige bestuur van ATC stond al stil bij de vele verdiensten van hun oprichter Otto van Rijn. "The continuing story of Karei Aalbers". Schijnt nu toch een eind aan te komen.Een gotspe: de mede door hem veroorzaakte schuld van 60 miljoen zou hij wel even aflossen. Wie weet er nu 100 miljoen in Vitesse? Natuurlijk kon hij geen naam noemen. Een "canard" van jewelste. Wonderlijk genoeg maakte ik ooit met hem kennis. Weet U nog wel: AFC - Vitesse voor de beker. Dé wedstrijd van Peter van Essen, onze toenmalige, voortreffelijke keeper. Vitesse was toen net kampioen van de eerste divisie geworden, Jawel, onder leiding van Karei Aalbers. Persoonlijk ben ik geen fan van Barend en van Dorp. toch zag ik hun programma met als gast Peter Vogel zang. Zoals gewoonlijk laten zij iemand niet uitpraten en proberen hun gast(en) onderuit te halen. Zo niet Peter Vogel zang. Ons AFC-ers destijds bekend als de zeer aimabele voorzitter van Elinkwijk. Thans benoemd tot chef de mission van de OS in 2004. Het feit, dat de Heli's Angels bij BvD langs waren geweest kwam ook aan de orde. Het simpele ad vies van Peter(thans hoofdcommissaris 4

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 4