hadden tot gevolg dat een evenaring van de prestatiecurve waarop was gehoopt niet werd gehaald. De B-commissie betreurt het vertrek van het team naar een andere vereniging. AFC zondag 8 (aanvoerder Jan Pieter Ellerbroek). Het achtste heeft zich zonder moeite kunnen handhaven. Opvallend was de onderlinge collegialiteit. De grote groep vrienden zal het komende seizoen bij elkaar blijven en proberen nog beter te presteren in de reserve zesde klasse. AFC zondag 9 (aanvoerder Paul v.d. Hove). Wisselend succes, geen optimale begeleiding en af en toe matige opkomsten hebben de prestaties van het negende beïnvloed. Een aantal spelers trokken daaruit hun conclusies. Zodat dit team volgend seizoen in een andere samenstelling zal spelen. AFC zondag 10 (aanvoerder Jan Roedema). De mix van het zevende en tiende zorgde dit seizoen voor een koppositie. Helaas werd de kampioenswedstrijd verloren, maar werd promotie naar de vijfde klasse wel gerealiseerd. Een compliment voor Jan Roedema, Marcel Foreman en alle anderen. AFC zondag 11 (aanvoerder Pieter Vink). Het elfde had een zeer matig seizoen en ein digde als laatste. Het voornemen is volgend seizoen de oorzaken van een aantal irritaties weg te nemen en te spelen in een samenstel ling waar je van op aan kunt. AFC zondag 12 (aanvoerder Efraim Blog) Onder leiding van een initiatiefrijke aanvoer der speelde het twaalfde tot de winterstop een hoofdrol in de reserve zesde klasse. Gaandeweg het seizoen werden meer punten verloren en ging een plaats in de kopgroep verloren. Het team zal in het nieuwe seizoen met enkele aanvullingen worden versterkt. 3. Scheidsrechters Gedurende het afgelopen seizoen werd een beroep gedaan op de volgende scheidsrech ters; Hans Elias, Herman Fritzsche, Ap Springer en Frans Jüch. Allen verdienen een compliment voor hun inzet en betrokkenheid. 4. Training Het afgelopen seizoen heeft Dick Bakker de teams 6 t/m 13 getraind op woensdagavond, en was hij ook beschikbaar op de vrijdag avond. Zijn inzet en aanpak vonden grote waardering. De animo voor de trainingen gedurende het seizoen was zeer goed tot rede lijk 5. Speerpunten seizoen 2000 - 2001 Taakverdeling B-commissie, Spelen met 9 teams (5 t/m 13), Presentatie plan van aanpak nieuwe seizoen, Start trainingen medio augustus, Start vriendschappelijke wedstrijden vanaf zondag 20 augustus. 6. Standen Chris Schroder verzorgde praktisch wekelijks de actuele standen van onze teams. Deze actie is door alle betrokkenen zeer gewaardeerd. Ook het komend seizoen zullen de teams van de actuele standen op de hoogte blijven. 7. De ABC-Cup Op woensdag 31 mei werd het seizoen voor alle senioren-elftallen 3 t/m 12 en de zater dagteams traditioneel afgesloten met de strijd om bovenvermelde cup; ook dit jaar weer een zeer geslaagde happening. 8. Contacten bestuur en andere commissies De contacten met allen verliepen in goede stemming en vriendschap. AFC ZATERDAG Sebo Woldringh, secretaris AFC zaterdag commissie C, bericht als volgt: In het afgelopen seizoen waren een record aantal van acht zaterdagelftallen voor de com petitie ingeschreven, t.w. zaterdag 1 tot en met het binnen de KNVB uitkomende vetera- nenteam. Tel daarbij op de veteranen die "wild" spelen, de Al, BI en Cl alle D'tjes, E'tjes en F'jes, en u zult begrijpen dat het op zaterdag een drukte van belang is. De zaterdag is "hot" en ook ieder jaar als zaterdagcommissie krijgen wij weer het ver zoek voor een nieuw zaterdagteam, alle logistieke problemen ten spijt. Het zaterdag 6 team van Camiel Huisman heeft dit jaar aan het niveau van de zaterdag mogen ruiken. "Mit zwei Fingers in der Nase" waren zij het jaar ervoor als zondag 13 kampioen geworden en zij zouden deze stunt wel even herhalen. Helaas, het mocht niet zo zijn en degradatie uit de reserve 4e klasse was een feit. Wellicht te weinig getraind. Wat overigens van toepas sing is op alle zaterdagelftallen. Alleen