In het begin van de avond, na zes video banden en met schorre kelen bereikten we Sirentz. Toen hadden we dankzij een alterna tieve route vanwege files bij Mulhouse ook nog een prachtige sightseeing achter de rug. Alhoewel laat gearriveerd, verwelkomde on ze vaste begeleider van de toernooi-organi- satie ons met Franse gastvrijheid en konden we direct aan het diner aanschuiven. Later op de avond begeleidde hij ons naar ons hotel zo'n tien kilometer verderop. De kelder van het hotel was voorzien van tafeltennistafels, poolbiljarts en zelfs een midgetgolfbaan zodat, alvorens de bedden werden opgezocht, de stijve spieren vanwege de lange zit nog even kon worden opgerekt. De leiding en ouders hadden ondertussen het terras gevonden en verzorgden daar de (keel)spieren. Gewekt met het 'bonjour' van Hesdy en na een stevig ontbijt vertrokken we de volgende ochtend vroeg naar de arena waar het toer nooi zou plaatsvinden. Jammergenoeg speel den C3 en C4 op verschillende lokaties zodat we geen getuige konden zijn van eikaars prestaties. Elders in deze Schakel wordt ver slag gedaan van de wedstrijden zelf. Het toernooi was werkelijk perfect georgani seerd en onze persoonlijke begeleider heeft ons op bijzonder professionele en prettige manier gedurende het gehele toernooi ver zorgd. Na het diner keerden we weer terug naar het hotel. Aldaar werden we verrast door ouders en trainers die het niet langer in Nederland en elders hadden uitgehouden en ons met een bezoek vereerden. Samen met Jan Verhagen, Mijntje en vele anderen genoten we van de wedstrijd Nederland - Tsjechie aangezien het hotel voor ons een metersgroot videoscherm had opgesteld. Alle overwinningen van die dag zijn vervolgens uitbundig gevierd en de jongens trokken zich terug in hun 'trainings kelder'. De volgend ochtend herhaalde Hesdy zijn ochtendritueel door met gevooisd 'bonjour' de kamerdeuren te openen om daarmee onze voetbalhelden te doen ontwaken. De avond tevoren had er echter een verhuizing van onze boys plaatsgevonden waardoor er menig Fransman op een ongewenst vroeg tijdstip werd gewekt. Ook de tweede toernooidag genoten we van bijzonder spannende en sportieve wedstrijden inclusief ontknopingen met penalties en mooie en verdiende plaatsen op de eindlijst. Ondanks Dicks fysieke voorbereiding in Belgie raakte hij toch geblesseerd aan zijn enkel. Gelukkig bleek er niets gebroken te zijn en keerde hij met steunverband hotelwaarts. Na het diner vertrokken onze gasten en alhoewel het toernooi achter de rug was werd er die avond nog volop getraind in de kelder en op het terras. Gedurende de voorspoedig verlopende terug reis werd het afgelopen voetbalseizoen volop nabeschouwd, werd er weer voluit gezongen en werden de laatse video's verslonden. In de buurt van de Nederlandse grens realiseerden we ons dat er ook afscheid genomen moest worden. Brian zou naar de USA terugkeren en Tom zou om gezondheidsredenen het vol gende seizoen niet meer voetballen. Met al gemene instemming werden de verdiende bekers aan Bryant en Jurrian gegeven en werden de emoties weggezongen. Alvorens de jeugd weer aan de ouders inge leverd werd, werd eerst nog een oerhollandse maaltijd bij McDonnalds genuttigd. Bij de aanlomst lukte het Hesdy zelfs de 15-jarigen onder de banken te krijgen zodat de busreis afgesloten werd met het aloude jolijt. Al met al een 'wereld' toernooi! Bas en Hes dy bedankt voor dit geweldige initiatief en fantastische afsluiting van het seizoen. John van Kesteren. IVV Cl - AFC C3: de kop is eraf. Het zag er niet lekker uit, toen we vanaf AFC richting Landsmeer vertrokken. Aangekomen werden we in zo'n heerlijk dorpse kantine verwelkomd; kleedjes en verse bloemetjes op tafel. Bij de warming-up zagen we de tegenstanders van onze boys; effies iets meer uit de klei getrokken. AFC liet zich echter niet imponeren en met goed verdedigend werk achterin van o.a. Joey en invaller Mark (nog bedankt) kon de aanval aan zijn werk gaan en kwamen we door Tom en Merijn op 0-2. Na de thee zakte de concentratie even weg en prompt een tegentreffer 1-2. Invaller Mohammed (ook jij bedankt) was het hier niet mee eens en tekende voor de 1-3. AFC ging steeds leuker spelen en na de mooiste goal van de wedstrijd (een prachtige