"Apetrots" Uit de oude doos Het bestuur van EDO had Pim gesignaleerd bij de wedstrijd DWS-EDO. Hij wordt door de Haarlemmers genoemd als een groot voetbalkenner met de mededeling in het programma, dat die middag bij de wedstrijd EDO-AFC geconstateerd zou kunnen worden of Pim zijn werk goed had gedaan. Door de 1-0 overwinning van die middag bleek dat dit inderdaad het geval was. Grote klasse Pim en veel succes met de activiteiten. Naar aanleiding van mijn mededeling over de rol van Michiel Huisman in een nieuwe Nederlandse speelfilm werd ik benaderd door Els Veen, echtgenote van onze vroegere eer ste elftalspeler Klaas. Hun zoon Robin is een van de deelnemers aan het bekende tele visieprogramma Big Brother van Veronica. Op het moment van schrijven van mijn ru briek is hij nog steeds aanwezig in het huis. Namens de AFC wensen wij hem veel suc ces. Onze oudste erelid Otto van Rijn bezoekt om gezondheidsredenen niet meer de wed strijden van ons eerste elftal. Tijdens de wed strijden wordt hij per doelpunt door een van zijn kleinzoons of ondergetekende op de hoogte gehouden. Tijdens een recent tele foongesprek liet hij weten afgelopen zondag een geweldige voetbalmiddag te hebben ge had en hij brengt dan ook via mij zijn felici taties over aan de selectie van het eerste elf tal. trainer en leiders. Op vrijdag 20 oktober a.s. wordt weer het jaarlijks golftoernooi gehouden, dit jaar on der de naam Goed Genoeg Millennium Open. Gespeeld zal worden op de golfbaan Spaarnwoude. De start is om 10.30 uur ter wijl de prijsuitreiking met borrel zal plaats vinden rond 17.00 uur. Namens de AFC wensen wij onze golfers veel succes en een zonnige dag. Gedurende het voetbalseizoen 2000-2001 produceert de Telegraaf een stand voor de voetballer van het jaar. Onze voormalige keeper van het eerste elftal en nog steeds lid van onze club Roy Beukenkamp (thans spe lend voor FC.Groningen) neemt op deze stand de derde plaats in. Roy is, indien hij zelf niet moet spelen, aanwezig bij de wed strijden van AFC 1. Namens de AFC wensen wij Roy veel succes. Afgelopen zondag ontmoetten vele AFCers onze oud-eerste elftalspeler Thomas Ron gen. Thomas speelde van 1973 tot 1979 in het eerste elftal, nadat hij ook zijn jeugdjaren in de hogere jeugdelftallen had doorgebracht. In 1979 vertrok Thomas naar de USA om daar te gaan spelen in het elftal van de Los Angeles Estics, waar hij samen speelde met diverse Nederlanders zoals Johan Cruyff en Wim Suurbier. Rinus Michels was toen trainer van dit elftal dat uitkwam in de Ame rikaanse voetbalcompetitie. Na het beëindi gen van zijn voetbalcarrière volgde Thomas diverse trainingscursussen om in de competi tie in de USA een werkkring te verkrijgen. Tijdens de WK voetbal in de USA was Tho mas de trainer van het organiserende land. Momenteel is hij trainer in Washington DC, scout bij de amateurverenigingen en bij de voetbalteams van de universiteiten in de USA, waaronder de universiteit van Wake Forest. In dit elftal spelen onze leden Bobby Gehring en Gideon Coronel. Thomas is nog altijd lid van AFC en volgt nauwgezet de resultaten van zijn oude club. Namens de AFC wensen wij Thomas veel succes in de USA. Erelid en AFC-Ridder Marcel Koster viert zondag 15 oktober a.s. zijn 65e verjaardag. Marcel is reeds circa 40 jaar actief in onze vereniging. Hij had bijna 30 jaar zitting in het bestuur en was daarnaast lid van vele commissies. Ook is hij nog actief als voetbal ler bij de AFC Zaterdag Veteranen. Namens de AFC wensen wij Marcel van harte geluk en nog een groot aantal gezonde en gelukki gejaren samen met Ellis. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w. Hans Coorengel (16/10). Rob Dukker (16/10), Jaap Draisma (16/10), Ad Gehring 18/10 - 86 jaar en nog steeds incidenteel aanwezig bij AFC 1, waar in kleinzoon Robert speelt), Coen Colijn (18/10), Robert Duis (18/10), mijn tweeling broer Hans de Bie (24/10), Fred Gehring (26/10) en Rein Akkerman Jr. (27/10). