AFC's....) met een heel goede as door het hele team heen, een verdediging, die er staat. Natuurlijk mede door het geweldige optreden van keeper Edwin van Holten: een jongen die leiding geeft aan zijn defensie, waardoor de hele verdediging met zoveel meer vertrou wen opereert als voorheen. Een jongen ook, die veel punten voor het team pakt, zeker veel doelpunten voorkomt, zoals minimaal 2 maal voor rust een éénmaal na de thee tegen DWV, een echte uitstraling heeft, waardoor AFC niet alleen (zoals vorig jaar) veel scoort, maar vooral ook weinig goals te incasseren krijgt. Daarnaast zijn ALLE nieuwe aanwinsten voor het eerst sinds jaren mijns inziens ook echte VERSTERKINGEN voor het team. Zo is de gehele linkerkant van ons Eerste een genot om naar te kijken, met daarbij vooral Daniel van Meer als opvallen de verschijning. Een heerlijke voetballer, die tegen DWV voetbalverstand aan gezonde agressie paart, de strijd altijd aangaat en zijn mede-middenvelders en ook de rest van het team beter laat spelen, een van de eigen schappen van een "topper"; maar zeker ook Hans Geerlings en stofzuiger Marco van Galen. Dan mag in de achterhoede de naam van de echte AFC-er Erwin Smit beslist wel eens genoemd worden, prima verdediger, die zijn taak voortreffelijk vervult, zijn direkte tegenstander bijna altijd simpel uitschakelt en vooral zijn beperkingen kent en weet, zodat een ander maar het spel moet maken... zoals vrije man Mohad Zaoudi, die bijna wekelijks tot de uitblinkers behoort en met zijn natuurlijke manier van voetballen vaak voor ons een lust voor het oog is en met zijn overzicht het spel alle goede wendingen kan geven. Niet onvermeld mag blijven, dat Maarten Stekelenburg sinds Turkiyemspor een metamorfose heeft ondergaan, weg dat quasi-hautaine, maar nu agressief verdedi gingswerk, hetgeen ook tegen DWV goed uit de verf kwam. Helaas had Peter de Waal een off-day (en dat kan gebeuren) maar trainer Ton du Chatinier reageerde daar zeer ade quaat op (niet toch nog even proberen, maar een terechte wissel werd Peter's deel... volgende week weer beter en zo hoort dat ook bij Ton: duidelijkheid voor alles en tegen iedereen, niemand uitgezonderd. Over onze voorhoede hebben we de laatste jaren nooit te klagen gehad en ook zeker dit jaar niet. Was het bij Turkiyemspor een gemiddelde van 1 (5kansen - 5 goals), ook tegen de Noord-Amsterdammers hadden wij aan slechts weinig kansen genoeg om de wed strijd te beslissen. Veel aanvallen worden ingeleid door een andere aanwinst, Rivelino Sleur, onze "Oostenrijker" zoals hij wel eens liefkozend door zijn fans genoemd wordt. Ook zo'n "natuurlijke" voetballer, een "valse trage", zoals ze dat in België zeggen. Deze Rivelino was diverse malen veel te sterk en te slim voor zijn DWV-tegenstander en stond daarbij aan de basis voor de 1-0 voorsprong. Reeds in de 8e minuut bereikte Rivelino onze Mohad Zaoudi en gaf Purperhart de kans voor de openingsgoal In de 65c minuut besliste een prachtige actie van Rivelino tussen 2 spelers in de wedstrijd. Wederom maakte onze Dennis Purperhart bovenge noemde actie keurig af, 3-0. Tussentijds rondde Daniel van Meer in de 17c minuut een vlot opgezette, door hem zelf ingezette aan val, na een een-twee met Purperhart, prachtig af en bepaalde zodoen de ruststand op 2-0. Voor het eerst in jaren werden wij door DWV niet afgetroefd op agressie. Ook daarin wonnen wij deze keer, en vooral op het agressieve middenveld de strijd, met daarin ook altijd de rustgevende en voetballende factor van Robert Gehring. Ook al was deze |lr wedstrijd qua voetbal niet de beste uit de afgelopen serie, het wedstrijd verloop, de Marco van Galen in duel met Orpheo Nok van DWV. Foto: marcel israel Daniël van der Meer omspeelt na een steekpass van Dennis Purperhart DWV-doelman Arnold Nijkamp en scoort 2-0. Foto: richard mouw 7

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 7