AFC's "Bic" - zonderheden Wat de burgemeester nog meer noemde: voor zitterschappen van de honkbal-en softbalpro- paganda-vereniging "De Kieviten" en van het "Bleesingsfonds", erelidmaatschappen, niet alleen van AFC, maar ook van ATC en ABC, bestuursfuncties bij de Amstelveense sportor ganisatie voor gehandicapten de Jespa, de Sportraad Amstelveen, het Poppentheater Amstelveen, De Amstelveense muziekschool, de Vereniging Viering Nationale Feestdagen in Amstelveen, de Amstelveense omroep "Radio Lokaal" en sinds 1974 lid van de Amstelveense gemeenteraad. Het Kapittel voor de Civiele Orden in Den Haag noemde Johan de Bie "iemand die zich geruime tijd ten bate van de samenleving ingespannen heeft en andere gestimuleerd heeft". Dat Chris Schroder de onderscheiding van Johan op een van de AFC-pagina's van AT5- Teletekst bracht, bewees maar weer eens dat goede statistici vaak ook een goed gevoel voor public relations hebben. En dat Kees Gehring de wapenfeiten van Johan voor AFC ruim anderhalf jaar geleden voor het Kapittel op papier zette, bewijst dat goede secretaris sen vaak over goede archieven beschikken. Gevoegd bij de persoonlijke waarneming. Hans de Bie In de laatste Schakel, die op 27 april jl. uit kwam was door een korte vacantie mijn rubriek niet opgenomen, zodat ik U vanzelf sprekend in deze laatste uitgave van ons club blad van het huidige verenigingsjaar wel een aantal feiten te melden heb. Op 6 mei jl. waren onze voorzitter Dick van der Klaauw en echtgenote Ria 40 jaar getrouwd, een gebeurtenis die samen met hun naaste familie en een groot aantal vrienden in Hotel Huis ter Duin in Noordwijk werd gevierd. Uit eigen aanwezigheid weet ik, dat het feest zeer geslaagd was. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan Dick en Ria. Op 10 mei jl. werd door de Aegon een recep tie gehouden ter gelegenheid van het feit, dat onze 2ee penningmeester Edwin Geluk 25 jaar in dienst was bij dit verzekeringsconcern. Naast vele relaties van Edwin uit de verzeke ringswereld waren ook een aantal AFC-vrien- den van Edwin uitgenodigd. Het was goed toeven in het gerenoveerde Olympisch Stadion. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan Edwin en partner Betty. In hetzelfde Olympisch Stadion vond zater dag 13 mei jl. de officiële opening plaats door Kroonprins Willem Alexander waarbij de pre sentatie in handen was van Jack van Gelder. Vele AFCers waren getuige van dit gebeuren, terwijl ook de Sociëteit Olympisch Stadion onder voorzitterschap van ons lid Jan van Galen een bijeenkomst organiseerde. Op maandag 15 mei jl. bereikte ons lid Ab Springer de leeftijd van 65 jaar. Ab is al een groot aantal jaren actief als scheidsrechter bij de wedstrijden van de recreatie-elftallen en bij wedstrijden van de jeugd. Namens de AFC onze gelukwensen aan Ab en echtgenote Sylvia. "Kwestie van kiezen" is de naam van een veel bekeken tv-rubriek op RTL-5, waarin beken de Nederlanders indringende vragen gesteld worden over hun werk, hun ambities en over zichzelf. Jeroen Pauw is hierin de interviewer. Ons lid Maurice de Hond was medio april jl. het object van vragen stellen en het maken van keuzes. Er kwam een interessant inter view uit te voorschijn, waarbij bleek dat Maurice niet op zijn mondje gevallen is. Een vraag als welk boek hij, als hij daartoe de bevoegdheid zou hebben, uit de handel zou laten halen: Mein Kampf of een boek over kinderporno", beantwoordde Maurice met dat hij dit zou doen met een boek over kinderpor no. Een moedige uitspraak, gezien het trieste oorlogsverleden van hem en zijn familie. Mijn inziens ook een terechte keuze. Over de beursafgang van Nina Brink met World On Line zei Maurice, dat hij daardoor niet afge schrikt werd om met zijn bedrijf richting beurs te gaan. Maurice stelde het bedrag, dat hij met dit interview verdiende ter beschik king van de aktie "Sterrenkind", dat gratis internetfaciliteiten en apparatuur levert aan zieke kinderen. Bij de tv-beelden uit Maurice's leven werd door RTL-5 niet alleen de beurs getoond, maar ook de oprit, ingang en ons clubhuis op "Goed Genoeg". Leuk en interessant om naar te kijken. Medio 1999 verscheen er op het gebied van de weekbla den een nieuw blad op de markt met de naam Sportweek. Via de bij de KNVB aangesloten voetbalverenigingen werd verzocht de leden te mogen benaderen om abonnee te worden met de mededeling dat ook aan het amateur voetbal aandacht zou worden geschonken. Heden een jaar later is van deze laatste mede deling niet veel terechtgekomen. Sportweek is een zelfde weekuitgave geworden als de vele bladen, die over de betaalde sporten schrijven. Nog een advies van mij persoon lijk: let op de