El Competitiestart Mededelingen voor de FO-ouders F-0 junioren Champions League Programma Champions League hier iedereen te noemen, maar jullie hebben allemaal fantastisch gespeeld. Nu alleen nog positie houden, het spel goed breed maken en uitkijken voor buitenspel! Oh ja, en wie neemt de volgende penalty??? Leen Meijaard Hoewel er wat teleurgestelde emoties waren na afloop van de eerste wedstrijd bij zowel de spelers als toeschouwers, gewend als we waren aan ruime overwinningen, was dit bij nadere beschouwing juist een heel positieve ervaring! De uitslag 1-1 zorgde gezien alle gemiste kansen voor de teleurstelling, maar het maakte meteen duidelijk wat dit seizoen nog wel vaker te verwachten is: fysiek ster kere teams die zich niet zomaar gewonnen geven ook al zijn ze voetballend wellicht de mindere. Bijlmer was in dit geval naar ons afgereisd met een selectie van 13 grotere spelers die ook allemaal werden ingezet, zodat van ver moeidheid aan hun kant geen sprake was. Wij misten helaas de geblesseerde Daan. als terriër-achtige verdediger, zeer. En wat blijkt dan, en dat is toch het positieve, ook al lukte niet alles, voetballend speelden we ze helemaal weg. Met name in de eerste helft was de spreiding van het spel goed wat talloze kansen opleverde, eindigend op de vuisten van hun sterke keeper, de paal of de lat. Totdat uiteindelijk Rio alert en succesvol was. De tweede helft was het spel minder verzorgd, maar wisten we nog steeds legio kansen te creëren die ook nu weer allen op paal of lat (bij de 10e keer ben ik gestopt met tellen) terechtkwamen of door de keeper en/ of een verdediger van de lijn werden gered. En natuurlijk gebeurt dan altijd waar je bang voor bent een van de spaarzame kansen die we weggaven vloog er met wat geluk in. Een goede les dus: op basis van ons voet ballend vermogen behoeven we niet bang te zijn voor "grotere" tegenstanders, maar in de E moeten we in de afwerking net iets sneller en scherper zijn dan vorig jaar. En dat gaat wel lukken, want daar wordt flink op getraind. Dat bleek in wedstrijd twee. Uit tegen Leg- meervogels die ook fors van postuur waren. Jammergenoeg nog steeds zonder Daan en nu ook zonder de geblesseerde Justin, die wel langs de lijn stond om aan te moedigen en de penalties na afloop mocht keepen. We hopen dat ze volgende keer weer lekker in het veld kunnen staan want we hebben hun kwaliteiten hard nodig! Invallers Rik en Do minic hebben ze overigens wel prima ver vangen Nu lukte gelukkig dingen wel: 3 kansen en 2-0 vóór in een paar minuten. Een lekker begin, maar zo simpel zou het niet worden, al snel hadden we ook weer een doelpunt tegen. Duco maakte onze derde, maar Legmeervogels kwam, met wat geluk, sterk terug en de rust werd met 3-3 ingegaan. Even reorganiseren, Nick nu erbij om samen met Thomas het middenveld te controleren, Mitchell als spelverdeler daarachter en David als betrouwbare sluitpost op doel, zo speel den we de tweede helft keurig uit. Bal afpak ken en goed gespreid naar voren doorgeven waar Rik en Duco het afmaakten op 3-5! Op termijn zullen de voetbalkwaliteiten zeker de doorslag geven, zo zag je Maxim, die qua formaat zo ongeveer twee keer in zijn tegen stander kon, 9 van de 10 duels winnen. Maar het is ook duidelijk dat we voor een zwaar seizoen staan, waarin iedereen steeds vrese lijk zijn best zal moeten doen, want het zal niet vanzelf gaan. Assistentie op de woensdagmiddagtraining Als u als ouder/verzorger/voogd op woens dagmiddag op de