Van harte AFC in januari Aanvoerders in beeld Efraim Blog: 't alleen op zondag zegt Dennis tegen mij. En ja verdraaid, op de bewuste donderdagavond, droegen de biljarters een das vanwege hun jaarvergadering. Ach, en zouden die vlaggen niet 's avonds binnengehaald kunnen worden of desnoods alleen in de weekends laten wapperen. Zo 's avonds laat en dan met storm en regen geen gezicht. Heeft u dat nou ook als u Jack op TV ziet. De geweldige gelijkenis met zijn vader, de onvergetelijke "good old" Sal. Hopelijk kijkt hij, hier ergens ver vandaan tevreden toe op de geweldige prestaties van ons eerste. Blijf in het nieuwe jaar vooral gezond en wie weet tot spoedig. Nu ben ik twee weken op vakantie. Jan van Dijk Geboren Jolijn Lise Victorien dochter van Michiel Temminck en Ellis Smeets. Namens de AFC onze hartelijke gelukwen sen aan de trotse ouders. maandag 1 januari: 10.30 uur Sixes voor alle senioren 17.00 uur Nieuwjaarsreceptie in het AFC clubhuis voor alle leden en donateurs zondag 7 januari: zaalvoetbaltoernooi in de Emergo sporthal in Amstelveen voor alle senioren (m.u.v. Zat. 1 en Zondag 1 t/m 4). Zie Schakel. donderdag 18 januari: Jaardiner voor ge nodigden donderdag 18 januari: Damesjaardiner (zie artikel Schakel) vrijdag 19 januari: Nieuwjaarsdiner A en B junioren "Mijn zwakste voetbaleigenschap is de hoge voorzet. Ik laat ze altijd gaan en hoop op de verdedi ging" Met een ledenaantal van ruim 1.600 is AFC een van de grootste verenigingen van Nederland. Maar hoeveel kent U daarvan? Zo'n honderd of gewoon de spelers van je eigen elftal? Dat voetbalspelen daar gaat het natuurlijk om. Maar daarvoor is een organisatie nodig: van voorzitter tot de anonieme rechtervleugelverdediger van het 12' en die vormen een belangrijk deel van de vereniging: de assistent van de ter- reinmeester, de moeder die elke woensdag haar zoontje naar trainen brengt en op haalt en de functionaris(-esse) die de scheidsrechters ontvangt. Dat rijtje kan makkelijk worden uitgebreid. Met één ty pe "functionaris", de stille werker, wil de Pers, Publiciteit en Evenementen commis sie U nader laten kennis maken: de aan voerder. Vandaag wordt in deze serie één van die aanvoerders geportretteerd. Naam: Efraim Blog, aanvoerder Zondag-11 Leeftijd: 23 jaar (24-8-1977) Geboren in: Amsterdam (Oud-Zuid) Positie: Doelverdediger Lid sinds: ca. 1985 (maar totaal nu zo'n 11 a 12 jaar) Opleiding: Mavo en een aantal horeca en trainer diploma's Beroep:Verkoper (Intersport, Raadhuisstraat) Beschrijf je carrière binnen AFC eens. Ik ben binnengekomen als jongetje van acht. Ik heb toen alleen een paar jaren getraind want vanwege mijn (joodse) geloof mag ik op zaterdag niet voetballen. Later werd ik opnieuw lid als B en A-junior. In het zevende hadden ze een keeper nodig. Daarna speelde ik in het negende en nu voor het tweede jaar in het elfde: een team dat ik zelf met vrien den heb opgezet; echt gezellig. Leg eens uit hoe belangrijk AFC voor je is. AFC is heel belangrijk voor me omdat er maar één club is. Toen ze degradeerden vond ik dat echt jammer. Zo'n 12 jaar geleden ging ik samen met mijn broer en oom naar elke uit- en thuiswedstrijd. Je bent aanvoerder van het I le op zondag. Wat houdt dat in? Dat houdt in contact houden met AFC, eens in de zoveel tijd vergadering met de B- commissie, het wedstrijdformulier, de con tacten met de scheids, de waterzak, shirts en aanspreekpunt zijn voor de tegenstanders. Ik zou het wel jammer vinden het kwijt