Ons eerste De AFC veteranen Zaterdag 30 sept.: Kon.HFC uit; eerste elftal bovenaan tweede klasse, volgend jaar AFC- KHFC? Vriendschapsband bestaat al jaren, diverse spelers van oorsprong KHFC hebben jarenlang een belangrijke rol in AFC ge speeld, zoals Peter van Essen; Patrick Steen- kist en Rokus Hoogendoorn, maar eerlijk gezegd toch maar liever allebei promoveren. De derde helft bij de KHFC is beroemd of beter gezegd berucht: altijd laat thuis. Voor zitter Henk Uildriks altijd aanwezig, maar dat verbaast me niets, ik ken hem al sinds onze studententijd in Groningen, hij spelend voor Forward, zondag KNVB, ik spelend voor TKB oftewel The Knickerbockers, za terdag KNVB, twee studentenverenigingen met dezelfde trainer: Chris Eimers, wereld beroemd in heel Groningen. Tijdens de voor bereiding altijd tegen elkaar, ook toen al na afloop heel gezellig! Onze voorbereiding op de wedstrijd, toch altijd serieus, werd ernstig verstoord. Wat bleek het geval, we moesten de kleedkamer delen met een jeugdteam. Hé kijk nou met Jack van Gelder in de kleedkamer" schalde het ineens en het geluk van die jongen kon niet op. hij kon tegelijk naast Jack plaats ne men. Of Jack net zo gelukkig was, laat ik in het midden. De eerste helft was na een kwar tier in onze handen, we waren echt aan het voetballen, de combinaties werden gezocht en de ruststand 2-0 in ons voordeel was dan ook verdiend, ondanks twee bloopers bij ho ge ballen van ondergetekende, hetgeen Jan Sandberg deed opmerken: "Blijf je roepen?"; antwoord: "Ja totdat ik hem heb". Doelpun ten door Frank Keijzer, met ij!, en Hesdy Sanches. Tweede helft, wat een luxe, drie wissels, Jack van Gelder, transfergeruchten gelukkig ongegrond; Ad Westerhof, snel uit Frankrijk overgekomen om nog de tweede helft mee te kunnen doen, klasse, en eindelijk weer onze eigen Zwarte Parel alias Derek Grot en direct twee keer scorend. Gelukkig geen bloopers meer in de tweede helft en we bleven gewoon "lekker" voetballen, vriend en vijand waren het volkomen eens: de 4-0 winst was volkomen verdiend. Of het na af loop weer laat werd? U kunt betere vragen verzinnen! Zaterdag 7 oktober, eindelijk een thuiswed strijd, eindelijk weer bij tante Netty. Tegen Victoria, eerlijk gezegd ik heb niet zoveel met Victoria, wel een mooi nummer van The Kinks trouwens. Waarom eigenlijk, ik heb nog nooit van ze verloren, waarschijnlijk omdat in het verleden de sfeer in het veld niet altijd je dat was of vanwege hun Knoe- perttoernooi, altijd op een zaterdagmiddag beginnend om een uur of vier, midden in de winter. Daar sta je dan om acht uur 's avonds ergens achteraf nog een wedstrijd te spelen, nee, ik ben helaas verhinderd. Maar toch: de eerste wedstrijd thuis, prachtig herfstweer, echt weef om een mooie wandeling te maken of een lekker potje te voetballen. De sfeer is goed, Harry Schoemaker, onze trouwe sup porter, nog geen wedstrijd gemist, biedt een officiële EK2000 wedstrijdbal aan. Harry was tijdens de EK verantwoordelijk voor het gebeuren in de Arena, vandaar. De eerste helft begint van onze kant overtui gend, met weer een nieuwe aanwinst: Joey Zebeda dit keer, er worden wat kansen ge mist, 2 of 3-0 na een kwartier of laat ik zeg gen na 25 minuten had gekund, ruststand 2-0 achter, twee keer gerommel op de zestien. Oké tweede helft zetten we dat recht, tegen Victoria moet dat toch kunnen of liepen we in een geweldige val? Tweede helft begint dramatisch, binnen vijf minuten 4-0 achter, gewoon in elk opzicht slecht voetbal van on ze kant. We verliezen uiteindelijk met 6-1. Zelden zo'n 'k'-wedstrijd gespeeld, we wa ren gewoon puur slecht, niets lukte meer, soms heb je als team zo'n dag, dat er collec tief gefaald wordt en eerlijk gezegd zij deden het heel slim door met acht man achter de bal en twee snelle spelers voor, puur op de coun ter te spelen.Wouter Amesz zei het goed na afloop, in feite hebben zij maar twee uitge speelde kansen gehad, maar maken er wel zes. Wat een afknapper, was ik maar gaan wandelen. André Wijnand In de afgelopen 2 weken werden zes punten aan het totaal toegevoegd en staat AFC nu schitterend met 16 uit 6 bovenaan in de eer ste klasse A. Met name de doelcijfers zijn indrukwekkend: 23 voor en 4 tegen. We zul len heel diep in het archief moeten graven om nog zo'n florissante seizoenstart te kun nen noemen. In ieder geval schiet mijn ge heugen in dit geval tekort. Het sterke Tür- kiyemspor volgt op 2 punten en is aanstaande zondag op Sportpark