MIXED PICKLES ingelegd door Pim Adriaansz LEKKERNIJEN Doelpunten zijn het lekkers van voetbal en in het bijzonder 'eigen-club-goals'. Tegendoelpunten smaken iets minder; dit even terzijde. Maar in de voetballerij is het aantal gescoorde doelpunten trendmatig afgenomen. Als die ontwikkeling zich voortzet kan dat op termijn de dood van het voetballen betekenen. Wat AFC betreft: de eerste competitie-uitslag 1-0 - thuis tegen DWS - deed Pickelaar weliswaar deugd vanwege die drie punten, maar die ene goal was toch wat genotswaarde betreft te beperkt. De tweede uitslag 0-5 - uit bij KGB - was daarentegen een ware delicatesse. Als voorzegd miste Pickelaar bei de wedstrijden, maar van verre liet hij zich volgens de wetten van de moderne communicatie danig informeren. AFC kon weer scoren en uit bij DCG had Pickelaar zich weer stilletjes maar hoopvol bij u gevoegd. Na rust op zittend 0-2; niettemin 3-2 tot kort voor tijd. Keerden de kwade dagen uit het vorige seizoen terug, toen meermalen een voorsprong van 2 of 3 doelpunten verspeeld werd? Gelukkig niet echt, want de eindstand kwam toch nog op 3-3. Zondag j.l. thuis tegen Holland, waarvan 15 selectie-spelers weggekocht waren. Een koekje van eigen deeg wellicht, dacht Pickelaar weinig vriendelijk. Laten we wel zijn: de 6-0 zege kwam op eenvoudige wijze tot stand. Het werd voor AFC een leuk oefenpotje, waarmee de koppositie op de ranglijst met 10 punten uit 4 wedstrijden verstevigd werd. Vooralsnog te delen met Türkiymspor, maar AFC inmiddels met een saldo van 12 doelpunten tegenover Tiirkiymspor met een voordeel van 3 goals Wat Pickelaar betreft: AFC biedt weer veel lekkers. Ziet hij u a.s. zondag in Haarlem-noord bij ED0-AFC? CITAAT "De wil om elkaar te begrijpen wordt vaak verdrongen door de wil om elkaar te verslaan" (H.A. Gomperts, hoogleraar/letterkundige, 1915 - 1998). COUP DE MAITRE In de weken van de twee gemiste AFC-wedstrijden bleef Pickelaar toch niet geheel verstoken van voetbal. Even verderop - 100 km van de Méditerranée - streek hij weer even neer op het veld van de S.C. Barjols; ooit aan gelegd door volstorting van enige bergspleten, maar voor voetbal aanvankelijk wat aan de krappe kant. Reken meesters vonden later uit, dat er zo hier en daar voor vergroting nog wel wat bijgestort kon worden en dat is dan ook al een redelijk aantal jaren geleden gebeurd. Pickelaar komt daar al decennia lang, heeft er zijn kermisbed onder de kastanjebomen aan de zijlijn staan en in fasen was hij getuige van de uitbreidende renovatie. Zand, grind en/of aarde waren er te schaars voorhanden voor aanplemping, maar bezwaarlijk was dat niet. Met een groot aantal afgedankte koelkasten, autobanden en televisietoestellen kwam men een heel eind, want voor zorg van het milieu hebben ze daar in de Provence (departement Var) nog geen weet. Al een jaar of acht geleden is de klus geklaard. Het voetbalveld is groter gegroeid en omgeven door een na tuurlijke en dus fraaie flora. En de grasmat, waar Ajax jaloers op mag zijn, wordt na alle trainingen en wed strijden op dat ene veld dagelijks vertroeteld. Voor zover Pickelaar weet - hij laat zich altijd terdege voorlichten - heeft niemand van de omwonenden of tij delijk vertoevenden ooit bezwaar aangetekend, noch enige enge ziekte opgelopen. Tot zijn genoegen zag Pickelaar er weer menige bal rollen. Eenvoud bleek toch maar weer kenmerkend voor het ware. M'SIEUR P. In dienst van de gemeente Barjols is Max, een stevig gebouwd goedhartig manneke van ongeveer 1,60 meter. Dienstauto's van uiteenlopende aard worden uitsluitend beheerd en bestuurd door Max en ook de onderhouds- zorg voor het voetbalveld is aan hem toevertrouwd. Max kent iedereen en vindt iedereen aardig. Wederkerig kent iedereen Max en vindt hem aardig. Zo ook de huichelende Pickelaar, omdat Max ook alle sleutels van het 'complexe sportif' in beheer heeft. Watervoorziening, douchecabines en gevoegplekken zijn daarmede in ruime mate voor de Pickelaars voorhanden. Voor hen is Max 'cher ami' en Pickelaar is voor hem en alle omwonenden 'm'sieur Piem'want het is Fransen niet gegeven de Nederlandse klinker 'i' kort uit te spreken. Over Pickelaar zegt men er steevast: hij heet Willem, dat betekent Guillaume, maar wij noemen hem Piem. Pickelaar heeft dat altijd maar zo gelaten. Ga een Fransoos maar eens uitleggen, dat Piem de korte aanduiding is van een masculien lichamelijk instrument, waarmee de waterhuishouding pipi genaamd gereguleerd wordt... EN OH JA... In de zomermaanden kwam er bij Pickelaar veel materiaal binnen voor het AFC-archief. In het bijzonder was Frits van Klinken - u weet nog wel, de psychiater in de 100-jaren musical - actief. Hartelijk dank aan alle inzenders. De archiefcommissie kan weer even voort en komt er bij de toezenders te gelegener tijd op terug. 7

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 7