C 5 en C6 kampioen Het hele seizoen bovenaan staan en niet bezwijken voor de druk. Klasse! Twee teams die altijd op hetzelfde uur samen trainden en nu ook samen kampioen zijn geworden. Bloed,zweet en tranenwat nog een keer sprinten, trainer? De beide teams zijn totaal anders, de C5 al jaren in de dezelfde samenstelling, laatste jaars C'tjes o.l.v. de vliegende coach en had de competitie al een tijd voor het einde beslist De C6 een geheel nieuw team ,eerste-jaars met een coach wissel tijdens het seizoen maar de jongens hebben zich niet van de wijs laten brengen, moest tot de laatste wedstrijd stijden om dit kampioenschap naar huis te brengen. Een ding hebben de beide elftallen gemeen en wel kampioen worden met niet alleen klasse maar ook op karakter. Deze heren konden iedere keer op een correcte manier ook de mouwen opstropen als de wedstrijd niet liep. Wathoeveel keer moeten we opdruk ken trainer? De trainingen zijn het hele jaar goed bezocht en er is met veel inzet getraind o.l.v.Hesdy en Joop. Het moet toch wel lekker zijn na zoveel trainings arbeid om kampioen te worden. Volgend jaar nog maar een stapje er boven op doen zodat we zeker kampioen worden. Wat nog een rondje, trainer? Nee neem je rust maar houdt hetzelfde tempo. Dankje wel, goed gedaan jongens, we zijn trots op jullie ondanks de black-Sunday vol gens onze vliegende coach Hesdy De Ell, kampioen seizoen 1999-2000. Het was een prachtige dag. De matadoren van de Ell stonden klaar om de E4 van Fortius te verslaan. Want alleen bij winst kon het kampioenschap hen niet meer ontgaan en hoefde de laatste competitie wedstrijd niet meer te worden ingehaald. Plaats: veld 1 van AFC( met dank aan jeugdcommissie AFC), datum 6-05-2000, start 10:30 uur De wedstrijd ging vlot van start en de eerste kansen voor AFC waren daar. Mark sneed door de achterhoede maar wist het gat tussen de doelpalen niet meteen te vinden. De twee de kans met Hein en Daan in virtuele unifor men werd gecreëerd door subtiel overspel samen met Thomas. Weer werd de verkeerde kant van de doelpaal opgezocht. Intussen was de voorhoede van Fortius een niet te versma den tegenstander met zeer snelle spelers. De coach had gekozen voor aanvallend spel, waardoor de laatste man van AFC, Diego, deze aanvallers moest verschalken of tenmin ste tegenhouden. Dit deed hij voortreffelijk. Echter na 10 minuten kon hij niet op tegen 3 aanvallers, die door goed overspel Diego wis ten voorbij te komen, waardoor een aanvaller van Fortius alleen voor de keep kwam te staan. Onze keep, Philippe, in volle uitrusting in dit zomerse weer, had geen kans en het stond 0-1 voor Fortius. De scheids wees ten minste onverbiddelijk naar de middenstip. Toen begon het spel pas echt. In de 15e minuut wist Fortius er nog een te maken. Met deze 0-2 achterstand leken de kansen voor AFC wel erg klein te worden. Eva,, Wilma, Roosmary en Barbara met hartstocht, Arne, Carlos, Pedro, Ernst, Paul en Michiel met gebalde vuisten, en vele andere enthousiaste fans van het El 1 team begonnen zich te roe ren en schreeuwden aanwijzingen naar onze gladiatoren. Dit leidde binnen 5 minuten tot een voortreffelijk goal van onze 2 Marken, waarvan 1 Mark ook virtuele kleding had aan getrokken. Stand 1-2. Het spel verruwde iet wat en de scheids sprong in bij wel een hele gemene tackle van een van de aanvallers van Fortius, waardoor Diego wel 2 meter boven de grond werd geslingerd en met een plof en een schreeuw op de grond neerzakte. Even leek het erop, dat onze verdediger zwaar geblesseerd het veld moest verlaten, doch Diego kon gelukkig weer staan en spelen. Philipppe redde AFC met een prachtige safe nog van een verdere achterstand en daarna wist Mark met