'V'-vr - ;v ru. 1 Thijs Berntsen tent van de terreinmeester, de dame achter de bar, de moeder die elke woensdag haar zoon tje door weer en wind naar trainen brengt en weer ophaalt en de functionaris(-esse) die elke wedstrijddag de scheidsrechters ont vangt en begeleidt. Dat rijtje kan makkelijk en haast eindeloos worden uitgebreid. Met een type "functionaris" of zo U wilt stille werker wil de Pers, Publiciteit en Evenemen- tencommissie U nader laten kennis maken: de aanvoerder. Vandaag wordt in deze serie interviews de aanvoerder van Zaterdag 4 geportretteerd. 'Ter lehringh ende vermaeck". "Het zijn allemaal kleine kinderen, ook al zijn ze tussen de 22 en 38" Leeftijd: Geboren in: Lid sinds: Positie: Aanvoerder van: Beroep: 35 jaar Nijmegen 1996 Linker spits Zaterdag 4; nu 2C jaar. Sales manager bij Yacht Speelde eerder in: Hercules (Utrecht) en FC Juristen (Ned. Antillen) Beschrijf je carrière binnen AFC eens. Bulderende lach. Linkshalf. Ik had een jaar niet gevoetbald en dat was een jaar met veel feesten en partijen. Dus ik heb het eerste halfjaar wel zwaar gehad om weer in conditie te komen. Ik ben zonder enige historie in AFC meteen in het vierde gekomen. Ik speel op zaterdag en dat is gewoon een heerlijke dag om te voetballen. Die dag is voor mij synoniem aan sport en dat was altijd zo. Leg eens uit hoe belangrijk AFC voor je is. Wel het is een mooie club en een club met uitstraling. Voor mij is het belangrijk om te sporten en dat vooral in teamverband te doen waarbij iedereen fanatiek bezig is met die sport. En dat is zo in het vierde. Een leuk team, goede jongens en een goede ploeg. Het gaat me vooral om het sporten, maar ik ben pas relatief kort bij de vereniging en ben best bereid om daar eens iets meer aan te doen. Maar AFC is een club van historie en daar moet je wat langer bijzitten om in het vereni gingsleven te komen. En dat is prima. Je bent aanvoerder van het 4e op zaterdag. Wat houdt dat in Het eerste wat elke aanvoerder moet doen is om op woensdag en donderdag al zijn mensen te bellen om te melden waar ze moeten zijn en vervolgens te registreren wie er allemaal niet kunnen en dan vervanging regelen. Je belt iedereen op Gelukkig hebben we nieuwe media zoals e- mail en sms en dat gaat redelijk goed en snel. Maar je moet wel volledig in de peiling houden wie allemaal niet komen zodat je dan toch een volledige groep hebt. We hebben een selectie van 17 a 18 mensen en dan kun je soms ook zeggen dat als ze dat weekend iets anders te doen hebben dat dat niet zo erg is. Maar er is toch een Schakel en dat kunnen ze toch lezen? Ja maar als aanvoerder weet je: het zijn allemaal kleine kinderen ook al zijn ze tussen de 22 de 38. En hoeveel tijd kost je dat? Nou dat valt wel mee. Zo'n één a twee uur per week. Maar het is vooral de mensen achter de broek zitten en dat vinden ze allang prachtig. Ik heb het vorig jaar van Jean Paul Krak overgenomen. We hebben er een paar goede jongens bij gekregen en voor het seizoen begon hebben we een aantal weken getraind in het Amsterdamse Bos. En dan iedere woensdag van zeven tot negen trainen en daarna een borreltje drinken. Dat maakt wel dat je een groep hebt. Vertel eens hoe het kwam dat jij aanvoerder werd. Haha. Aarzeling. Moeilijke vraag!. Ik ben gevraagd door de vorige aanvoerder en het is wel een team met veel doorloop en ik ben daardoor wel iemand die er al langer in zit. En Jean Paul vond het wel leuk om die fak kel over te dragen. Maar er is niet over ge stemd hoor of zoiets. Wat zijn de drie leukste aspecten van het aanvoerderschap Hahaha. Dat is een hele moeilijke vraag. Eeehh. Ik denk het iets organiseren voor je eigen elftal. Lange stilte. Ik kom er nog op terug. Wat zijn de drie minst leuke aspecten van het aanvoerderschap Het voorbereiden van de wedstrijden en