Dames Jaardiner Zeg kien jij de mosselman? AFC 1 AFC-veteranen Nicky Hekster wanneer dit dekken (wel ja hupsakee, daar gaat ie weer een keer) maar al te dikwijls als een soort lijf aan lijf duel wordt geïnterpre teerd". Tegenwoordig is dat wel zo, het lijf aan lijf duel viert hoogtij net zoals bij worstelen met daarbij nog kapot getrokken shirtjes, kapotte kaken en wenkbrauwen, veel bloed en wat niet al. Maar ik denk dat ik gelijk heb met te stellen dat als Co Adriaanse dat zo zou zeg gen hij nog eerder ontslagen wordt dan Jan Wouters. Tevens viel mij op dat er in de die jaren nog veel Engelse termen gebruikt werden. In het clubblad staande de volgende; Topsco rer (is nog steeds zo), Footballboots en Kick- sen, Make the winning Point, Vleugelhalves (Halfspelers?), Mixed Pickels, (toen ook al), What's in a Sweepstake en Captain. Ook stonden er in die tijd vaak gedichten in het clubblad en in de uitgave van december 1950 tel ik 14 medewerkers die een stukje schreven. Weet u de namen nog? G.H.Hauber, George Wijnand, Kapitein(?) van Teunenbroek, Captain Joop denk Joop Zimmerman), Spilletje Teun van Veen, Constant Knudde D.Steeman, I.H. Gala- vazi, Jhr. van Rossem de Gaulin (Wim Staats), Een Aangetrouwde Lotte Nesenbe- rend) en ene JAJA Wie weet de namen van de vraagtekens nog? Zou ik die mogen horen van een uwer? Tot besluit een gebeurtenis aan het loket met een onbekende bezoeker die de wedstrijd AFC-Alcmaria Victrix wilde zien. Edwin Geluk (anno 2000): Dag Meneer" Meneer:: "Ik wil een vrijkaartje meneer" E.G. "Pardon?" M. "Ik wil een vrijkaartje" E.G.: "Neemt U me niet kwalijk, maar waar om meneer?" M.: "Omdat ik een vrijkaartje wil" E.G.: "Maar dat gaat niet meneer" M.: "Goed, best dan ga ik naar Ajax" "Dag meneer" E.G. "Dag meneer" Beste lezers en lezertjes tot de volgende keer. B.Ack (vroeger het liefst rechts) Op 18 januari wordt het Dames Jaardiner gevierd in het Hilton Hotel. In tegenstelling tot het Heren Jaardiner is ons diner niet voor genodigden, maar kunt u zich hiervoor opgeven. Vanaf 18.30 uur verwel komen wij met plezier alle dames die een binding hebben met A.F.C. Wij denken hier bij aan moeders, vriendinnen, echtgenoten, dochters of donateurs van AFC-leden. Als u een voorkeur heeft voor een tafel, kunt u dat aan ons melden. Het wordt een avond die begint met de aperi tief, gevolgd door een goed diner met een prachtig cadeau. Alles omlijst door de Phe- bus Band, die een prettig genre jazz brengt. In stijl vieren wij de 106-de verjaardag van A.F.C. Agnes Reddering -Postmaa, tel. 6440452 Sylvia Gehring-Konings, tel. 6416185 Henny Somers -Blekemolen, tel. 6433325 Denkt u er nog even aan? Op vrijdag 22 de cember aanvang 20.00 uur a.s. vindt op AFC weer het traditionele kienen plaats. Elk AFC- lid of elke AFC-donateur heeft daarbij het recht om één (1) iemand te introduceren (bijv. levenspartner, ander familielid), maar ook niet meer dan dat! Van te voren kunt u zich op AFC vanaf 18.00 tot 19.30 uur te goed doen aan een mosselpannetje of kipsatétje. Meldt u dat wel even van te voren aan sociëteituitbaatster Netty van der Meent (020-6445575). Na mens de Kiencommissie, Na zoveel afgelastingen zouden wij bijna vergeten hoe de stand in de competitie op dit moment is. Vandaar AFC 9 8 1 0 25 35 8 Turkiyemspor 8 4 2 2 14 16 14 DWV 9 4 2 3 14 13 14 DCG 9 3 4 2 13 21 16 Hercules 9 3 4 2 13 13 19 EDO 9 3 3 3 12 17 17 Nijenrodes 8 3 2 3 11 19 12 DWS 9 2 5 2 11 10 8 KGB 9 3 2 4 11 13 17 Stormvogels 8 3 14 10 18 19 ZAP 9 2 1 6 7 14 21 Holland 8 0 1 7 1 6 30 STAND Amsterdamse Competitie AFC 4 3 1 0 10 12 6 DCG 4 13 0 6 9 6 DWV 4 12 1 5 4 6 DWS 4 0 2 2 2 3 5 Turkiyemspor 4 0 2 2 2 6 11 Zaterdag 25 november, eindelijk