streep vanaf links in de rechterhoek) leek het alsof iedereen wel wilde scoren. Danny pikte zo zijn goaltje mee (1-5) en omdat Tom die ene nog niet genoeg vond werd het nog 1 -6. Mannen, dit was een leuke pot, we hopen op meer. Succes. AFC C3 - Swift Cl Wij (ouders) hadden de indruk, dat het mis schien iets moeilijker zou kunnen gaan dan de vorige week en bespraken de OS en de woorden van roeicoach Kris Korzeniowsky over de koude starts van de Nederlanders. Ik geloof dat we dat niet hadden moeten doen, want de start van AFC C3 was wel heel koud; het klopte voor geen meter achterin en na 8 min. stond het al 0-2 Maar zoals het ook de roeiers verging kwamen onze jongens toch op gang. Tom (met wie ik een afspraak heb elke wedstrijd minstens 1 maal te scoren) en Ronny wisten na goed werk op het mid denveld te scoren en zo de stand weer gelijk te trekken. Met een heerlijk afstandsschot knalde Ronny zijn team langszij. Een lekker gevoel als je de rust ingaat. De tweede helft werd net zo begonnen als de eerste en Swift kreeg plotseling weer kansen. Na een ongelukkige bal in het strafschopge bied op de borst van Joey (die juist een dijk van een partij speelde) werd door de scheids hands geconstateerd. Sieuwerd zat er dit keer wel heel dichtbij, maar niet genoeg: 3-3. Gelukkig dat Tom zijn gemiddelde van 2 doelpunten per wedstrijd nog wilde halen, zodat we toch nog (een klein beetje verdiend, gezien de le helft) de volle winst met 4-3 pakten. De les: vanaf het begin de koppies erbij. Tevens wil ik Toninho bedanken voor zijn trouwe supporteren, ik hoop hem gauw weer in het veld te zien i.p.v. ernaast! Thea. V. D-, E- en F-pupillen Het wedstrijdprogramma staat op pag. 8 Mededelingen: Nogmaals de mededeling dat een van de veranderingen ten opzichte van het vorige seizoen is, dat het wedstrijdprogramma niet meer bij de opstellingen staat vermeld, maar voor in de Schakel. Kijk dus goed bij het wedstrijdprogramma, waar en hoe laat je moet spelen. Tevens zal bij thuis wedstrijden een half uur. en bij uit wedstrijden een uur van te voren verzameld worden. Bij onduidelijkheid over het wel of niet doorgaan van een wedstrijd, is er voor de thuiswedstrijden een bandje op de zaterdag ochtend (6444350), en voor de uitwedstrijden staan voor in de Schakel bij "Ligging terreinen" de telefoonnummers van de clubs vermeld. Afmeldingen moeten altijd tijdig, dus niet op zaterdagochtend om 07.00 uur, aan de desbe treffende leider(s) doorgegeven worden. Hierbij het verzoek om "ingezonden stuk ken", altijd te mailen naar Marjan Stoop( Stoopm@xs4. al 1nl Op zondag 8 oktober as. zullen de spelers van de D2, als "ballenjongen" te bewonderen zijn bij de thuiswedstrijd AFC - Hercules. Onnodig te vermelden dat wij op een grote opkomst van ouders, spelers, en andere belangstellenden van de D-pupillen categorie rekenen. Mededelingen leiders: Komende 24, 25 en 26 oktober is het weer zover, de Herfst 2-daagse. Nieuw is hierbij de voetbalclinique welke we voor de C-categorie organiseren. Om de organisatie zo goed mogelijk te laten verlopen hebben we ook jullie hulp weer nodig. Hiertoe is er 2 oktober a.s. een leidersbijeenkomst om 21.00 uur in het clubhuis van AFC. Graag verzoeken wij jullie hierbij aanwezig te zijn. Bij voorbaat onze dank. De C., D., E. en F. commissarissen. Even voorstellen Jeugdcommissielid F -jeugd. Inmiddels alweer dik twee jaar speelt mijn zoon Rafael voor AFC. Hij was op een dag komen vertellen dat die bewuste club het zou gaan worden. Eerst in de F10 vervolgens in de F6 en nu de E6. Ik zelf. Frits Stoffels, ben in het verleden nooit lid van AFC geweest en voelde bij aanvang van mijn zoons nog prille "voetbalcarrière" totaal geen band met de club. Rafael en zijn toenmalige teamgenoten echter, waren na de eerst gespeelde wedstrijd AFC lid in hart en nieren en tot op de dag van vandaag zijn ze dat nog steeds. In voor- en tegenspoed wordt er gezamenlijk strijd geleverd voor de overwinning. De resultaten willen daarbij natuurlijk wel eens tegenval len, maar de band met club wordt elke wed strijd sterker. Het mooiste is datje nu al kunt zien dat dit een periode in hun leven is die ze nooit meer zullen vergeten. 13

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 13