een prachtig paasje Hein virtu eel te bereiken, waardoor de rust, met enige vertraging, met een gelijkspel werd ingegaan. Zonder toverdranken stonden de spelers, extra gemotiveerd door de peptalks van hun coaches, klaar voor de tweede helft De opstelling was ietwat veranderd, waarbij de verdediging werd versterkt met Thomas. Het gevecht kon weer beginnen. Beide teams wilden winnen en het werd een ware strijd, die om kort te gaan werd gewon nen door de AFC El 1, door prachtige goals van respectievelijk Mark, Thomas en Hein. Zowel sommige Fortius spelers als AFC spe lers werden door de hitte van de wedstrijd meegetrokken, wat tot enkele vrije trappen leidde. De overwinning was er echter niet minder om. Eindstand 5-2 voor AFC. De teamleden wer den overspoeld door hun fans, bloemen en de gebruikelijke fotosessie. Een prachtige wed strijd dus, die het kampioenschap opleverde voor het El 1 team op een volkomen verdien de wijze. Gefeliciteerd. Opgeschreven door Tony van Geuns Foto gemaakt door Pedro Avendano Vera F1 DE DUBBEL Nu de competitie is afgelopen, en er jammer genoeg maar een enkel toernooi in het ver schiet ligt, is alle energie in de beker gestopt, die dit jaar gelukkig helemaal wordt uitge speeld. In de kwartfinale bleek de tegenstander een goede bekende de nummer twee uit de com petitie, Blauw-Wit, maar net als in de compe titie hadden we geen kind aan ze. Vanwege de al beginnende vakantieperikelen die ons par ten ging spelen met een gastspeler, Kai Bottse, die als oud-teamgenoot en formeel nog steeds F-je prima in het team paste, en ook maar meteen 5 doelpunten voor zijn reke ning nam. Met een trio van Duco en de bij drage van Justin, Maxim, en natuurlijk Rio, werd de walk-over vorm gegeven 11-1 De halve finale werd in Haarlem bij DSK uit gevochten, waar met behulp van twee inval lers we met precies 7 spelers konden starten. Thijs (uit de E10, maar ook nog F, we spelen het heel eerlijk) verdedigde het doel fantas tisch, en Camiel van de F3 presteerde op het middenveld uitstekend als breker die ook weer snel de bal goed aan onze aanvallers wist te passen. Met de, volgens Haarlemse begrippen, F-doelen, die we in Amsterdam meestal op een handbalveld zien, werd het wel moeilijk het veldoverwicht in doelpunten om te zetten. Dat lukte dan ook pas in de 2e helft toen Rio, niet zelfzuchtig, prima voorg af en de bal, na een kluts tussen Maxim en een verdediger, voor de voeten van David terecht kwam die meteen vernietigend uithaalde. Jammergenoeg wist DSK al binnen twee minuten een vrije trap er heel mooi in te schieten. Maar onder de druk op hun doel kwamen ze niet uit en dat resulteerde uitein delijk in een eigen doelpunt van de keeper die een voorzet van Maxim in het eigen doel sloeg. Toen mochten Mitchell en Daan, met hulp van alle anderen, laten zien dat je tegen ons niet zomaar kunt scoren, want onder aan moediging van een talrijk publiek ging DSK toch echt wel proberen om gelijk te komen. Een echte bekerthriller die voor ons met een bevrijdende juichkreet werd afgesloten (oen in de laatste minuut Rio met een solo-actie de keeper van DSK voorbij kwam en de bal in hun doel schoof3-1 en dus de finale bereikt! En wat voor één. Bij Legmeervogels in Uithoorn werden alle finales van Amsterdam in twee avonden gespeeld. Wij moesten tegen de winnaar van DWS (ons wel bekend) en Pancratius. De eerste al twee maal in de com petitie verslagen, maar de laatste keer toch wel sterk. En het werd de laatste, die moesten dan toch wel heel goed zijn. Stijf van de zenuwen in het veld en de sterkte van Pancratius werd bewaarheid. Al in de eerste minuut met een mooie combinatie op

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 21