Spierinhorn (nabij het station Sloterdijk) onze tegenstander. Omdat DWV, de nummer drie van de ranglijst 'slechts' 10 punten heeft gaat de strijd om de eerste perioidetitel tussen Türkiyemspor en AFC. Wint de ploeg van Edward Metgod of wordt er gelijk gespeeld dan valt de beslis sing pas op 29 oktober (op 22 oktober is een inhaalronde gepland), wint AFC dan is de strijd om de periodetitel al op 15 oktober be slist. Wat is er tegen een snelle beslissing? Hieronder de details van de laatste 2 wed strijden, zoals dit seizoen te doen gebruike lijk opgetekend door de redacteur van dit eerbiedwaardige clubblad. Maar wat zou het mooi zijn als de echte deskundigen, de ken ners bij uitstek hun licht lieten schijnen over de prestaties van ons eerste. Daarom mijne heren, aarzel niet en neem onder het motto 'wie schrijft blijft' plaats achter uw pc. Te beginnen met de kraker Türkiyemspor - AFC, direct gevolgd door de derby AFC - DWV. Er zijn vervelender wedstrijden om over te schtijven. EDO -AFC - 0 - 1 In een druilerig Haarlem start Ton du Chati- nier met de volgende elf: van Holten, Wes- terveld, Smit, Zaoudi, Geerlings, Gehring, Van Galen, Van Meer, Sleur, de Bruijn, Pur perhart. Maarten Stekelenburg is geschorst, Landvreugd, Smits en De Waal zijn gebles seerd. Glenn Zeelig begint na een trainings achterstand op de bank. EDO, dat met 2 uit 4 een heel wat mindere seizoenstart heeft dan in het afgelopen seizoen (toen werd met vlag en wimpel de eerste periodetitel binnenge haald), start naar verwachting bijzonder fel, maar kan toch niet voorkomen dat AFC al snel het initiatief pakt. Captain Eshwin de Bruijn kopt net over en een mooie pass van Moad Zaoudi op Dennis Purperhart sorteert bijna het gewenste resultaat. Na 10 minuten valt Daniël van Meer uit met een dijbeen blessure en dat is een flinke domper want Daniël kan als (vaak diepgaande) midden velder meer dan aardig uit de voeten. Geluk kig beschikken we dit seizoen over een brede selectie met het nodige talent en valt Jerryl Tjon-en-Fa aan de linkerkant sterk in. Na 20 minuten neemt EDO het initiatief over. In deze fase wordt Edwin van Holten gedwon gen tot een spectaculaire redding en is ook André Sitek een keer knap gevaarlijk. Daar mee is de EDO-koek op, want AFC verde digt uitstekend. In het laatste deel van de eer ste helft deelt AFC weer de lakens uit. Dit leidt tot enkele aardige kansen, maar de af werking schiet duidelijk tekort.Vlak voor rust kopt Jerryl in het zijnet en daarmee is het laatste wapenfeit van de eerste 45 minu ten genoemd. 0-0 derhalve, een gevaarlijke stand. Scoort EDO als eerste dan wordt het nog een lastige klus. Gelukkig blijkt na de thee dat de verhoudin gen dat nog hetzelfde zijn. AFC, met Joey Esionye voor Liam Westerveld, is de betere, maar zeker niet briljante, ploeg met de beste kansen. Nadat Dennis Purperhart nog heeft over gekopt na een voorzet van Robert Ge hring gaat de bal er dan eindelijk in. Het is een aanval in tweeën. Jerryl gaat op links goed door, waarna de inzet van Eschwin schitterend wordt weggetikt door de EDO- keep. Rivilino Sleur let goed op, pikt de bal op de achterlijn op en vindt vervolgens Esh win die AFC in de 54e minuut droog op 0-1 kopt. Die voorsprong wordt niet meer weg gegeven. Het enige gevaar van EDO-kant komt uit 2 vrije trappen, maar de muur staat op de goede plek. Aan de andere is Dennis Purperhart zeer dicht bij 0-2. Na deze actie maakt Dennis plaats voor Maarten Jurrjens die met z'n teamgenoten de drie punten in de laatste minuten veilig stelt. AFC - Hercules - 7 - 1 Ons eerste start met een op aantal plaatsen gewijzigde formatie. Verrassenderwijs maakt Raoul Breinburg zijn competitiedebuut, om dat collega-keep Edwin te laat is bij de voor- bespreling. Glenn Zeelig en Peter de Waal keren weer terug in de basis, Daniël van Meer is geblesseerd, Maarten Stekelenburg geschorst. Op het oog lijkt de wedstrijd tegen Hercules een moeilijke opgave. De Uterchtse formatie is sterk gestart en na 5 wedstrijden nog on- gerslagen. Met name de defensie blinkt uit. Bovendien regent het voortdurend en is het veld derhalve zwaar. Het loopt zoals zo vaak geheel anders. AFC scoort al snel via Dennis Purperhart na een pass van Robert Gehring en loopt met schitterend positiespel Hercules volledfig onder de voet. Op rechts bezorgde Glenn z'n tegenstander een zeer lastige mid dag, terwijl Dennis op links bijna niet af te stoppen is.

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 6