AFC Jaarverslag seizoen 1999-2000 Voorstel nieuwe tekst: Par 5a. Indien de verschuldigde contributie en toeslag niet op 31 december is voldaan, zal het bestuur overgaan tot het opleggen van een boete en is vanaf die datum het lid deel name aan oefeningen en/of wedstrijden ontzegd, tot het tijdstip waarop aan alle financiële verplichtingen (w.o. contributie, toeslag en boetes) zijn voldaan. Par 5b. Indien op 31 mei van het vereni gingsjaar niet aan alle financiële verplich tingen is voldaan wordt overgegaan tot ontzetting uit het lidmaatschap. NB. Op de algemene vergadering (2001) zal een zelfde voorstel ingediend worden, maar met datum 31 oktober. INLEIDING Tijdens de Algemene Vergadering van het sei zoen 1995-1996 op 28 juni 1996 werd voor de eerste keer in de geschiedenis van AFC het jaarverslag over het gepasseerde seizoen niet voorgelezen doch was het verslag opgenomen in ons clubblad "de Schakel". Sommige reeds lang meelopende AFC'ers moesten daar toen aan wennen. Het voordeel was, zo beoogde ondergetekende: de jaar vergadering duurt minimaal een uur korter en niet alleen de gemiddeld 75 bezoekers van de jaarvergadering nemen kennis van hetgeen in het achter ons liggende seizoen heeft plaats gevonden doch iedere AFC'er die een Schakel ontvangt (oplage ruim 1500 stuks!) krijgt de mogelijkheid een en ander tot zich te nemen. 'Time flies", dit keer al weer het vijf de jaarverslag in successie in "de Schakel". AFC kende het seizoen 1999-2000 een record aantal van 82 teams: 12 zondag-senioren, 8 zaterdag-teams en de veteranen. Daarnaast maar liefst 61 jeugdteams: 3 A-junioren, 5 B, 7 C, 11 D, 11 E, 12 F en bij de aanvang van dit seizoen werd een nieuwe groep geïnstal leerd, 12 F-0 teams, jonge AFC'er-tjes van 5 en 6 jaar, die op zaterdagmorgen op Goed Genoeg onderling "Champions-league" wed strijden spelen; een aanrader! Alle teams die in KNVB verband uitkomen speelden totaal 1273 competitie-wedstrijden, 558 werden gewonnen, 153 gelijk en 562 ver loren. Het verenigingsgemiddelde was 1.43, helaas het laagste gemiddelde van de laatste 5 jaar! 1273 wedstrijden! Stel dat er buiten het eerste elftal gemiddeld per wedstrijd circa 75 betrokkenen zijn: spelers, reserves, begelei ders, ouders, opa's en oma's, broertjes en zus jes, overige familieleden, scheidsrechters, echtgenotes, vriendinnetjes, verzorgers, sup porters, toeschouwers, etc. etc. (misschien zijn het er wel meer, wie het weet, mag het zeggen) dan leert een snel rekensommetje dat zo'n 100.000 keer iemand zich door mid del van deze gespeelde wedstrijden in het achter ons liggende seizoen actief en passief heeft kunnen ontspannen! "ONS EERSTE" heeft de hooggespannen verwachtingen niet kunnen waarmaken, waar bij moet worden aangetekend dat wij de grote pech hadden dat de voorhoedespelers Glenn Zeelig, Eschwin de Bruyn, Frank Aboikoni en Uli Landvreugd allen lang geblesseerd zijn geweest en van de 88 competitiewedstrijden (4 x 22) er slechts 31 (geheel of gedeeltelijk) hebben gespeeld (33%). Na de zeer geslaagde openingswedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen voor circa 5.000 toeschouwers op 29 juli 1999 tegen F.C. Barcelona en een veelbelovende oefencam pagne kende AFC een formidabele start, (4 wedstrijden, 4 maal winst, 17 doelpunten voor en slechts 5 tegen). Daarna volgde helaas een teleurstellende serie van 6 wed strijden, 0 keer winst, 2 keer gelijk, 4 keer verlies. Een eindsprint voor de winterstop leek het lek boven te brengen (3 wedstrijden, 2 maal winst, 1 keer gelijk), doch ook na de winterstop bleven de resultaten teleurstellend; 5 wedstrijden, geen winst, 3 keer gelijk, 2 keer verlies. Trainer Rob Bianchi en het bestuur besloten na deze serie in onderling overleg de overeen komst op 20 februari 2000 voortijdig te beëindigen en de reeds eerder voor AFC actieve "tandem" Pim van de Meent Dirk Spits werd verzocht de resterende 4 wedstrij den de training en coaching over te nemen. Resultaat 3 