opzegtermijn, anders krijgen Uw kleinkinderen in het jaar 2001 nog weke lijks het blad in de bus. Ons lid Tom Egbers schreef in het verleden het boek de Zwarte Meteoor, een boek dat gaat over de zwarte Zuid-Afrikaanse voetballer Steve Mokone, die eind jaren 50 voetbalde bij de club Heracles. Recent is besloten om dit boek te verfilmen en deze film zal eind van dit jaar in première gaan. Ons lid Wubbo de Boer, voor zitter van de Amsterdamsche Cricket Club was tot heden werkzaam als thesaurier-gene raal op het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Recent werd in Den Haag bekend gemaakt, dat Wubbo is gevraagd om het Merkenrechtbureau van de Europese Unie in het Spaanse Alicante te gaan leiden. Namens de AFC wensen wij Wubbo van harte geluk met deze belangrijke benoeming en wensen wij hem veel succes. Clara en Henk Bijlsma, eigenaren van Zwart's Witte Pompen hebben eind mei jl. de eerste paal laten slaan voor een nieuw pompstation in de Akerpolder. Namens de club wensen wij hen veel succes. Ons ondersteunend lid Mevrouw B.Parson-Ilic en ieder seizoen een vaste schenker van een wed strijdbal voor een thuiswedstrijd van het eer ste elftal was zo ongelukkig recent haar pols op twee plaatsen te breken. Namens de AFC wensen wij haar van harte een spoedig her stel. Ons lid van verdienste Lex Rimini heeft eind mei jl. een oogoperatie ondergaan in het ziekenhuis in Rotterdam. Voorlopig verblijft 17 Lex bij dochter Loes en familie. Namens AFC zenden wij hem onze hartelijke groeten en wensen wij ook hem een spoedig herstel. De VBC - Vrienden Biljart Club - had recent haar jaarlijkse uitstapje. Er werd verzameld bij de Stopera in Amsterdam, waarna er met een boot uit het jaar 1909 tot verrassing van allen werd gevaren naar het Olympisch Stadion. Aldaar werd er onder het genot van een drankje en een bitterbal geluisterd naar en gediscussieerd met Piet Kranenberg, de grote voorvechter tot behoud van het Stadion. Volgens informatie van VBC-voorzitter Willem de Jong was het een zeer geanimeer de bijeenkomst. Henny Kottmann reeds een groot aantal jaren bij onze vereniging actief als trainer van het eerste en tweede elftal, als- mede in het verleden bij jeugdelftallen, is benoemd tot trainer van het Zaterdagteam van Ajax, welk elftal uitkomt in de eerste klasse van het Zaterdag voetbal. Namens de vereni ging wensen wij hem van harte geluk met deze benoeming. Hans-Eric Muller, speler van het 4e zondagteam, verbleef recent in het ziekenhuis voor het ondergaan van een aantal medische controles. Inmiddels is hij gelukkig weer thuis. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Over Erwin Smit, een speler die reeds vanaf zijn jeugd voor onze vereniging uitkomt, bereikte mij een leuk verhaal, hetwelk ik U niet wil onthouden. Erwin heeft geen geluk- j kig voetbalseizoen achter de rug. In het begin van het seizoen werd hij door de trainer terug gezet naar het tweede elftal om aan het einde van het seizoen door de interim-trainer weer aan de A-selectie te worden toegevoegd. In de maand mei jl. waren zijn gedachten bij een overschrijving naar DCG, waar zijn vrienden Ronald v.d.Meent en Ralph Tier spelen. Erwin nam een muntstuk met de opmerking AFC is kop en DCG is munt en gooide de munt in de lucht met als resultaat munt. Wat te doen: en gooide het muntstuk weer in de lucht tot dat het resultaat kop was. Persoonlijk ben ik zeer blij met deze instel ling: zonder mij te willen bemoeien met de keuze van het eerste elftal is het geweldig dat een AFCer, vanaf zijn jeugd actief, een AFCer blijft. Grote klasse Erwin. Barry v.d. Glas, onze vaste grensrechter van het eerste elftal, was zo ongelukkig om in de laatste wedstrijd van zijn eigen elftal zijn achillespees op twee plaatsen te scheuren. Inmiddels is hij geope reerd en hebben wij hem bij AFC al weer met twee hulpstokken mogen ontmoeten. Een dezer dagen krijgt hij loopgips om verder te herstellen. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel, zodat hij weer bij de eer ste oefenwedstrijden in augustus als grens rechter kan optreden. Op zaterdag 12 mei jl. vond de jaarlijkse bij eenkomst van de Stieren plaats. Het zal U bekend zijn, dat dit genootschap bestaat uit AFCers die geboren zijn onder het sterren beeld de Stier. Opperstier Rein Minor had weer voor een schitterende avond gezorgd bestaande uit een tafeltennistoernooi, gevolgd door een diner in het Jagershuis. Volgens informatie van Rein was het wederom een geslaagd gebeuren met de aantekening dat het fantastisch was dat de voormalige opperstier Theo van Emden (op 15 mei jl. 83 jaar geworden, waarvoor onze

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 17