Wie O Wie AFC Veteranen felicitaties) tijdens het borreluur aanwezig was. Ans van Weelde, echtgenote van AFC-Ridder Henk, verbleef in het ziekenhuis voor het ondergaan van een operatie aan het rechterbo- venbeen. Gelukkig is de operatie geslaagd, doch wel moet Ans nog revalideren in het Reactiviteitencentrum Zuiderhout in Haarlem. Namens de AFC zenden wij Ans onze groeten en wensen wij haar een spoedig herstel. Zoals bij velen van onze vereniging bekend voeren voorzitter Dick van der Klaauw, pen ningmeester Bob Neseker en ons lid Ron Voskamp de onderhandelingen met de gemeente Amsterdam inzake de ontwikkelin gen rondom de Zuidas. In oktober 1998 ont ving het project "AFC, intensief ontspannen in de Zuidas" de status van Voorbeeldproject Intensief Ruimte-gebruik van het ministerie van VROM. Het project is een initiatief van onze vereniging. Op donderdag 15 juni a.s. vindt er daarom een feestelijke bijeenkomst plaats in het WTC, waar voorzitter Dick van der Klaauw het plan onder de noemer Cadeau voor de Zuidas over handigt aan de heer Vriesman, directeur gene raal van de Rijksplanologische Dienst van het ministerie van VROM en aan de heer D.Stadig, wethouder van ruimtelijke ordening en volkshuisvesting te Amsterdam. Ons lid Ron Voskamp is de samensteller van dit plan, waarvoor hij namens de AFC ons aller dank verdient. Ondergetekende spreekt daarbij de wens uit, dat deze gebeurtenis ons weer een stap verder zal brengen naar de realisering van onze nieuwe velden en clubhuis in Buitenveldert. Ons lid van verdienste Henk van der Jagt en echtgenote Nel vierden recent hun 40-jarig huwelijksfeest. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen. Op de Nationale Herdenkingsdag - 4 mei waren een klein maar select aantal AFCers, ACCers en ATCers om 18.00 uur naar Sportpark Goed Genoeg geko men om bij het monument een kort ogenblik aandacht te besteden aan de gevallenen in de tweede wereldoorlog. Voorzitter Dick van der Klaauw sprak namens de clubs een aantal woorden en legde in aanwezigheid van de voorzitters van de ACC en de ATC een bloem stuk bij het monument. Naar mijn mening een traditie, die nog jarenlang gehandhaafd dient te worden. Het is daarom jammer, dat zo wei nig leden acte de présence geven. In de afdeling van ons eerste elftal is KBV de terechte kampioen geworden en acteert dus het volgend seizoen in de Hoofdklasse A, waarvoor onze hartelijke gelukwensen. Andere nieuwe Hoofdklassers in Afdeling C zijn de Koninklijke UD en Be Quick (Gron), beide in het verre verleden oud tegenstanders van onze AFC. Met de Koninklijke UD heeft de ACC nog veel cricketcontacten en tegen Be Quick (Gron) hebben onze veteranen veel wedstrijden gespeeld. Schijndel is in de Hoofdklasse B ook een debutant, bij welke club onze ex-aanvoerder Roy Tular als assistent-trainer gaat optreden. Naar mijn mening moet ons eerste elftal in het komende seizoen onder leiding van Ton du Chatinier de rentree naar de Hoofdklasse kun nen bewerkstelligen. Namens de gehele ver eniging wensen wij onze nieuwe trainer daar bij veel succes. Bij het beëindigen van mijn bijdrage in deze laatste Schakel van het seizoen 1999-2000 lees ik in de media toch nog een aantal zaken, die naar mijn mening best nog wel de moeite waard zijn om U mede te delen. In de landelijke zaalvoetbalcompetitie is de vereniging HV/SCN (voorheen Hoornsche Veerhuys) kampioen van Nederland gewor den. Speler van deze kampioensploeg zijn onze leden Glenn Zeelig en Moad Zaoudi. Namens de club onze gelukwensen aan beide spelers. Voorts gaf de pers de afgelopen dagen aan dacht aan het huwelijk van oud-international Ruud Gullit thans spelend in ons Zaterdagteam 5. Ruud trad in het huwelijk met Estelle Cruyff, dochter van onze oud-eer ste elftalspeler Hennie Cruyff. Namens de AFC onze hartelijke felicitaties. In de meest recente Voetbal International is een interview opgenomen met onze vroegere doelman Roy Beukenkamp. Roy is captain van de FC.Groningen en promoveerde na een verblijf van 2 seizoenen weer terug naar de hoogste klasse van het betaald voetbal. Namens zijn oude vereniging wensen wij Roy met zijn elftal veel succes in het komende sei zoen. In het Parool van zaterdag jl. was onder de rubriek op de klapstoel een uitvoerig inter view vermeld met ons lid Hugo Walker. In dit artikel wordt duidelijk gesproken over Hugo s opstappen als voetbalcommentator bij de NOS. Het interview geeft een overzicht van Hugo zijn sportervaring. Persoonlijk