AFC en de Zuidas Goed Genoeg Open 2000 Ons eerste boeken. Ik ben nu met de Ontdekking van de Hemel bezig en dat is heel anders. Welke maatschappelijke ambities heb je en wanneer zijn die gerealiseerd? Een baan waarin ik me goed voel en mijn capaciteiten kwijt kan. Belangrijk is om in een goede werkomgeving te zitten en voort durend mogelijkheden voor jezelf te zien en te ontplooien. Maar ik ben geen lange ter mijn planner. Het is belangrijk om steeds keuzes te maken die voldoende uitdaging bieden. Hoe zie je jezelf wat betreft de sport over 15 jaar? Voetballend en golvend. En daarnaast nog tennissend, zeilend en skiënd. Een paar keer per week sportend. Ik kan niet zonder en doe het vooral om te bewegen en gezond bezig te zijn. Typeer je vrienden eens. Open, humoristisch en slim. Ben je bijgelovig Neen, in het geheel niet. Wat maakt je gelukkig Het ontbreken van ongeluk. Het is te gemak kelijk om te zeggen dat je partner, vrienden, geld of carrière, je gelukkig maken. In essen tie gaat het er meer om gespaard te blijven van dingen die je ongelukkig maken Wat maakt je droevig? Als Wim Zt. weer te laat op de wedstrijd komt. Zeg je altijd de waarheid of komt een leugen tje ook wel eens voor? Stilte. Eh, ik zeg altijd de waarheid, maar misschien is dat dan wel weer de leugen. Beschrijf je laatste vakantie eens? Met Denise in de auto naar Italië. Dat was de 2C keer en we waren er vier weken met name in Umbrië, Rome en Florence. De keuze voor Italië is vooral de mooie combinatie natuur en cultuur. Welke vraag heb je in dit interview gemist? "Wat vinden die elftalgenoten van jou'? En wat is daarop je antwoord? Goeie vent, slechte voetballer. Maar het kan ook andersom zijn. Met belangstelling heb ik in de Schakel van 25 oktober jl. de twee artikelen over de Zuidas gelezen. Het ingezonden stukje van Herman Drenkel- ford met extra veel aandacht, temeer daar Herman zeer succesvol is geweest in het vastgoed en derhalve zijn mening vormt vanuit zijn expertise op dit gebied. Herman spreekt zijn zorgen uit over de nadelen die het AFC-bestuur voor lief wenst te nemen, indien zij de ingeslagen, ambitieuze weg zullen vervolgen. De door Herman uitge sproken zorg wordt versterkt na het lezen van het artikel van Bob Neseker over de Zuidas. Neseker beschrijft de informatie-avond, voor AFC en ATC leden (genodigden?) van 12 oktober jl. Op een vraag van de heer Moes bergen hoe de financiering is geregeld, komt geen 100% dekkend plaatje. Het antwoord heeft een open einde, de gemeente besluit hun antwoord met: "wat er dan nog over blijft komen wij wel uit". Heb ik dit met het wetra-veld ook niet al eens gehoord?! Ook over een beheersplan worden mondelinge toezeggingen gedaan. Wat ATC betreft denkt het AFC-bestuur (de stichting Goed Genoeg) er ook wel uit te komen. De reactie van het bestuur (Neseker) op het artikel van Herman Drenkelford is dan ook volkomen misplaatst. Neseker heeft het over "suggestieve vragen en statements". Neseker heeft behoefte aan verbeter voorstellen. Ik stel voor dat AFC nog eens serieus gaat nadenken over "uit plaatsing" hetgeen in de geschiedenis van AFC niet negatief heeft uitgepakt. Vervol gens adviseer ik het bestuur niet blind te varen op mondelinge toezeggingen vanuit de politiek. Meindert Huisman Wat is het oktober toch een moeilijke maand. Kan je nu wel of niet het Goed Genoeg Open plannen. 20 oktober was het dan zover. Hoe wij het toch iedere keer weer voor elkaar krijgen weet ik niet maar het was voor de golfer een fantastische dag. U weet wel, zo'n najaarszonnetje, een graad of 16, ideaal. Zoals de laatste jaren speelden we weer op de Spaarnwoudse Golfclub die voor onze groep het achterzaaltje hadden gereserveerd waar vanaf wij de flights konden laten star ten. Heerlijk lunchpakketje mee met een drankje aangeboden door Pim v.d. Meent en op naar de teebox. De eerste flight sloeg af om 10.30 uur en er waren een aantal mensen op de baan die zich afvroegen wie deze Pokémon was. Het was dus Nick den Ouden die met zijn afslagen menig Pikachu de stuipen op het lijf joeg. Maar voordat wij naar de "grote" baan