vlag genschip 1 en een harde kern van het tweede bezochten met enige regelmaat de maandag en woensdagavondtrainingen. De overigen senioren hadden, bij goed weer, genoeg aan een partijtje op de maandagavond. Het zaterdag 1 team van trainer/speler Peter van der Waart en leider Roy van Dijk, moch ten ondanks een gemiste promotie toch star ten in de 3e klasse. Hier hebben zij zich uit eindelijk prima weten te handhaven in de middenmoot ondanks een continue sappelen met het aantal beschikbare spelers. Immers door veel blessures en iets minder schorsin gen moest toch regelmatig een beroep worden gedaan op spelers van het tweede. De zaterdag 2 van captain Sebo Woldringh speelt nog steeds in de reserve 2e klasse. Na aanvankelijk een hele goede start werd er na de korte winterstop bijna geen punten meer gehaald. Een degradatie is uiteindelijk weten te voorkomen en het seizoen is in stijl op 3 juni jl. afgesloten met het veroveren van de bescheiden wisseltrofee van het Vriendschapstoernooi, met clubs als Kampong, HBS, PW, Forward e.a. Toch weer Europa in. Hulde Vorig jaar hadden wij aan het zaterdag 3 team van Hans Dekkers nog om een constan ter seizoen gevraagd. Dit hebben zij dan ook volledig waargemaakt en zijn uiteindelijk keurig in het linker-rijtje geëindigd. Zaterdag 4 kende duidelijk personele proble men met als gevolg een plek in de onderste regionen. Daar reeds een ander team zich aan het begin van de competitie had teruggetrok ken, bleven de mannen van Thijs Berntsen verstoken van degradatie. Komend seizoen hebben zij absoluut nieuwe aanwas nodig. Zami cinque, van Dick Huisman, kreeg dit jaar versterking van een zekere R. Dil, beter bekend als Ruud Gullit. Dit betekende veel, veel publiciteit en wedstrijden met complete (buitenlandse) filmploegen langs de kant. Dit elftal, met feitelijk 24 zichzelf wanende Gullits, wisten hier prima mee om te gaan en hebben een lekker constant seizoen gedraaid in de reserve 4e klasse. Zaterdag 6 van Rob Lobatto, speelden dit jaar in de reserve 6e klasse. Een niveau wat de mannen makkelijk aankonden en een verdienstelijke derde plaats was aan ook hun deel. De Veteranen tenslot te, van captain Hans Coorengel, wonnen ook dit jaar niet veel wedstrijden, ondanks de individuele uitspattingen van Ad Westerhof. De trinkjes-trankjes en hamburgers waren er echter niet minder om. De zaterdagcommissie, bestaande uit Roy van Dijk, Michael Gosler, Benno Honsdrecht en ondergetekende heeft dit jaar prima gefunc tioneerd. Een ieder had een of twee elftallen onder zijn hoede als vast contactpersoon. Daarnaast was er met administrateur Jaap Draisma een goed contact inzake mutaties van wedstrijden, velden, schorsingen en scheidsrechters etc. Op woensdagavond 31 mei jl. werd het sei zoen voor de elftallen 2 tot en met V1teza men met de zondagsenioren, afgesloten met de traditionele ABC-cup. Al met al is het weer een bevredigend jaar geweest en voor het komende seizoen staat er al weer een nieuw zaterdagteam aan de poor ten van "Goed Genoeg" te rammelen. Reeds eerder vermeld: de zaterdag is hot DE JONGE AFC'ERS Zoals bekend is de jeugdsector van AFC de grootste afdeling. In het seizoen 1999-2000 werd gestart met 48 teams. Daar komen ook nog eens 12 F 0 teams bij die elke zaterdag ochtend vroeg in de weer waren onder de bezielende leiding van Emiel Neter. Gelukkig waren er ook dit seizoen kampioenen te ver welkomen namelijk de Fl, E4, El 1C6, C5 en de A3. Jongens allemaal gefeliciteerd. Een speciaal compliment voor de werkelijke fan tastische prestatie van de Cl is zeker ook hier op zijn plaats. In de hoogste divisie spelen en tweede worden is grote klasse! In de loop van het seizoen waren er zoals te doen gebruike lijk weer heel wat evenementen voor de jeugd. Bij de start van het competitiejaar organiseerde AFC een sterk bezet toernooi MtfB VfcM# H

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 7