FO-training (Champions League en World Cup) aanwezig bent om uw zoon's eerste stappen op het voetbalveld te volgen, vragen wij u het volgende. Als de FO-pupillen een 'partijtje' gaan spelen, is het zeer gewenst dat daarbij een spelleid(st)er aanwezig is. Deze geeft in het veld de jon gens aanwijzingen, laat de spelertjes om de beurt correct uittrappen, ingooien, aftrap nemen, corner nemen, etc., en laat de deug nieten vooral geen ruzie maken! Voelt u zich geroepen om de trainers op deze manier even bij te staan? U bent er per slot van rekening dan toch al, meldt het op woensdag bij Emile Neter of Jan Verhagen. U doet er de jongste AFC-ertjes een enorm plezier mee! Niet kunnen spelen op zaterdag? Afmelden bij de leider! Indien uw F0-zoontje een keer verhinderd is om zaterdag te spelen, meldt dit dan ruim 1 week, dus de zaterdag ervoor (op het veld)) van te voren bij de betreffende leider van het team. Deze kan dan voor vervanging zorgen of er althans rekening mee houden. Handig is dus de naam, telefoonnummer(s), eventueel e-mail adres van de leider bij de hand te heb ben. E.e.a. staat ook in De Schakel vermeld. Voor een teamleider is het vervelend en verwarrend om helemaal niets van een spe lertje te vernemen. Voetbal is een teamsport en daar hoort afmeldingsplicht bij! Kom op tijd naar het veld! De Champions League begint om 9.15 uur en de World Cup om 10.00 uur. Kom dus op tijd: 9.00 uur, resp. 9.45 uur op het betref fende veldje aanwezig, zodat uw kind de tijd heeft om zijn shirt aan te doen en even 'warm te lopen' met de andere kinderen. Wedstrijdverslagen Het zou heel aardig zijn als van tijd tot tijd ook wedstrijdverslagjes van de Champions League of World Cup wedstrijden hier in De Schakel zouden verschijnen. Wij doen een beroep op alle vaders, moeders, broers, zus sen, opa's, oma's, ooms en tantes etc., etc. om de redigerende ondergetekende eens een verslagje (liefst in Word doc) of WordPro (.lwp) formaat) van de wedstrijd van hun heldje toe te mailen. Nicky Hekster n. s. hekster@nl. ibm. com 06-53384916 Zaterdag 30 september Ajax - Manchester U.: veld 1 Juventus - Barcelona.: veld 2 Glasgow R. - Real M.: veld 3 F.C.Porto - Bordeaux.: veld 4 Borussia D. - Dinamo K.: veld 5 Bayern M. - Inter Milan: veld 6 Zaterdag 7 oktober Inter Milan - Ajax: veld 1 Glasgow R. - Juventus: veld 2 Manchester U. - Bordeaux: veld 3 F.C.Porto - Dinamo K.veld 4 Real M. - Bayern M.: veld 5 Barcelona - Borussia D.: veld 6 Bij verhindering op zaterdag, gaarne bellen met de leider/leidster van het team. Bij on voldoende spelers 3 of minder) moet de teamleider/leidster bellen met Emiel Neter (7765086) Programma World Cup Zaterdag 30 september België-Uruguay: veld 1 Nederland - Nigeria: veld 2 Argentinië - Portugal: veld 3 Mexico - Brazilië:veld 4 Frankrijk - Engeland: veld 5 Zaterdag 7 oktober Nigeria - België: veld 1 Mexico - Nederland veld 2 Frankrijk - Argentinië: veld 3 Engeland - Uruguay: veld 4 Portugal - Brazilië: veld 5 Ajax Carlo Texeira, Daniel Jacobus, Joey Beumer, Jori Hall, Sonu Afzal Leider: Carlos Teixeira 6923471) Barcelona Tommy Veen, Floris Blankstein, Sebastian Martelli, Dave Singels, Pirn Boas Leider: Remco Boas 06-55365111) Juventus Aart Delsing, Par Eendenburg, Robbi Wesdorp, Mark Groenteman, Hidde Markx Leider: Bob Groenteman 06-53160443) F.C.Porto Regi Egger, David van Wijnen, Boris Lyp- pens, Tim Hermans, Micky van der Hart Leider: Peggy van Wijnen 6754890) 17

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 17