Dames Jaardiner Zeg kien jij de mosselman? Prettige feestdagen Klaverjassers opgelet! AFC website Sixes 2001 AFC-veteranen Ons Eerste Onrecht. Dingen die gebeuren in de wereld waar onschuldige mensen die toevallig op de verkeerde plaats zijn, het moeten ontgelden. Zoals die man die op het Gelderlandplein is neergeschoten. Zegje altijd de waarheid of komt een leugen tje ook wel eens voor? Wel eens een leugentje om bestwil. Maar voor 98% ben ik altijd eerlijk. Geef eens een korte spontane reactie op de twee volgende woorden begrippen. A Gore of Bush? Gore, want Liebermann, een joods persoon, is zijn rechterhand. B. PSV of Feijenoord? Dan toch Feijenoord. Toen ik jong was, kaapte PSV alle prijzen voor ons, Ajax dus, weg en daarom heb ik een hekel aan ze. De Medische commissie en haar medewer kers wenst alle leden en donateurs gezellige feestdagen en een zeer gezond 2001 Dr. Ruben van Coevorden Wim Crouwel Reinier van Dantzig Ko Grosze Nipper Frank Tilmans sen. 2 v/roun Martijn Poldervaartjun. Al [k J]V Marije de Bruin jun. BI Vrijdag 29 december vindt het jaarlijks kla- verjasfestijn plaats. Aanvang 20.00 uur. Met een hap en snack en natuurlijk een mooie fles voor de echte kampioenen. Inschrijven tot 27 december bij Elly Cooren- gel, tel. 020-6419463. Het laatste nieuws is steeds te zien op www.afc-amsterdam.nl DE MANIER OM HET NIEUWE JAAR GOED TE BEGINNEN Zoals te doen gebruikelijk worden op 1 ja nuari de Sixes gespeeld, zo ook in 2001. Het wordt een voetbalfeest, strak, maar recht vaardig georganiseerd door de elftalcommis sies en de commissie PPE gezamenlijk. Ui teraard met oliebollen, appelflappen en een alcoholische versnapering, maar ook met de meest schitterende prijzen voor de oudste en jongste deelnemer, de dikste en dunste, de beste, de allerbeste, het grootste talent, de mooiste actie, de minst opvallende speler en natuurlijk de teamprijzen. En wat dacht u van de superspeciale sixes-T-shirts 2001 (nu al een collector's item) voor iedere deelnemer, de diploma's met foto en nog veel meer. Ui teraard is er een thema, maar dat wordt pas op 1 januari bekend gemaakt. Iets met Flori da? Redenen genoeg dus om het nieuwe jaar sportief te beginnen. Om 10.30 uur starten de Sixes met de traditionele opening, waarna het wedstrijdgebeuren losbarst. Niet alleen wordt gerekend op alle spelers van de zaterdag-en de zondagafdeling, ook de supporters zijn van harte welkom. De sixes: dé manier op het jaar 2001 goed te beginnen! PPE Elftalcommissies Op 18 januari wordt het Dames Jaardiner gevierd in het Hilton Hotel. In tegenstelling tot het Heren Jaardiner is ons diner niet voor genodigden, maar kunt u zich hiervoor opgeven. Vanaf 18.30 uur verwel komen wij met plezier alle dames die een binding hebben met A.F.C. Wij denken hier bij aan moeders, vriendinnen, echtgenoten, dochters of donateurs van AFC-leden. Als u een voorkeur heeft voor een tafel, kunt u dat aan ons melden. Het wordt een avond die begint met de aperi tief, gevolgd door een goed diner met een prachtig cadeau. Alles omlijst door de Phe- bus Band, die een prettig genre jazz brengt. In stijl vieren wij de 106-de verjaardag van A.F.C. Agnes Reddering-Postmaa, tel. 6440452 Sylvia Gehring-Konings, tel. 6416185 Henny Somers -Blekemolen, tel. 6433325 Denkt u er nog even aan? Op vrijdag 22 de cember aanvang 20.00 uur a.s. vindt op AFC weer het traditionele kienen plaats. Elk AFC- lid of elke AFC-donateur heeft daarbij het recht om één (1) iemand te introduceren (bijv. levenspartner, ander familielid), maar ook niet meer dan dat! Van te voren kunt u zich op AFC vanaf 18.00 tot 19.30 uur te goed doen aan een mosselpannetje of kipsatétje. Meldt u dat wel even van te voren aan sociëteituitbaatster Netty van der Meent (020-6445575). Na mens de Kiencommissie, Nicky Hekster Zaterdag 9 december zo één keer in de twee