Was er nog wat? treffers op zijn rekening te nemen. Grote klasse Frank en succes gewenst. Frans v.d. Bor en Ellen Vlug verbleven re cent voor een vakantie in Zuid Afrika. Rij dende in de auto zagen zij aan de kant van de weg regelmatig rood-zwart gekleurde borden met daarop vermeld de naam AFC. Beiden natuurlijk benieuwd of deze borden een aan wijzing waren voor een sportorganisatie, gingen op onderzoek uit en kwamen tot de constatering dat deze borden met de voor ons bekende kleuren betrekking hadden op een politieke organisatie. U ziet het beste leden, AFCers zijn ook in den vreemde bezig met hun geliefde voetbalclub. AFC-Ridder Ernst Werner viert op 23 de cember a.s. zijn 80e verjaardag. Ernst heeft jarenlang gespeeld in de hogere elftallen om daarna een groot aantal jaren betrokken te zijn bij het veteranenvoetbal. Door zijn maat schappelijke carrière kon hij niet altijd aan wezig zijn bij AFC, doch hij blijft vanaf de zijlijn de prestaties van de vereniging volgen. Namens de AFC wensen wij Ernst samen met zijn echtgenote nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Ons lid van Verdienste Lex Rimini verblijft nog steeds ten huize van zijn dochter en fa- mile. In januari dient hij een oogoperatie te ondergaan. Namens de AFC wensen wij hem Reünie van AFC's vriendenclub "2 voor 12" in La Musette te Uithoorn op 9 december 2000. Op zaterdag 9 december jl. kwam voor de 26c keer de AFC-Vriendenclub Twee voor twaalf bij elkaar, dit keer in La Musette in Uithoorn. Deze vriendenclub bestaat uit een aantal reeds meer dan 25 jaar lid zijnde voormalige spelers uit het 12e elftal. Vele van hen hebben momenteel een functie bin nen AFC: van bestuurslid tot archief commissaris, van scheidsrechter tot commis saris P.P. en E. Volgens de mij bereikte be richten moet het wederom een zeer geslaagde avond zijn geweest. Noot redactie: klopt als een bus Vrijdag 22 december a.s. vindt weer de jaar lijkse kienavond voor de senioren plaats. Deze jaarlijkse traditie wordt reeds vanaf de twintiger jaren van de vorige eeuw gehou den. De organisatoren zijn: Nicky Hekster, Ron van Doesburg. Lou Hekster, Roy van Dijk en Ronald Koster. Nogmaals wellicht ten overvloede is deze avond alleen toegankelijk voor leden en donateurs van de AFC. Namens de AFC wensen wij U een zeer gezellige avond en veel succes. Ik kwam in contact met de bekende toneelre gisseur Leonard Frank wiens zoon Elkan in de pupillen F6 speelt. Leonard Frank heeft deze week afscheid genomen bij de toneel groep Theater van het Oosten en is zeer geïn teresseerd in de geschiedenis van AFC, waarvan acte. van harte beterschap. Lid van Verdienste Jan Steensma en echt genote kampen met gezondheids-problemen. Herma is in afwachting van een operatie en ook Jan's conditie laat te wensen over. Na mens de AFC beide van harte beterschap. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage be ëindigen met verdrietig nieuws. Op 14 de cember jl. overleed ons Erelid Otto van Rijn. Elders in deze Schakel vindt U een in memoriam gewijd aan deze grote AFC'er. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w. Ger Bogaers (21/12), Ernst Werner (23/12), Dick Huis man (24/12), John Parsser (23/12), Nico Le- loux Jr. (26/12), Jack van Gelder (27/12 - 50 jaar), Jacques Mellegers (6/1), Tom Swart (6/1), Roel Ridderikhoff (8/1), Hennie Kott- mann (9/1), Henk Dik (11/1), Ron Limburg (13/1). Aan al deze jarigen onze welgemeen de gelukwensen. Aan het einde van deze laatste bijdrage in december 2000 wil ik U allen graag zeer prettige Kerstdagen wensen en een voor spoedig en gelukkig Nieuwjaar. Johan de Bie Iets over coaches misschien? Neem die van de New York Yankees. Wat ouder, zeer erva ren, werkzaam in een miljarden business, en zie, hoe emotioneel en gelukkig zo een coach nog kan zijn. Oprechte coaches: neem Koeman, altijd eer lijk en daardoor uitermate objectief. En als je van Marwijk hoort, ook hoe hij journalisten pareert, zou je bijna Feyenoord fan worden. Vragen over zijn opstelling: simpelweg zegt hij dan "dit vind ik de beste opstelling". En was mij dat even schrikken! Doping bij korfbal "of all sports". Gaat daar ook al het grote geld om in de competitie? Kan mij dat nauwelijks voorstellen. Echt geen wereld- sport. Twee landen bevechten altijd het kam pioenschap: Nederland en België. Een goede voetballer, die Bruggink. Maar ook een beetje dom. Hij weet toch ook, dat bij elleboogstoten dit ..tig keer wordt her haald op TV. En dan nog in beroep gaan ook. Een beetje mentale coaching door Gerets kan geen kwaad. Toch* wonderlijke regels hanteert men bij het betaalde voetbal. Neem nu die zaak Connoly. Goed, hij behoort Feyenoord toe. Maar mid den in het seizoen deze veel scorende spits bij Excelsior weghalen? De concurrenten van Excelsior wrijven zich in de handen. Naar mijn mening een vorm van competitie ver valsing. Wat een heerlijke discussie bij Leeds - Real Madrid tussen Cruyff en Smeets. Ik citeer: Johan: "je moet niet houden wat niet te hou den is". Smeets: "mag ik hier over naden ken?" Wie ben ik, dat ik het met Johan eens mag zijn t.a.v. het beroemde opspringen, wegdui ken voor het harde schot en het zo vaak van richting veranderen door een speler in het muurtje. Vrij uitzicht voor de keeper? Nou nee. Het was weer goed toeven bij de Zilveren Ploeg. Je ziet ook een parade van 40 clubdas sen voorbij trekken. Men hecht nu eenmaal aan de destijds aangeschafte das en laat de nieuwe voor wat het is. Een hele oude relatie van AFC was ook in het nieuws. Achilles 1894 uit Assen. Het is natuurlijk van de gekke, dat, doordat er geen datum te vinden was, zij eenvoudig verliezer werden ver klaard van de wedstrijd tegen FC Twente, Terecht gingen zij in beroep. Natuurlijk is de kans klein, maar verrassingen maken een bekertoernooi zo interessant. Een goed gesprek onder een goed glas bier met de voorzitter van DWV, Ruud Molen maker is nooit weg. Hij zelf oud speler, vond onze overwinning iets geflatteerd, maar op basis van effectiviteit zeer verdiend. Ook DWV kent zgn. uitplaatsingproblemen, zoals wij die met "Goed Genoeg" hadden. Zij blij ven op het vertrouwde Elzenhagen. Bij zijn afscheid fluisterde hij mij toe, dat hij een be kende AFC-er miste. Nou ja missen, volgens Ruud komt hij nooit bij de wedstrijden tussen beide clubs, omdat DWV toch altijd (nou ja) wint. Om reden van privacy zal ik de naam van de betreffende AFC-er niet onthullen. Wat ook wel aardig was, was het interview met Dennis Purperhart in het Parool. Toch altijd weer die opmerkingen over sherry en dassen in ons clubhuis. Vermoedelijk heeft Netty van alle dranken de laagste omzet in sherry. OK, op zondag draagt het bestuur blazer en das. Daar is niets mis mee. Hoe zo 4

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 4