gaan wilden wij eerst de "kleine" baan bespreken. De Head-Marshall was geïmponeerd. Zeker het groepje Tho mas, Schroder, Rooze was van een hoge kwaliteit. Zij werden dan ook respectievelijk 1,2 en 3. Charles is een golfer van een ander kaliber. Waar de meeste golfers met een ijzer 6-je ongeveer 130, 140 meter slaan, slaat dit kanon gewoon 136 meter 18 en heeft de souplesse van Christine Aaftink op de 3000 meter. Charles zag, kwam en overwon en gaat volgend jaar de grote baan onveilig maken. Eervolle vermelding voor Anneke ten Neijenhuis die na een lekkere boswandeling toch 15 holes kon lopen en omgerekend op de 4e plaats terecht kwam. Maar waar gaat het eigenlijk om op zo'n dag? Dat ieder lid van AFC, ATC en ACC of partner mee kan doen op de Goed Genoeg Open en mee kan dingen naar het felbegeer de Rode Jasje. Vanaf juli kregen wij reeds de inschrijvingen binnen en op de dag zelf starten wij met 56 op de grote en 12 op de kleine baan. Een record. Helaas waren er een aantal die alsnog op de dag zelf niet konden en een afzegging zoals: "Bedankt voor de uitnodiging, maar ik kan niet", doet je even met een mond vol tanden staan. Het niveau was hoog. Er kwamen hoge scores binnen. De jammer joh trophee was voor Max de Jong maar die liep met Pieter. Jammer joh. Net buiten de prijzen viel Peter van Essen maar hij komt er aan, zeker weten. 5e werd Ron van Doesburg (31 pt), 4e trainer van het 2e Taco Visser (32 pt), 3e Rein Minor die een topdag had (32 pt), 2e Antoni Janssen (ACC) 32 pt maar er was er maar een die het Jasje echt verdiende. Vanaf handicap 14, 40 punten, dan doe je iets heel erg goed. Het hele jaar nog geen bal geslagen maar als je het moet, dan staat hij er, Karei van Osch, lid van de Young Gent leman Golf Club, ja,ja, stond te stralen als een klein kind en mag zijn naam bijvoegen op the Red Jacket. En passant ook nog de neary meegepikt en later bleek dat hij ook de Olsy had gewonnen. Klasse. De longest dames was voor Sandra Drenkelford en voor de heren voor Jan Otsen. Het was weer een fijne dag, de sponsors bedankt en volgend jaar staan wij er weer. Golf is echt een leuke sport, zelfs op een buggy. De toernooicommissie: Sandra Drenkelford, Ron van Doesburg, Bas Rachman, Ronald Koster In de achtste en negende competitieronde werden weer 6 punten aan het inmiddels imposante totaal toegevoegd. Allereerst werd op Goed Genoeg de derby tegen het op de derde plaats staande DWV met ruim verschil gewonnen. Hans Loonstijn bericht over deze 'kraker'. Vervolgens werd in Breezand (ge legen tussen Den Helder en Den Oever) tegen het laaggeklasseerde ZAP de fraaie zegereeks voortgezet. De 1-0 achterstand bij rust, werd in de tweede helft omgezet in een overtuigende 4-1 overwinning. Door deze resultaten voert het team van Ton du Chati- nier met ruime voorsprong op Türkiyemspor en DWV (resp. 7 en 11 punten) de ranglijst aan. Tegen Nijenrodes (thuis) en Stormvo gels (uit) kan de eerste helft van het seizoen sensationeel goed worden afgesloten. AFC - DWV 3-0 AFC op weg naar Het lijkt misschien wat vroeg, maar voorba rig:... nee, zou ik zeggen. De puntjes mag u zelf invullen, maar een winterkampioenschap zit er mijns inziens in ieder geval in. En buiten kijf zou dat terecht zijn, want echte fans, zoals ondergetekende, die slechts zelden een wedstrijd missen, zien dit jaar een totale metamorfose bij ons Eerste. Zo zien we voor het eerst sinds jaren weer een echt TEAM staan, geen verzameling van indivi duele "sterren" of zichzelf zo noemende of voelende "mannetjes". Daarin ziet men zeker de hand van onze nieuwe trainer, een no- nonsense trainer, die wars is van enig "star dom" en dat zijn spelers ook laat merken. Dat is voor iedereen duidelijk te zien, ook bij ons - supporters- zoals bleek bij één van zijn steunpilaren, de keeper, die bij zijn (te) late aankomst op AFC gewoon op de bank mocht plaatsnemen. Psychologisch een fantastisch voorbeeld voor ALLE anderen. Dat proeft men op het veld, een elftal dat voor elkaar gaat, de strijd aangaat en niet schuwt (on 6

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 6