Zaterdag 6 Staand van links naar rechts: B. Rachman, E. Geluk, E. HuismanK. van Osch, P. Koster, E. Seunke, J.H. Lans. K. Gehring, H. Bijlsma, W. Amesz, H. Loonstijn. Zittend van links naar rechts: F. Laarhoven, T. Husers, A. Wijnand, R. Ruis, J. Pluim. met 2-0 achter. Alle zeilen moesten worden bijgezet om een smadelijke nederlaag te voor komen. Niettemin kwamen we beetje bij beet je meer in de wedstrijd, het meeste lood was blijkbaar uit onze benen weggevloeid. Onze combinaties penetreerden steeds dieper op de vijandelijke helft, Theo Husers raakte met een ziedend schot de lat, zouden we er dan toch nog een wedstrijd van kunnen maken? Even later: een prachtige combinatie tussen Kees Gehring en Theo bracht Henk Bijlsma in kansrijke positie: 2-1! Rust, geen thee en gewoon op het veld blijven, maakt ons niets uit. De tweede helft begon weer met een onstuimig offensief van de tegenstander, maar we vingen ze op, we knokten terug. Youngsters als Karei van Osch en Paul Koster lieten zich niet intimideren; Ernst Huisman en Jan Hein Lans speelden alsof ze nooit gestopt waren; Theo Husers de grote motor, overal was hij om te assisteren; Edwin Geluk als laatste man: rots in de branding als in zijn beste dagen; Henk Bijlsma en Kees Gehring bleven loeren op kansen; Jaap Pluim scherp vlaggend; Fred Laarhoven en Rob Ruis bes treken als onafscheidelijk koppel de hele lin kerkant. Een geweldige pass van Theo zet Henk hele maal vrij voor de keeper: 2-2? Nee, gemist! De Engelsen gooien er nog een schep boven op, wisselen continu door, wij niet, want meer dan elf spelers hebben we niet. En dan een prachtige uitval via Kees, zou het dan toch? Ja! 2-2. Het vijandelijke offensief weet ech ter van geen ophouden. Dan weer een uitval nu op Henk, jeetje wat neemt hij er de tijd voor...yes 3-2 voor ons!!!! Nog tien minuten, kunnen er ook wat meer zijn, het wordt pom pen of verzuipen, de dood of de gladiolen en vraag niet hoe, maar we houden het dicht ach ter. Wat een ontlading na het laatste fluitsig naal. Een wedstrijd die de boeken ingaat. Gezegd moet worden dat de Engelsen hun nederlaag bijzonder sportief accepteerden. Coach Hans Loonstijn glom van trots; voor zitter Ernst Seunke glunderde; verzorger Bas Rachman eveneens en Wouter Amesz deed zijn professie eer aan door de kleedkamer in te komen met een blad vol met bloemenvazen gevuld met 'lager', wat smaakte Engels bier ineens lekker. Captain Karei van Osch liet zich de kans niet ontnemen om in zijn speech de tegenstanders even haarfijn uit te leggen dat hun opzet om onze voorbereiding te ver storen, gezien "the night before", absoluut niet gelukt was en dat hun pogingen ons alleen maar hebben gesterkt in de wil om hier te winnen. Waarvan acte. Zij lieten zich niet kennen en wij waren de hele middag hun gast. Je denkt dan al gauw dit weekend kan niet nog mooier worden. Fout! Jawel dat kon wel, Bas had in een werkelijk prachtig restaurant, Criterion Brasserie geheten, tafels gereser veerd, Wederom prima eten en dito sfeer.Het was weer top! Ooit met een stel in de ondergrondse "in een rijtuigje helemaal naar Vinkeveen gezon gen? Londenaren zullen best wel wat gewend zijn, maar nu keken ze toch echt van: "rare jongens die Hollanders". Het laatste stuk terug naar het hotel moesten we vanwege werkzaamheden aan het spoor, met de bus, deze rit zullen we niet gauw vergeten,de chauffeur had blijkbaar haast. Komt er tijdens de rit een maffe gozer naar het bovendek, Ha you must be the driver?" wordt er direct geroepen, en de man begint "We all live in a yellow submarine" te zingen, dan zingen wij mee, want zo hoort