ge middenvelders. I.V.V. was behoorlijk aangeslagen, wat zich uitte in fel spel waar door A.F.C. niet kon voorkomen dat hun boomlange spits (nr. 10) werd gelanceerd en er 2-1 van maakte. Rust. Tijdens de rust heb ik de jongens nog wat handige tips gegeven en met de nodige Dextro's en de groene to verdrank van Hans en Johan (de terreinma nagers van Goed Genoeg) stonden de jon gens al weer snel te popelen om de klus ver der te klaren. I.V.V. zette hun felle spel voort, maar spelen met voeten én handen is nog steeds verboden en zeker in je eigen strafschopgebied. Penalty! De aanvoerder van ons team, Jasper, kwam direct naar vo ren, nam een goede aanloop en strafte deze overtreding koelbloedig af, 3-1. Nu leek de jongens niets meer in de weg te kunnen staan. De zeer goed functionerende verdedi ging, zorgde er herhaaldelijk voor dat de bal al passend naar voren kon worden gebracht, zodat de voorhoede regelmatig kansen kon creëren. Uiteindelijk bracht Sander met een welverdiend doelpunt de eindoverwinning bij A.F.C. Een hele goede wedstrijd met veel strijd, werklust van een ieder en een goede team geest van de C5Ü Vandaag werd weer eens duidelijk gemaakt aan alle toegestroomde ouders, verzorgers en andere belangstellen den dat voetbal een teamsport is en datje een wedstrijd alleen met zijn allen kunt winnen! Jongens een prima resultaat en op naar de volgende zege. A.F.C. C5 - V.V.A./Spartaan C2 Zondag 3-12, om 7.30 uur gebeld met Goed Genoeg. "Gisteren nog velden als juwelen, maar vandaag te veel water om te kunnen spelen", waren de woorden van "het bandje'. Helaas wederom alles afgekeurd in district West II. Jongens niet getreurd, hard doortrai- nen en volgende week uit naar een bekende tegenstander, dus Boy AFC D7 - SDW D4: 1 - 0 (2 december 2000): Op deze heerlijke (zonnige!) ochtend speel den we onze eerste wedstrijd tegen de num mer 1 in onze poule. We hadden de tegenstander van tevoren als zeer sterk ingeschat: SDW had alle wedstrij den (vaak met grote cijfers) gewonnen, had verreweg de meeste goals gescoord en de minste doelpunten tegen gekregen! Maar ook onze faam was ons vooruit ge sneld, want de coach van de tegenpartij zei me voor de wedstrijd dat hij flink tegen ons opkeek en een zeer spannende partij verwachtte. De wedstrijd werd -kortom- door iedereen als zeer belangrijk herkend. Er was dus een grote en luidruchtige -trouwe!- supporterschare aanwezig en ook SDW had een uitgebreide, fanatieke aanhang bij zich. Maar ook onze eigen AFC heeft in de gaten dat we goed spelen: diverse 'hoge pieten' van de club woonden deze thriller bij, zoals Ad Westerhof (bestuurslid jeugdzaken), Jan Koomen (coördinator D junioren), etc! De wedstrijd werd een regelrechte 'kraker' en de spanning zinderde van de le tot de laatste minuut. Inderdaad bleek de tegenstander zeer sterk met uitstekende technische en fysiek sterke voetballers, die goed (al jaren) op el kaar ingespeeld waren. Hiertegenover stelden wij, vanaf de le minuut, onze enorme strijd lust. Onze keeper Yoris (met zijn nieuwe professionele handschoenen!) en de verdedi ging bleek weer onverzettelijk en ook het middenveld en de aanval streed alsof het le ven ervan af hing! De spanning was enorm en coach en aanhang was zeer tevreden met de mooie 0-0 stand, waarmee we de kleed kamer ingingen. Toch wilden we meer en in dezelfde kleedkamer hebben we elkaar nog eens goed aangekeken: om van deze tegen stander te winnen was veel inzet onvoldoen de. We moesten vechten als leeuwen, voor elkaar door het vuur gaan en desnoods het (kunst)gras opeten! En aldus gebeurde: door een extra schep erbovenop en een tomeloze inzet van allen (ook het publiek!) wisten we de wedstrijd te keren: met meer lange ballen konden de spitsen beter bediend worden en werd de druk op SDW steeds groter. Een fan tastische aanval bracht uiteindelijk Tom in een goede positie en met een schitterend schot wist hij de keeper van de tegenstander te passeren en de prestatie van het hele team te bekronen! Onze trouwe aanhang ging vol ledig uit zijn dak en de coach stond met de tranen in de ogen van geluk! Er volgde hier na nog een zeer spannend laatste kwartier, waarbij de spanning aan de kant, bij de sup porters soms om te snijden was. Toch ging de D7 uitstekend en perfect door: SDW liet zich nu overrompelen en er was meer kans op 2-0, dan op 1-1. Toch waren we zeer ge lukkig toen de uitstekend leidende scheids rechter voor het einde van de wedstrijd floot! Iedereen