ken ik Hugo zeer goed uit zijn honkbalcarriére bij ABC en kan mij dus gemakkelijk vinden in zijn mening. Ik hoop dan ook Hugo wellicht in een ander sportprogramma op de TV terug te zien. Tenslotte zag ik de PS - de zaterdagse bijlage van het Parool - in het artikel "de Easy Aloha's gaan naar de KunstRAI" een foto van Betty v.d. Heuvel, levenspartner van onze tweede penningmeester Edwin Geluk, en oud-eerste-elftalspeler Jos Kemna. U ziet het weer beste lezers, AFCers kom je op vele manieren tegen. En dan de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. Doordat mijn rubriek in de laatste Schakel niet was opgenomen en de lange tijd verstreken na deze laatste Schakel eerst de namen van degenen, die hun verjaar dag hebben gevierd. Ron Susan (10/5)-Cor Kerker (13/5-84 jaar jong)-Peter v.d. Heydt (14/5)-Theo van Emden (15/5-83 jaar)-Wouter Amesz (15/5)- Karel van Stuyvenberg (18/5)-Frans Spoel (20/5)-Jan Meyer (21/5)-Mannes Kinsbergen (21/5)-Herman Fritzsche (21/5)-Ron van Doesburg (21/5)-Cees den Braven (24/5-65 jaar)-Amel Vroege (24/5)-Ger van Caspel ((29/5)-Bob Parson (l/6)-Rolf Leeser (4/6)- Emst Seunke (5/6)-Ron Böhne (6/6)-Dick Susan (8/6)-Theo van Broekhuizen (14/6). Aan allen alsnog onze gelukwensen. In de komende weken (tot medio augustus) zullen de volgende leden van de Zilveren Ploeg hun verjaardag vieren: Hans de Wijs Sr.(15/6)- Jan van Broekhuizen (16/6)-Benno Leeser (22/6)-Dick Moesbergen (25/6)-Hans Geusebroek (24/6-60 jaar)-Guus Graanboom (30/6-75 jaar)-George Wijnand (75 jaar)-Bob Neseker (6/7)-Arthur Reddering (6/7)-Bob 18 Wildeboer (7/7)-Ger Smit (12/7)-Peter Roosenschoon (14/7)-Bob v,d, Bergh (16/7)- Cees Bouwens (16/7)-Hans Woudstra (17/7- 65 jaar)-Rob Molenaar (19/7)-Hans Galavazi (19/7)-Jan Hendriks (20/7)-Max de Bruin (23/7-65 jaar)-Ton Nooy (25/7-70 jaar)- Gerard Trebert (25/7)-Tjeerd Jung (29/7)- Henk van Teunenbroek (l/8)-Hans Dukker (2/8)-Henk Gamelkoorn (3/8)-George Horn (7/8-75 jaar)-Frank Bouman (9/8) en Hans Loonstijn (13/8). Al deze leden wensen wij in de komende maanden een prettige verjaardag. Tenslotte wens ik U allen een prettige en zon nige vacantie en hoop U allen weer in augus tus a.s. gezond te mogen ontmoeten. Johan de Bie. Enkele weken geleden is op onverklaarbare wijze de verbandtrommel Van Ko Grosze Nipper verdwenen. In dez trommel zaten ver schillende sleutels. Juist ook om deze reden zou Ko de bewuste trommel terug willen heb ben tel. 036-5375516). Hartelijk dank voor de te nemen moeite. NAAR LONDEN: 19 T/M 21 MEI 2000 Verbazingwekkend was het dat 14 deelnemers vrijdag precies op het afgesproken tijdstip 08.15) in de vertrekhal aanwezig waren, met andere woorden we waren "eager to go". Het begin van de dag liep direct al op rolletjes, op tijd vertrokken snel in het hotel en geza menlijk op pad naar de City. Éénmaal aange komen waar naartoe? Startpunt werd de "Dome", een bijzonder groot uitgevallen circustent met allerlei attracties, gezien de leeftijd van de vele bezoekers blijkbaar zeer geschikt voor schoolreisjes en daar liepen wij tussen, niet voor lang. Gelukkig zijn de pubs ook 's mid dags open, want er moest regelmatig geschuild worden voor de regen. Het hoogte punt van de dag zou het diner zijn. Bas Rachman had het restaurant "Quaglino's" uitgekozen, een glamarous; trendy; "absolute ly the place to be seen" restaurant. Het eten was er werkelijk voortreffelijk, de ambiance eveneens, iedereen kon zich dan ook volledig vinden in zijn keuze. Twee heren zouden zich pas 's avonds bij het gezelschap voegen, te weten Karei van Osch en Paul Koster.Ergens halverwege op de terugweg vanuit de City; mobile contact met Paul, zijn opdracht: 'één station eerder uitstappen, daar worden jullie in de plaatselijke pub verwacht, wij zijn daar met onze Engelse vrienden". Hoezo "commu nity singing" geen serieuze voorbereiding En dan eindelijk het moment van de waar heid: de wedstrijd, te spelen op het complex van de Bank of England, ik heb mindere accommodaties gezien. Wat schetst onze ver bazing als we rekening moeten houden met uphill en downhill. De eerste helft wij uphill, misschien lag het daaraan of aan een bepaal de stramheid in onze benen of die Engelsen waren echt topfit, in ieder geval waren zij een stuk jonger. Fred Laarhoven dacht dat hij helemaal gek werd, er kwamen steeds vier tegenstanders op hem af. Er was geen redden aan, een kwartier later stonden we kansloos

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 18