het. De man had nog nooit zoveel succes gehad en kwam drie keer terug. Een weekend om in te lijsten een weekend om nooit te vergeten. Geen enkele cursus teambuilding kan hiertegen op. Organisatoren: Bas Rachman; Ernst Seunke en Paul Koster hartelijk dank voor al jullie inspanningen, het was echt, zoals Kees Gehring regelmatig, maar altijd op het juiste moment placht te zeggen:"verdomd goed georganiseerd!!!!!" André Wijnand. God in Barca. De hand van God op je schouder. En dat in Barcelona. Het begon allemaal met de brief van Ferrari waarin ons toch zo vriendelijke verzoek om uit de lucht te worden bijgetankt werd afgewezen. Daar ging de droom om met een gemiddelde kruissnelheid van boven de 200 km/u naar Barca te rijden. Het eerste slechte voorteken was een feit. Het tweede slechte voorteken deed zich voor nabij Perpignan. Tijdens het schoonmaken van onze enige cd bracht de franse Hazes op de radio een prachtig nummer ten gehore met de titel "le soleil est mort". En dat hebben we geweten ook. Een passend decor voor het koningsdrama dat zou volgen. Drie dagen voor de ontknoping van de competitie. Barca speelt vrijdag tegen Celta. Bij winst van Barca en verlies van Deportivo kan alles nog goedkomen. AFC Zat. 6 maakt deel uit van het decor. Maar die woensdagavond treedt zij op de voorgrond. Een sportbar in Barca. We zitten aan de bar. En dan gebeurt het. Zorro komt binnen. Tegen de verwachting in geen Z-teken op je voorhoofd maar een mompelen de vraag hoeveel Arsenal voorstaat tegen Galatasaray. Aan zijn stem herken je de groot ste zanger aller tijden: Hazes. Hazes kust de vrouw van Zenden. Gekker moet het niet wor den. We bestellen nog een biertje maar Davids is ons net voor. Litmanen zit wat verdrietig op een kruk tussen Bogarde en Kluivert. Gevoelige jongen die Litmanen. Hij weet wat komen gaat. Die avond compenseert AFC Zat.6 wat nooit gecompenseerd kan worden; het besef dat een team dat het meeste talent verenigt aan het einde van het seizoen niet altijd de kampioensbokaal leegdrinkt. Grenzen vervagen, lotsbeschikking boven geschiedenis. Twee teams worden één. En van Gaal weet het. De lucht zwanger van sigaren komt de verlossende boodschap: AFC Zat.6 steunt Barca. Van Gaal krimpt ineen en beseft dat alle posities nu dubbel bezet zijn. Reiziger begint onrustig op zijn kruk te draaien en Zenden verlaat gelijk het pand. (Hazes ont fermt zich over diens vrouw). Hesp begint te huilen. Om alle onrust weg te nemen maakt AFC Zat.6 een groots gebaar; zij zal in haar geheel op de tribune plaats nemen. Cocu schreeuwt het uit van blijdschap terwijl Frank en Ronald elkaar sniffend in de armen vallen. Van Gaal valt op zijn knieën en heft zijn han den ten hemel. Van Gaal als keizer, zijn legioen achter hem, de Rubicon overgestoken, op weg naar Rome, vrijdag zijn laatste veld slag. 22 man en van Gaal aan de bar. Uit de verte komt het zachte gezang van Hazes dat langzaam wegsterft. Stilte. Van Gaal bestelt een cocktail. 22 man, een cocktail, een rietje. Van Gaal geeft door. Hesp begint weer te hui len. Slokje en hand op schouder. Zo mooi. Die avond voelen 22 man de hand van God op hun schouder. Vrijdagavond, Nou Camp zit vol. Regen. Bij rust 0-2. Eindstand 2-2. Deportivo wint. De laatste veldslag gaat verloren. Wat 11.000 man niet zien, zien 11 man op het veld en 11 man op de tribune wel: Van Gaal kijkt na afloop nog een keer op en laat een traan. Een traan uit zijn linkeroog die zacht neerdaalt op het gras. 22 man huilen met hem mee. Van mevrouw Zenden is niets meer verno men. Martijn Arends. 19

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 19