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwen sen. Johan de Bie Naschrift redactie: Als zijn tweelingbroer Hans op 24/10 jarig is heeft de redactie gedacht dat Johan ook op die dag jarig moet zijn! Slim van ons, is het niet Johan, ook jij van harte gefeliciteerd en blijf nog lang je rubriek voor AFC schrijven. YVij zijn er blij mee. Premier Kok heeft koud zijn sporthelden namens het Nederlandse volk gehuldigd of het TV-scherm wordt overspoeld door de beelden uit Belgrado. Ach, "zo is het nu eenmaal" is de eeuwige dooddoener, maar hoe is het toch mogelijk dat Sport alle grenzen kan wegnemen, dat Sport geen taal en mentaliteitsverschillen kent. Sport produceert gezonde tranen van geluk en en verdriet. (Pieter en Korvin). Tranen, die mensen inspireren tot schoon heid, kracht en souplesse in tegenstelling tot de tranen die veroorzaakt worden door poli tieke, economische en vooral etnische "strijd". Wellicht zouden de Olympische Spelen elk jaar gehouden moeten worden! Ik stel voor: 2001: Eritrea; 2002: Tsjetsjenië; 2003: Gaza; 2004: Tel Aviv; 2005: Belfast en dan zien wij wel verder. Als ons land maar nooit in dit rijtje voorkomt. Noord- en Zuid Korea defileerden samen in Sydney. Realiseren wij ons dat dit meer mensen heeft gekost" dan dat er mensen op de tribune zaten? Denemarken werd destijds Europees kampioen omdat de politiek Joegoslavië buiten het toernooi hield. Feest in Kopenhagen droefenis in Servië. En dan maar weer te bedenken dat die Smör- rebröd-vreters "de Euro" wegstemmen; Eu ropees kampioen aan de ene kant en wereld kampioen "bekrompen" en wat nog erger is "nationalistisch" aan de andere kant. G.J.B. Hilterman mis ik op dergelijke mo menten; hij kon het zo puntig en duidelijk vertellen hoe zich dit soort zaken zich in de wereld ontwikkelen. De wereld wordt steeds kleiner; niet voor iedereen! Dennis Bergkamp staat nu naast het Nederlands elftal omdat hij vanwe ge zijn vliegangst niet mee kan naar Ja pan/Korea. Reken maar dat de topscorer al- lertijden, te vaak nog steeds op radio en tele visie bekritiseert, zou hebben blijven mee doen alsde WK in Europa zou plaatsvinden. Dennis een maand op de boot naar Japan of net als mijn vader in 1932 met de trein? (18 dagen en nachten in zo'n boemeltje). "Apetrots" was onze voortreffelijke premier, dat ben ik ook, maarwaar blijft de oorspronkelijke gedachte dat "meedoen be langrijker is dan winnen!?" Wat betekenen de Spelen nu eigenlijk als de "kanjers" in bepaalde sporten zich niet eens willen mel den voor een ticket Sydney, omdat.... ja omdat er niets te verdienen valt. De Olympische Spelen zijn het machtigste wapen tot verbroedering: Geen politie nodig om de wedstrijden in toom te houden; geen "hooligans" die zich op grond van geografi sche - en/of etnische verschillen elkaar pro beren af te maken om hun frustratie zelf geen ster te kunnen zijn kwijt te raken. Maar wat die Koninklijke Onderscheidingen en dat "Apetrots" betreft zou ik willen voorstellen: alle deelnemers een lintje, niet alleen de "winners". Want wie bepaalt de "win ner"?hij of zij die het risico loopt een "looser" te zijn. Ik ben "Apetrots" op de "Loosers". Robert Duis Beste AFC'ers en AFC'sters. Of ik weer eens een serie wil schrijven, want ze waren destijds zo aardig en of ik als jong ste wilde reflecteren naar het lidmaatschap van de biljartclub op donderdag avond op AFC. Dit vroegen Machiel v.d.Woude en vervol gens Willem de Jong mij afgelopen zondag op Goed Genoeg. Wat mijn moyenne is? Nou, 18 ballen per keer was mijn antwoord aan Jan Meijer en uit de losse pols. Alleen ik heb geen keu. Het bleek dat wij langs elkaar hebben gepraat, ik bedoelde bit terballen en hij iets dat met biljarten te ma ken had. Goed gemutst ging ik op beide voorstellen in want het was een goede dag en warm boven dien. Ik ben benieuwd of ik door de ballotage commissie kom. Ach, ik kan nog altijd de hulp van Netty van der Meent inroepen als het fout dreigt te gaan. Maar de overwinning met 6-0 op Holland pakken ze mij niet meer af en het biertje smaakte na afloop van de wedstrijd weer best. Wat dunnen de gelederen van de oude makkers uit. Dat merk je toch wel als je na 4

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 4