Mixed Pickles EEN LEKKER GEVOEL Na afloop van Turkiyemspor-AFC op het hoofdveld van SDW was Pickelaar er aanvankelijk van overtuigd de wed strijd van de eeuw gezien te hebben. Maar al bij de uitgang van Spieringhorn - hoeveel in- en uitgangen telt dat sportpark eigenlijk - was hij daar niet meer zo zeker van. Zwijgend had hij met zijn vaste bijrijder (J.W. te C.) over diverse velden de uitgang bij de Seineweg gevonden. Waar de overige 1498 toeschouwers gebleven waren zal wel altijd een raadsel blijven. De wedstrijd van de eeuw. Van welke eeuw dan wel! De 20-ste, die over een maand of twee afloopt, of de 21-ste die (ten onrechte) geacht wordt te zijn ingegaan Op 1 januari 2000. Dat de wedstrijd zinderend was: niemand die daar aan twijfelde. Dat het score-verloop grillig was: inderdaad zenuwslopend. En dat de 3-5 AFC-zege verdiend was: geen discussie over mogelijk. De wedstrijd van de eeuw is echter de waan van de dag. V6ór het zomer wordt volgen ongetwijfeld andere wed strijden, die bol zullen staan van hectiek. Promotie, hetzij direct of via de achterdeur (periode-titel) is nog ver weg. Laten we ons nog niet rijk reke nen Maar eerlijk is eerlijk: 19 punten uit de eerste 7 wedstrijden en een riante voorsprong op de rest van het peloton is vooralsnog een lekker gevoel. Ja toch? Niet dan? CITAAT "Onnozele mensen zeggen domheden; verstandige mensen begaan ze" (Marie von Ebner-Eschenbach, Oostenrijks schrijfster, 1830 - 1916). TYPICAL ENGLISH Kwam het Pickelaar even goed uit, dat êén week na Turkiyemspor AFC een zondagje vrijaf had? Veertien dagen achtereen onbekommerd nagenieten! Maar afgelopen zondag ging hij tóch weer even vreemd in zijn eigen dorp voor de rugby-topper CAS RC tegen het Amsterdamse AAC. De nummers 1 en 3 uit de ereklasse. Aan wie Pickelaar in dit geval zijn welwillende sympa thie gaf? Daar doet hij als geboren Amsterdammer niet moeilijk over. Aan de thuisclub uiteraard, die op loop afstand van zijn huis speelt. En het werd makkelijk gemaakt omdat de Amsterdamse formatie geen weet had van het feit, dat Pickelaar een Mokumse allochtoon in Castricum is. Rugby is een Engels spel en dat zullen we weten ook. Alleen de puntentelling al. Er wordt gescoord per 3 of 5 punten (en eventueel nog 2 toe). De bal is eerder puntig dan ovaal en als de referee na een overtreding fluit voor spelhervatting wijst hij de andere kant op dan waarheen gekickt wordt. Om aan te geven dat het voordeel toevalt aan het van eigen helft opererende team. Dat is even wennen; zoiets als links rijden. Er zijn strikte regels. Niet alles mag. Op een tegenstrevende voet staan is 'not done', maar het onderuitschop pen van een passant is niet alleen toegestaan maar wordt zelfs warm aanbevolen. Pickelaar zag zijn 15 heimelijke favorieten met 27-10 zegevieren. Laat het duidelijk zijn: sportief zit het Pickelaar aan alle kanten mee. BUISWERK Pickelaar plukte weer enige fraaie uitspraken voor u uit de ether. Van Hans Kraay Sr deze: "Je ziet hem niet opkomen, hij gaat er niet overheen". Van Evert ten Napel: "Waar Davids het beste in is: het afjagen van de tegenstander". En van dezelfde razende reporter één uit een gesprek met Ronald de Boer (voor gevorderden): "Je bent van 9 naar 6 gegaan maar toch is 10 je positie". Hartverwarmend vond Pickelaar een uitspraak van Olympisch Goud-delver 2000 Pieter van den Hoogenband: "Wat stelt het nou eigenlijk voor: acht man op een startblok bij een bak water, die doen wie het eerste heen en terug is"... MONOLOOG Tot slot licht Pickelaar een paar markante uitspraken voor u uit een monoloog, die de Belgische Roda JC- spits Bob Peeters (26) liet optekenen door de journalist Thijs Siegers. "Tussen de gedachten over voetbal in Nederland en Belgie zit een wereld van verschil. Dat heb ik tijdens EURO 2000 weer gemerkt. Hier in Nederland zeiden de mensen na een overwinning: oké, ze hebben gewonnen maar niet leuk gespeeld. In Belgie denken ze er heel anders over. Als Rode Duivels twee keer voor de goal komen en een speler loopt nog eens twee tegenstanders omver, zijn de mensen al tevreden". "Ik redeneer namelijk zo: de woorden van de man zijn gelijk aan de waarde van de man. Als de supporter zegt dat ik er niets van kan, doet me dat veel minder dan als een kenner het zegt. Als Erik Gerets het tegen mij had gezegd had ik mezelf vragen moeten gaan stellen. Het zegt genoeg dat er onder de Belgische voetballiefheb bers altijd discussie is geweest over spelers zoals Enzo Scifo en Luc Nilis. Als er mensen zijn die zeggen dat zij niet kunnen voetballen, hoef je toch niet verder te praten?".

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 9