op en rond het veld sprong een gat in de lucht en de zeer verdiende 1-0 winst kon op het wedstrijdformulier worden geno teerd. De AFC D7 meldt zich hiermee als een re gelrechte kandidaat voor het kampioenschap en staat nu op een gedeelde le plaats. De sportieve coach van de tegenpartij feliciteer de ons met de verdiende overwinning en de heftig met ons meelevende AFC bestuursle den kusten de vrouw van de coach Ed de Leau AFC D7 - KBV D4: 9 - 1 (25 november 2000): Vooraf leek deze wedstrijd tegen KVB niet de makkelijkste. Deze ploeg stond weliswaar veel lager op de ranglijst, maar had meer doelpunten dan wij gescoord! De angst bleek echter al snel ongegrond en de wedstrijd liep uit op een waar doelpuntenfestival voor de D7! Ons team bleek direct veel sterker, maar helaas bleef het goede combinatiespel en de gezonde agressie van onze kant nog even uit. De le helft stond het daarom bij rust wel 3-0, maar keeper Yoris wist 3 bijna zekere doel punten voor de tegenpartij fantastisch te voorkomen. De 2e helft legden we er een schepje bovenop en bleek de juiste spirit in overvloed aanwezig! KBV stortte hierdoor als een kaartenhuis ineen en de D7 verplet terde de tegenstander. Uiteindelijk mocht KBV van geluk spreken dat de stand niet ruim boven de 10 uitkwam! Grote winstpunten voor het team zijn dat on ze verdediging weer uitstekend liet zien, waarom ze een van de minst gepasseerde is, dat onze doelpunten door maar liefst 7 spe lers werden gemaakt en dat we de 2e helft wederom nog sterker voor de dag kwamen dan de le! Ed de Leau El Herfst Veel afgelastingen helaas dus heel veel valt er niet te vertellen. Alleen op 4 november hadden we het geluk dat de omstandigheden bij Bijlmer goed waren. Dat werd opnieuw een spannende wedstrijd waarbij wij op 1-0 achterkwamen, maar vlak voor de rust, heel sportief van de eigen scheidsrechter terecht een penalty meekregen die door David koel bloedig werd ingeschoten. In de tweede helft hetzelfde beeld, een sterker AFC maar ook kansen voor Bijlmer die er na 10 minuten met een prachtig lobje in slaagden weer op voorsprong te komen. Drukken dus om de gelijkmaker te realiseren en dat lukte via de gouden wissel Thomas die rechtstreeks vanaf de zijlijn naar voren liep en van een flinke afstand binnenschoot. Een terechte uitslag waar men over en weer tevreden mee was. Viel er toch nog iets te leren, jawel dat we de coaching aan Kenneth en Maarten moeten overlaten, hoe goed alle enthousiaste ouders en grootouders hun aanwijzingen ook bedoe len. Een lange regenpauze volgde waarbij we gelukkig nog wel wat oefenpartijtjes in een zaal konden spelen om in vorm te blijven, maar de 25e werden we blij verrast met de mededeling op het afgelastingen nummer dat AFC was goedgekeurd. Inmiddels is de competitie opnieuw ingedeeld, dus dit werd de aftrap van de nieuw reeks tegen een ons goed bekende tegenstander DWS. Aangezien het E-elftal was afgelast speelde Maxim Sin gels als vaste keeper mee, een nieuwe maar prettige ervaring omdat wij noodgedwongen om de beurt het doel verdedigen. Maar je merkt het meteen als er een echte keeper staat, goed "meecoachend" vooral en natuur lijk met een paar prima saves. Daardoor speelden we dit keer dan maar met 8 tegen 8, anders hadden we teveel wissels. DWS werd in het begin goed vastgezet, maar na zoveel weken op een gladde zaalvloer was echt gras toch weer even wennen, veel passes misluk ten. En zo brak DWS dan ook plotseling uit na een foutje, en de snelle counter resulteer de in de 0-1. Maar het overwicht bleef en verdiend kwamen we mooi via een schuiver- tje van Rio gelijk, ook al hielp hun keeper wat mee door over zijn beginnend buikje te struikelen. We bleven goed aandringen, en raakten twee keer paal en lat voordat Duco goed werd weggestuurd in de vrije ruimte en hoewel naar de buitenkant afgedwaald vanuit een heel scherpe moeilijke hoek fantastisch binnenschoot. Prettig rusten dus met 2-1 voor. De tweede helft begon stormachtig van onze kant en al snel werd het via een mooi ge plaatst schot van Maxim 3-1. Maar DWS bleek veerkrachtig en met de wind in de rug werd het tegenoffensief ingezet. Dat leverde een aantal kansen op voor ons doel. Diverse scrimmages liepen net goed af, maar tien mi nuten voor tijd werd dan toch hun tweede zo gescoord. En hoewel ook wij nog diverse kansen wisten te creëren, vooral Justin bleef voor gevaar zorgen, werd het nu toch span- 11

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 13