het checken van de aanwezigen. Je bent voortdu rend een soort presentielijstje aan het bijhou den en dat is redelijk administratief. En ook het zoeken van vervanging uit andere elftal len is niet altijd leuk. Als je aan een vreemde uitlegt waarom je bij AFC voetbalt, wat zeg je dan? Een hele gezellige club met heel veel leuke mensen waar ik me ook wel thuis voel. Het is ook een club van gelijkgestemden en daarom voetbal ik er ook. En AFC is ook de club met allure waar ik graag bij wilde zijn. Het eerste contact ontstond via een elftalgenoot uit de Antillen die me vroeg om het team te komen versterken, althans dat dachten ze toen nog. Ik wil eens testen hoe goed je je eigen vere niging kent. A. Wie is de voorzitter van AFC? Eeeeh- hh, niets zeggen! Ik noemde net zijn naam. Ja, Machiel van der Woude. B. Wie is de aanvoerder van het eerste? Dat weet ik niet. Ik hoopte dat je naar de trainer ging vragen. C. Schat eens met hoeveel elftallen AFC aan de competitie meedoet. Alles, van jeugd tot alles? Zesendertig! D. Wie speelt in het eerste op dezelfde positie (linker spits) als jij in jouw elftal? Eshwin de Bruijn? Wat is je sterkste voetbaleigenschap en welke je zwakste? Ik ben kopsterk en verder haal ik die achter lijn wel en dan vooral op snelheid. Zwakker is mijn meeverdedigen en daarom sta ik ook niet in de verdediging. Verder ben ik niet zo'n bijter. Hoe vaak per week train je? Eén keer per week. Wat doe je verder om je techniek en conditie te verbeteren of op peil te houden Tja, ik speel golf maar dat zal mijn conditie wel niet verbeteren. Ik train vooral op condi tie. Kijk ik ben vijfendertig en dan leer je geen nieuwe trucs meer zoals bij voorbeeld op je veertiende. Hoe wordt bij je thuis door je echtgenote gedacht over de tijd en aandacht die je be steedt aan AFC? Prima, Denise vindt het heerlijk als ik op woensdag ga trainen en zaterdag speel. Ze komt wel eens kijken maar dan moet het wel mooi weer zijn. Er wordt niet over geklaagd zo van "zit-ie alweer te telefoneren Gelach. Neen dat gaat nu gewoon per mail, dat schuifje zo naar de box. Wij vinden sport allebei heel belangrijk. Zij sport ook veel en verdient er zelfs mee. Ik geef het er alleen maar aan uit. Welke zaak bij AFC vind je goed geregeld? Ik vind het hier altijd erg gezellig in het clubhuis. Maar ook de wedstrijdbegeleiding en de hulp van de materiaalman zoals ik laatst hoorde! Kijk, zo'n titel, dat bedoel ik: een club met allure! Wat kan beter? De conditie van de velden is niet best, maar dat zal wel met de hoeveelheid teams te maken hebben. Alle tegenstanders klagen er over. Iedereen weet precies hoeveel contribu tie wij betalen en dat is dan het commentaar dat je hoort. Ook zou op de ruimte aan de rechter kant van het meest verre veld een trainingsveld gemaakt kunnen worden zodat je een extra speelveld hebt. Doe je behalve dat aanvoerderschap nog andere dingen voor AFC? Neen, daarvoor ben ik, denk ik, te kort bij AFC. Wie bewonder je het meest uit je eigen elftal en waarom? Da's een mooie. Eeehh. Lang gepeins. Er zijn zoveel mogelijkheden. Eeehh. Gijs! Gijs Pattinama. Heeft vorig jaar in de laatste competitiewedstrijd zijn pols lelijk gebroken, voetbalt nu weer, is een jaar of vierendertig, razendsnel en kan zich lekker druk maken om het spelletje en dat vind ik wel leuk. Hij speelt op rechts in de spits en ik op links en we vormen wel een mooi koppel. Hij snijdt vaak net te kort langs zijn tegenstander en krijgt per wedstrijd 8 x een overtreding, maar hij blijft doorgaan. Welk boek heb je het laatst gelezen en wat vond je er van De Procedure van Mulisch. Indrukwekkend en niet gemakkelijk. Ik heb het zelfs twee keer gelezen om het wat beter te bevatten. Maar het is geen boek zoals alle andere

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 5