Aanvoerders in beeld Tot inzicht van degenen, die minder dan 25 jaren lid van AFC zijn, hier eerst even een korte uitleg. Wie die mijlpaal wél bereikt heeft wordt uitgenodigd tot de Ploeg toe te treden. Inclusief de nu geaccepteerde novieten telt de Zilveren Ploeg 200 leden! Niet daarom was er een muziekje in huis gehaald, maar omdat de Zilveren Ploeg 50 jaar bestond. Een lesje in geschiedenis. De Zilveren Ploeg werd in september 1950 opgericht door Max de Bruin (toen Sr), wiens zoon Max de Bruin Jr (op zijn beurt nu Sr) zich onder de 'ploeg'- genoten bevond. In de loop der jaren werd de Z.P. voorgeze ten door achtereenvolgens Arie Waayer, Dio Hermens, Jan Steensma en Johan de Bie. Er waren nu 123 ploegers aanwezig. Tele grammen werden gestuurd naar 3 echt gevel de ploegers: Cor Kerker, Theo van Emden en Peter Roosenschoon. Drie Zilveren Ploegers, die in het afgelopen jaar overleden, werden herdacht: Bep Bon net, Ton Disselkoen en Klaas van Rijswijk. In alfabetische volgorde traden de volgende novieten in en zij kregen de Zilveren Speld opgeprikt: Ernst Bouman, Henk Bijlsma, Robert Didier, Hans Elias, Max Flam, Mau rice de Hond, Raoul Krak, Marcel van de Meent, Rogier Ritz, Dick Visser, Frans Wijnen en Hans de Wijs Jr. En vier Zilveren Ploegers werden wegens 50-jarig lidmaatschap door Dick van der Klaauw tot AF'C-Ridder geslagen. Dat waren Kees Bouwens en Coen Colijn (beiden in het begin van de vijftiger jaren eerste elftalspe lers), Hans Honsdrecht (als ZP-bedelknaap opvolger van Rein Akkerman Sr) en Bob Wildeboer (die met ondergetekende 9 Nieuwjaarswensen en 2 jubileummusicals schreef en die zelfs ook even naar het eerste elftal reikte). Kortom: er was veel nostalgie. Vóór, tijdens en na het diner wemelde het dan ook in ons clubhuis van hangplekken voor ouderen. De Zilveren Ploeg van AFC: een niet weg te denken club in de club Pim Adriaansz Een interview door Wim Ringe, lid van de PPE commissie en redacteur van het pro grammablad AFC-THUIS met de aan voerder van Zaterdag 4. Met een ledenaantal van ruim 1.600 is AFC één van de grootste verenigingen van Neder land. Dat is het getal op papier. Maar hoeveel kent U van die 1.600? Vijftig, honderd of gewoon de spelers van het eigen elftal? Dat voetbalspelen daar gaat het natuurlijk om bij AFC. Maar daar is een hele organisatiestruc tuur voor nodig. Die loopt van de voorzitter tot aan de anonieme rechter vleugelverdedi ger van het 12°. Die officials die kennen we bij AFC over het algemeen redelijk goed en zeker als ze zo'n functie nog samengaat met het "Bekende Nederlander" zijn. Maar een belangrijk deel van de vereniging wordt gevormd door anonieme werkers: de assis- De Zilveren Ploeg-commissie, v.l.n.r. Hans Honsdrecht, Hans de Wijs Sr en Johan de Bie. De nieuw geïnstalleerde leden van De Zilveren Ploeg, le rij v.l.n.r. Henk Bijlsma, Frans Wijnen en Roger Ritz, 2e rij v.l.n.r. Dick Visser, Marcel v.d. Meent, Raoul Krak, Max Flam, Hans de Wijs Jr, Ernst Bouman, Robert Didier en Hans Elias. De nieuw benoemde ridders, v.l.n.r. Cees Bouwens, Hans Honsdrecht, Coen Colijn en Bob Wildeboer.

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 4