keer winst en 1 keer verlies. Totaal gespeeld 22 wedstrijden, 9 maal winst, 6 keer gelijk, 7 keer verlies, 46 doelpunten voor en 39 tegen, waarmede AFC eindigde op een teleurstellende vijfde plaats en dit jaar ook geen periodetitel wist te behalen. De overige teams uit de categorie TOPamateurs deden het goed tot zeer goed! AFC 2 eindigde in de reserve Hoofdklasse als vierde, de A-1 junioren wisten zich te hand haven in de zware landelijke 2^e klasse, de B- 1 junioren eindigde in hun categorie landelij ke 2^e klasse als sterke vierde en de C-l in de landelijke lste klasse (in hun categorie de hoogste afdeling van Nederland) als zeer ster ke tweede achter de C-l van AZ en voor bij voorbeeld Ajax C-l en Volendam C-l AFC kon dit seizoen slechts 6 kampioenen begroeten, allen bij de junioren, te weten de A-3, de C-5 en C-6, de E-4 en E-l 1 en "last but not least" de F-l junioren, die ongeslagen kampioen werd en ook nog de beker won! Voor de eindstanden van alle teams en overige statistische gegevens kunt u terecht aan het einde van de verslagen in deze Schakel. Clubstatisticus Chris Schroder verzorgt dit tijdrovende werk voor onze club al sinds 1964! Hulde! AFC is een grote club, waar gedurende een heel seizoen enorm veel gebeurt. Dit jaarver slag besteedt onder meer aandacht aan de bestuurlijke en technische organisatie, aan de sportieve resultaten van "Ons Eerste" en de overige 81 teams, de fantastische openings wedstrijd tegen F.C. Barcelona, de Algemene Vergadering, de zeer uitgebreide trainersstaf, de medische staf, de veteranen, de 10 te onderscheiden commissies, de vele vrijwilli gers (elftalleiders), de vele activiteiten van de jeugdcommissie, zoals de zeer geslaagde jeugdtoernooien, de onvergelijkbare Mini WK, het leiderstoernooi, het Sinterklaasfeest, enz.enz., we staan stil bij de vele evenemen ten zoals het "Bollenbal", de kienavond, het jaardiner, het damesjaardiner, de Sixes op 1 januari, de nieuwjaarsreceptie en besteden aandacht aan de jaarlijkse trainingsstage van "Ons Eerste" op de Canarische Eilanden, de Goed Genoeg Open, het wel en wee van de AFC-dochters ACC en ATC, de vele "clubs binnen de club", de 4 mei herdenking, het sportpark Goed Genoeg en de toekomst van ons sportpark, de AFC-vriendelijke bedrijven, de activiteiten van s.c. "the Reds", de geani meerde "Reds-borrels", het "lieverdjes"- fonds, de gang van zaken in ons clubhuis, de Zilveren Ploeg, de organisatie van de ABC- Cup als afsluiting van het seizoen voor de senioren, de overschrijvingen en het ledenbe stand per 31 mei 2000 en we staan stil bij de AFC'ers waar we in het achter ons liggende seizoen afscheid van hebben moeten nemen. Wanneer je deze opsomming terugleest (en dan wordt er wellicht nog wel iets over het hoofd gezien), realiseer je je eens te meer, wat AFC werkelijk inhoudt en daar mogen we met z'n allen best een beetje trots op zijn! HET BESTUUR EN DE INTERNE ORGANISATIE Bij de aanvang van het seizoen bestond het bestuur uit voorzitter Dick van der Klaauw (19^e jaar als bestuurder, waarvan 5 jaar voorzitter), penningmeester Bob Neseker (6 jaar), secretaris Kees Gehring (15), vice- voorzitter Johan de Bie (17), 2c'e secretaris Ger van Caspel (evenals de voorzitter 19 jaar), 2c'e penningmeester Edwin Geluk (10) en de commissarissen Machiel van der Woude (P.P. en E. - 10), Amel Vroege (commerciële zaken - 6), Jack van Gelder (technische zaken - 3) en Ad Westerhof (jeugdzaken - 2). Helaas besloot Jack van Gelder op 29 februari 2000 zijn bestuurs-lidmaatschap met onmid dellijke ingang te beëindigen. Jack heeft bijna 3 seizoenen deel uitgemaakt van het bestuur. AFC dankt hem voor het vele door hem ver richtte werk en hoopt in de toekomst van zijn adviezen en contacten gebruik te kunnen blij ven maken. Dick van der Klaauw gaf leiding aan de ver eniging en aan de wekelijkse bestuursverga deringen en representeerde de club intern en 4

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 4