weken voetballen, dat ligt de veteranen wel, kan je rustig bijkomen, alleen je komt natuurlijk nooit in je wedstrijdritme, wat dat ook zijn mag. Vandaag Koninklijke HVV thuis, prima tegenstander in het veld en altijd gezellig na afloop. Guur en duister weer, goed het schijnt wat te kosten, maar langs het wetraveld staan toch niet voor niets lichtmasten? Mocht ik iets gemist hebben dan weet U waar dat door komt. Over iets missen gesproken. In het hoogst waarschijnlijk best gelezen stuk in de Schakel: AFC's "Bie"-zonderheden, staat dat ik een paar dagen voor onderzoek in het ziekenhuis heb gelegen. Heb ik iets gemist, wat weet Johan wat ik niet weet? De wedstrijd, na een kwartier of zo, begon AFC tegen de goedspelende HVV'ers steeds beter tegenstand te bieden, de stand was wel inmiddels 0-1. Het zal niet waar zijn een verwoestende uithaal van de linkervoet van Rob Ruis zorgt voor de terechte gelijkmaker. Vrij snel daarna 2-1, we konden het niet zien, maar een 'vleugje' buitenspel werd er gecon stateerd, niettemin doelpunt goedgekeurd door scheids Hans Dukker. De 3-1 was een heel mooie van Theo Husers, nee het was geen 'hands', hij had de bal niet klem, zo was de unanieme conclusie langs de kant. De HVV'ers accepteerden hun lot gelaten. De 4- 1 ruststand, gezien het spel een beetje geflat teerd, maar wie maalt daar nou om. De uit eindelijke overwinning: 6-1 kan ook 6-2 zijn, was grotendeels te danken aan de absolute man of the match: Theo Husers, zeer gedre ven spelend, controleerde hij de wedstrijd, en wat opviel je hoorde hem bijna niet! De ove rige vier doelpunten dan, vraagt iemand zich nu af, nee niet onze dure spits, deed wel mee hoor. Als ik het allemaal goed gezien heb, was de scorer Wim Haagsma, kan je ook wel mee thuis komen. Na afloop? Laat ik niet in herhalingen vallen. Het laatste nieuws: vorig jaar moest Jan Wouters op last van het Ajax-bestuur stop pen met voetballen voor de AFC-veteranen en wie heeft zich weer aangemeld? Juist! Hoe Jack van Gelder dat weer voor elkaar heeft gekregen is natuurlijk de vraag, maar gezien zijn blessuregevoeligheid is het na tuurlijk prachtig om te zien hoe hij zijn eigen vervanging regelt! Zo langzamerhand kunnen we weer een be hoorlijk sterk team opstellen, als Winterstop? Ben je gek! Volgende wedstrijd 6 januari. Iedereen een heerlijke kerst toege wenst en alvast een bijzonder gezond nieuw jaar. André Wijnand AFC - KGB een abnormale vertoning Wat een weer! Het regent dat het giet en daar kijkt niemand meer van op. Het veld ligt er om 14.30 uur nog redelijk bespeelbaar bij. AFC en KGB moeten dus aan de bak en dat is maar goed ook na al die afgelaste wed strijden. Ton du Chatinier start met de vol gende basis: Edwin van Holten, Peter de Waal, Maarten Stekelenburg, Erwin Smit, Hans Geerlings, Robert Gehring, Marco van Galen, Daniël van Meer, Rivilino Sleur, Dennis Purperhart en Frank Aboikoni. Eschwin de Bruijn haakt op het laatste mo ment af wegens ziekte, Glenn Zeelig is he laas voor langere tijd uitgeschakeld door een knieblessure, terwijl Uli Landvreugd en Guido Smits al lange tijd ontbreken door blessures. In de basis ontbreekt ook Moad Zaoudi, die maar een keer in de vooraf gaande week kon trainen. Zeer opvallend is natuurlijk de rentree van Frank Aboikoni. Jarenlang een vaste waarde in de A-selectie raakte hij vorig seizoen al snel zwaar gebles seerd. Daarom dit seizoen relatief rustig ge start in het tweede, kijken hoe de vlag ervoor hangt, niks geforceerd, inmiddels weer fit en hopelijk klaar voor het grotere werk. We zul len zien. Scheidsrechter Smit fluit voor het eerst (en zeker niet voor het laatst) en Kol- pings Glorie Blijft schiet uit de startblokken. Dat is opmerkelijk, want de 0-5 thuisneder laag tegen AFC zou toch ook tot een behoed- 6

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 6