te raken maar niet echt teleurgesteld zijn. Wat zijn de vervelendste aspecten van het aanvoerderschap Dat na een nederlaag iedereen zegt we stop pen ermee en dan moet je zeggen "jongens, kom nou, laten we het nog eens proberen". Ook het wedstrijdformulier invullen is heel vervelend omdat ik helemaal gek word van die nummertjes en cijfertjes. Als je aan een vreemde uitlegt waarom je bij AFC voetbalt, wat zegje dan? Is er een mooiere club in Amsterdam dan AFC? Het is een gevoelskwestie net zoals mensen niet kunnen uitleggen waarom ze een schilderij mooi vinden. Ik houd van AFC; het zit van binnen. Ik wil eens testen hoe goed je je eigen vere niging kent. A. Wie is de voorzitter van AFC? Nou, Dick van der Klaauw. B. Wie is de aanvoerder van het eerste? De spits, eeehh... Eshwin de Bruyn. C. Schat eens met hoeveel elftallen AFC aan de competitie deelneemt. Zondag, zater dag en junioren? Dertien plus., negenentwin tig, eenenvijftig plus dat zijn er vijfen vijftig in totaal. D. Wie speelt in het eerste op dezelfde po sitie als jij in jouw elftal? Ik kan er honderd opnoemen maar niet degene van dit jaar. Wat is je sterkste voetbaleigenschap en welke je zwakste? Sterk ben ik één tegen één. Ik ga op het juiste moment naar de bal toe. Als een spits even twijfelt, pak ik de bal. En je zwakste? De ho ge voorzet! Ik laat ze altijd gaan en hoop op mijn verdediging. Ik denk dat het een kwes tie van timing is en daar heb ik nooit op ge traind. Welke zaak bij AFC vind je (erg) goed ge regeld en welke kan beter? De jeugdtraining is sinds een paar jaar echt goed geregeld door trainers als Jan Verhagen en Maarten Stekelenburg. Wat negatief is zijn al die regeltjes. Iedere stap wordt voor je gezet. Doe je behalve dat aanvoerderschap nog andere dingen voor AFC? Ik ben vanaf 1995 onbetaald trainer geweest. Ik kreeg een bonnetje voor een drankje voor en later ook een trainingspak en schoenen. Hoogtepunt daarbij was het kampioenschap van de E-l 1. Wie bewonder je het meest uit je eigen elftal en waarom? Dat is een heel moeilijke vraag, want bij ie dereen die ik noem zijn er vijftien beledigd. Tjjaa,..., tjonge. Als ik toch iemand moet zeggen is dat Ruben Salomon omdat hij altijd voor 100% doorgaat ondanks zijn omvang; ik wou dat ik dat zou kunnen als linksback. Wat vinden je elftalgenoten van je? Tjonge, tjonge, wat een vragen. Ik denk res pect. Ze vinden het allemaal leuk dat ik het georganiseerd heb en de moed had tot het opzetten van dit team. En dat als ze me over 20 jaar tegenkomen dat ze dan zeggen dat we samen gespeeld hebben omdat ik dat gere geld heb. Welke maatschappelijke ambities heb je en wanneer zijn die gerealiseerd? Eentje is gerealiseerd. Ik werk in de sport en dat heb ik heel graag gewild. Ik wil zo hoog mogelijk komen, bij voorbeeld als spelers makelaar of bij Adidas of Nike. Ik wil niet zeggen dat mijn leven dan compleet is, maar ik wil het graag. Over zo'n vijf a zes jaar lijkt me die kans wel reëel. Ben je bijgelovig en hoe blijkt dat? Ja, heel erg. Ik had vorig jaar een oranje kee perstrui en echt geen bal gepakt. Ik ben drie kwart jaar geblesseerd geweest en heb hem weggegooid. Nu speel ik fantastisch in die veel te kleine trui. Wat maakt je gelukkig? Wat maakt mij gelukkig? Als mensen om mij heen, mijn vrienden, het goed hebben. En als ik over een paar jaar getrouwd ben, dan denk ik dat ik gelukkig ben. Wat maakt je boos of droevig? 5

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 5