Zondag 1 Zaterdag 1 AFC kwam er een eind aan een belangrijke voetbalperiode in mijn leven. Een periode waarin ik het shirt van AFC heb mogen dragen. Gelijktijdig met uw brief kreeg ik van Chris Schroder, de clubstatisticus van AFC, een overzicht van het aantal wedstrij den dat ik voor AFC gespeeld heb. In acht seizoenen zijn dat er 192 geweest, (ik denk dat u er wel veel meer van AFC heeft ge zien.) En altijd ben ik er trots op geweest dat ik de kleuren van AFC heb mogen verdedi gen. In het rode shirt met zwarte V voelde ik mij onoverwinnelijk zodra ik het veld op stapte. Zeker omdat ik ook wist dat de AFC- ers langs het veld trots op mij waren. Niet alleen het spelen zelf voor AFC maakt dat ik een plezierige herinnering overhoud aan de afgelopen acht jaar. Het samenspelen met vriendjes, de steun van het AFC publiek, de omgang met de AFC'ers, het weerzien elke week weer van dezelfde mensen die het elftal door dik en dun steunden: dat waren de dingen waarvoor je het deed. Natuurlijk ook voor mijn eigen plezier, maar ook voor het plezier van de toeschouwers met een voet- balhart. Het gekke is dat ik al die jaren nooit van alle mensen die kwamen kijken de naam heb geweten, maar dat was ook niet belangrijk. Het was belangrijk dat ze er waren. Want het zijn tenslotte AFC'ers. U en uw voetbal vrienden, die elke wedstrijd maar weer langs het veld stonden, of het nu uit of thuis was, in weer en wind waren eigenlijk de meeste constante factor. Want ook al speelden wij slecht, jullie stonden er de volgende week weer, zonder een onvertogen woord. Als dat geen clubliefde is Ik hcor u en uw voetbalvrienden te bedanken voor de steun elke zondag maar weer als wij in het veld stonden. En dat u dan ook nog de moeite neemt om mij te bedanken voor de jaren dat ik gespeeld heb is eigenlijk te veel eer. Ook zonder ons (Joey en ondergeteken de) zal AFC altijd blijven bestaan. Voor ons zal het voetballen zonder AFC, en niet in het AFC shirt, nooit meer hetzelfde zijn. Met vriendelijke groet, (is getekend) Roy Tular REISVERSLAG WEEKEND MAASTRICHT Reeds vanaf 1967 gaat de A-selectie van AFC voor de aanvang van een nieuw voet balseizoen op een zogenaamd "kennisma kingsweekend" waarbij een tweetal oefen wedstrijden gespeeld wordt. Vanaf 1981 komen wij (vrijwel onafgebro ken) in Maastricht met de laatste jaren hotel Pauw als pleisterplaats. Zaterdag ochtend 12 aug.om 10 uur kwamen alle spelers bijeen op het "tennisprieel" om een start te maken van een zwaar maar gezellig trainingskamp. Tijdens de ruim 3 uur durende busrit (file) kwam de Jiskefet band van videotheek "Landvreugd" goed van pas. De toon werd gezet door grote sterren als Fibi en tante poes. Eenmaal aangekomen in hotel Pauw stond er een lichte lunch op ons te wachten om daarna snel aan te kunnen treden voor de le van de 2 oefenwedstrijden tegen het altijd gevaarlijke Eijsden. Met een gevoelstem peratuur van boven de 40 graden kwamen we wat moeizaam op gang. De 2e helft daaren tegen had wat weg van het Ajax in de gouden periode met als hoogtepunt de aanval over 5 schijven goed afgerond door Robert Gehring (de Man). Bij de 2e goal van AFC wist Pietje de Waal voor het eerst in zijn reeds rijke carrière de achterlijn te halen, en werd dan ook beloond met een "lucky" goal 2-0 (de eerste 3 punten zaten stevig bij de gelukkig weer fitte Kootje in de tas). 19:15 Uur vertrek naar kasteel "Neercanne" voor het diner. AFC is de enige voetbalclub in Nederland die te gast mag komen in dit unieke buitenverblijf. Tijdens het diner werden alle nieuwe gezich ten in de selectie door onze voorzitter Dick van der Klaauw van harte welkom geheten en kon Henk Bijlsma het niet laten om toch weer een emotionele speech te voorschijn te toveren (klasse Henkie). Met onze buiken "rijk" gevuld gingen we ons opmaken voor een lange en hete nacht op het Vrijthof. Voor alle pikante details moet ik U helaas verwij zen naar onze perschef" David Endt". 10:00 Uur gezamenlijk ontbijt. Deze dag stond in het teken van het verwerken van de katers en toch weer opladen voor de 2e oefenwedstrijd tegen Schijndel, waar onze Ex-Captain en vriend Roy Tular assistent trainer is gewor den. Ik weet niet hoe het publiek deze wed strijd heeft beleefd, maar op het veld en in de studio was het "SENSATIONEEL" De wed strijd werd in de slotfase toch nog verloren met 4-3 en dit keer bleven de 3 punten in huize Tular. 17:30 Uur terug naar Amster dam. Het was stil in de bus en niemand zei wat Man, man, jochie, jochie wat waren wij moe. Namens alle spelers wil ik het bestuur en begeleiders bedanken voor een geslaagd "kennismakingsweekend" Thanx. Aschwin de Bruijn Zaterdag 12 augustus en zondag 13 augustus 2000: Trainingskamp Heiloo Het hele weekend verbleef de vernieuwde selectie van zaterdag 1 in Heiloo. Het team van Peter van der Waart trainde zaterdag twee maal op het St. Wilibrord complex en speelde zondagmiddag om 13:30 de eerste oefenwedstrijd tegen zondag derdeklasser Purmerstein. zaterdagochtend Om 9:00 uur werd verzameld bij AFC. Om 10:00 uur kwamen de 15 spelers van AFC aan bij het Golden Tulip Hotel (waar op dat moment ook de selectie van AZ verblijft). Om 11:00 uur vond de eerste training plaats. Er werd begonnen met lopen en een uitge breide warming up. Daarna een positiespel met de bal. Om 13:15 werd in het hotel gelunched. zaterdagmiddag De middagtraining begon met een aantal korte sprints (op de gevoelige plaat vastge legd door aanvoerder Panhuis en te zien bij de foto's op de internet AFC Nieuws site). Bijna werd de training verstoord door een plaatselijke hooligan, maar dat mocht de pret niet drukken. Na een intensieve 4 tegen 4 partij hield Van der Waart het voor gezien en begaf het team zich terug richting Golden Tulip. zaterdagavond Na het diner volgde een bespreking van trainer Van der Waart in de bespreekkamer van het hotel. Hij legde de nieuwe spelers de huis, tuin en keukenregels uit en tevens werd de doelstelling voor het komende seizoen besproken. De meningen liepen uiteen van "kampioen" tot "periodekampioen" of in ieder geval "niet degraderen". Dat belooft wat. zondagochtend Het ontbijt om 9:15 uur werd slechts door Marcel Koster en Dennis van Ham (echte ochtendmensen) bijgewoond. Bij de lunch om 11:00 uur daarentegen was de selectie weer compleet. Een hoop moeie gezichten, die maar al te graag de herinneringen aan de avond daarvoor ophaalden. De bars "de Verliezertjes" en Shooters in Bergen en i - 9

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 9