na twee weken geen voetbal weer eens de wei in, niet voor Uw vaste verslaggever, die heeft een klein mechanisch probleem laten verhelpen. De Zwarte Duivels uit, tegen de Rode spelen we niet, spelend in Nieuw Vennep, midden in Het meer van Haarlem, gelukkig droog. Jaap Ellerbroek was ooit een bekend speler van deze tegenstander. In het begin van mijn veteranenloopbaan vroeg Jaap aan mij: Hoe oud ben je?' Om daarna direct na het ant woord terug te komen: 'Tot je vijfenvijftig ste, dan is het op'. Zijn antwoord nam ik voor kennisgeving aan, nu denk ik, dan pas..? Harry Schoemaker, onze trouwe supporter, heeft niet alleen het verslag verzorgd van de wedstrijd, maar ook van het traditionele herfstdiner van de veteranen. Overigens was Harry eind jaren zestig mijn aanvoerder, hij als oud-speler van het eerste, ik als jong broekie in de senioren. Bij welke club? De eerste goede inzender kan iets te drinken verwachten, awijnand@wanadoo.nl Het speelde zich deze keer allemaal af bij de "Black Devils" te Nieuw Vennep en wat voor start kreeg deze pot. Wegens een technische storing aan de lies moest verslaggever André Wijnand het deze keer af laten weten,terwijl keeper Maurice de Hond zich ongetwijfeld aan het voorbereiden was met zijn voor dracht bij de "Reds" op de AFC-borrel. De stunt was goed, dat hun plaats werd ingeno men door Rob Bianchi, die dan tevens de functie van centrale man in de verdediging op zich kon nemen. Maar nog voordat hij zijn ongetwijfeld nieu we handschoenen aan had, lag na ruim 48 seconden de bal al bij hem in het net; zo ie mand gun je zoiets niet. Slechts 2-3 maal zijn de Black Devils in zijn strafschopgebied ge weest en u raadt al bijna de uitslag. Zoals bij ons gebruikelijk, is bij uitwedstrij den een twaalfde man nauwelijks te vinden; slechts Frank Keijzer kwam alsnog onze ge lederen versterken. Wanneer bij de rust de stand 2-1 in ons voordeel was geweest, had men niemand gehoord. Wat in de 2e helft passeerde, was voor de enkele toeschouwer ook nauwelijks meer te volgen. Na veel duw,- en trekwerk wisten wij alsnog de ge lijkmaker na een indrukwekkende scrimmage te scoren en nu maar hopen op dat 2e of 3e moment. U raadt het al; de volgende tocht richting Rob was weer raak, waarbij de ver dediging echt niet vrij uitging. Hoe goed speelde deze elf van AFC wel niet; maar mogelijk waren de gedachten al bij "Claes Claes" in de Jordaan. Wellicht dat ook de nieuwe geblokte shirts van de Black Devils hebben meegewerkt, 't was wel even wennen, temeer daar ook de scheidsrechter in vrijwel gelijke kleding liep, maar toen was het al 1- 0. De avond bracht wat iedereen er van kon verwachten. Ruim 20 veteranen al dan niet met hun geliefde aanhang genoten van een "uitverkocht" restaurant met een prima keu ken. Maar wat een geluk dat die overige 20 man van onze "lijst" er niet waren, want dat was ten koste van deze voortreffelijke zaak gegaan. De pianist met zangeres konden nauwelijks worden geplaatst, hetgeen de avond wel ten goede kwam. De avond werd besloten met ons aller clublied, dit op voor spraak van Karei van Osch; waarbij het mee zingen verging op een wijze, zoals wij dat van ons eigen Nederlands elftal ken nen.Gelukkig hebben wij een aantal bestuursleden die ons hierbij een handje hiel pen. Dat het parkeren daar een probleem is, was bekend, dus dan maar met de taxi. Naast de geslaagde avond vond ik dit ook al een top per, want onze penningmeester had heerlijk uitgepakt De naweeën daarvan horen wij in een later stadium wel weer.maar de avond was des AFC's. Harry Schoemaker redactie: eveneens te lezen op www.afc-amsterdam.nl bij teams/veteranen 5

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 7