D Pupillen zei: "eh man het gaat door" en hij hing op. 10:45 verzamelen op AFC. Iedereen was gespannen want bij minimaal een gelijkspel waren we kampioen. Het hele seizoen had den we alles dik gewonnen, ook van Water- wijk. (Behalve dan de black Sunday mor ning in Almere toen we voor het eerst en naar later bleek ook voor het laatst in deze competitie een wedstrijd verloren en maar liefst met 6-1. Tegenstander was toen Almere C6 die als 2de geëindigd is.) Dus op papier moest het een makkie zijn maar Waterwijk stond toch derde met maar 8 punten minder. Om ongeveer 11:15 kwamen we aan bij Waterwijk. De ouders gingen naar de kantine en de spelers gingen (met leider/coach: Klaas de Leth) naar de kleedkamer om zich voor te bereiden op de op papier makkelijke maar in werkelijkheid toch moeilijke kampi oenswedstrijd. We kregen de opstelling te horen en we gingen naar het veld. We deden onze warming-up, speelden een balletje rond en we trokken onze trainingspakken uit om te gaan beginnen. Van de gezichten van niet alleen de spelers maar ook de ouders was af te lezen dat iedereen heel zenuwachtig was en dat iedereen heel graag wilde winnen en dus kampioen worden. Aanvoerder Erik deed de tos, won deze en hij vroeg de scheidsrech ter om i.v.m. de wind van helft te mogen wisselen zodat wij in de lste helft met wind mee speelden. De beide teams wisselden van speelhelft. Het was 11:45 en de kampioens wedstrijd begon. De eerste 5 minuten waren lastig voor ons maar daarna kwamen we redelijk in ons spel en na ongeveer 10 minu ten was de spanning eraf en de rust terug in de ploeg nadat ikzelf na een prachtige diep tepass van Erik de bal voor het eerst in de wedstrijd achter de keeper van de tegenstan der in het doel kon werken en daarmee de 1- 0 stand op het scorebord kon brengen. Maar al gauw na de 1-0 werd het 1-1. De beste man van Waterwijk scoorde en het stond dus weer gelijk. De wedstrijd ging weer gelijk op maar op de helft van de lste helft kwamen wij tot bloei en was het Thomas Weyl die de 2-1 maakte. Na een één-tweetje met Tommy Marcus passeerde hij een aantal mannetjes en schoot hij de bal op wonderbaarlijke wijze vanaf de achterlijn in het doel van de tegen stander. Nadat ik en later ook Erik neerge haald werden in het strafschopgebied kregen wij 2 penalty's en die werden door respectie velijk Erik en Marijn benut. De stand was nu dus 4-1 voor ons. Doordat ikzelf nog 1 keer in de lste helft wist te scoren gingen we met een voorsprong van 5-1 rusten. Er leek dus geen vuiltje aan de lucht en de bloemen werden al gehaald. In de rust werden we toegesproken door Klaas en Dirk, die ons vertelden dat we niet moesten denken dat we al gewonnen hadden omdat zij nu de wind mee kregen en natuurlijk niet af wilde gaan. Hoewel Dirk en Klaas dit hadden gezegd dachten de meeste spelers dat we al gewon nen hadden en dat we wel kampioen zouden worden, maar niets was minder waar, want binnen 10 minuten in de 2de helft was het van 5-1, 5-4 geworden en nu werd iedereen wel weer zenuwachtig. We gingen beter spelen en daardoor kwamen we weer beter in de wedstrijd. Ik maakte de 6-4 op prachtig aangeven van Laurens. Daarna kwamen we nog door goals van respectievelijk Thomas Weyl en mijzelf door wilskracht op 8-4. De rust was terug en we speelden de wedstrijd rustig uit. Het enige akkefietje wat zich nog voordeed was dat een speler van Waterwijk 10 minuten voor tijd rood kreeg omdat hij op een onbesuisde manier op Istvan inging, overigens werd Istvan niet geraakt. Vlak voor tijd werd het nog 8-5, maar daar bleef het bij. De C6 had gewonnen en was kampi oen. Het was een goede wedstrijd, veel goals, leuk voor het publiek en ik moet toegeven dat we de scheidsrechter echt niet tegen hadden. Na de wedstrijd kregen we bloemen op het veld en werd er een foto van het team gemaakt. In de kleedkamer probeerden we Hesdy de douche in te krijgen maar dat is niet gelukt. Ook was er een fles champagne die erg lekker smaakte. Deze fles was overi gens meegebracht door onze keeper Manus. Toen we allemaal gedoucht waren gingen we naar AFC terug om daar met z'n allen, ook met de ouders dus, een broodje kroket te eten. Langzaam ging iedereen naar huis en was het kampioensfeest over. Achteraf bleek dat de ouders en een aantal spelers al wisten dat we al kampioen waren ook al zouden we verliezen omdat Almere, onze naaste concur rent, vorige week met 4-4 gelijk had ge speeld tegen ditzelfde Waterwijk en daardoor niet meer boven ons kon komen. Zelf wist ik het in de rust nadat Geza het aan mij verteld had. Ik denk dat het goed geweest is dat niet iedereen het van tevoren wist want dan zou den we misschien niet 100 ons best ge daan hebben en bovendien is kampioen worden met een goede wedstrijd en een overwinning leuker dan met een slechte wedstrijd en een nederlaag. We kunnen terugkijken op een mooi, leuk en gezellig seizoen met veel overwinningen en met maar 1 nederlaag en met als hoogtepunt natuurlijk het kampioenschap op 16 april j.l. Benno Nihom C 6 Reinier v Dantzig, Tom v Kampen, Floris Kloes, Marijn ten Kroode. Thomas de Leth, Tommy Marcus, Jan Willem Meyerhoven, Benno Nihom, Manus Polling, Istvan Schiering, Laurens Schmidt, Erik Verhagen, Patrick Vervey, G.Weisz, Thomas Weyl Leider:Klaas de Leth Tel: 6629585 Zo. 30/4: AFC C7 - De Dijk C2, 09.30 uur, veld 3, scheidsr. J. Nieuwenhuis Seciken Baykal, Moo Coppes, Tycho Erd- man, Barry Groenteman, Vincent Heit, Cili- an King, Jonathan de Lieme, Sven Meule- man, Flip Nieuwenhuis, Olivier Mason, Erik Meyer, Stijn Reurs, Jesse Rommerts, Boy Schaper, Jeffrey Schaap,Robin Wielinga Leiders: Meuleman (6732030), Nieuwenhuis (6713068) Zaterdag 27 mei de mini-E.K. voor alle D-, E- en F-pupillen van AFC De laatste maand van het voetbalseizoen is aangebroken. De pupillen van AFC hebben het hele seizoen hard getraind en goede wedstrijden gespeeld. Dat moet beloond worden met een feestelijk slottoernooi, de mini-Europese Kampioenschappen voetbal. Zoals iedereen weet worden de Europese kampioenschappen dit jaar in Nederland en België gehouden vandaar dat de mini-E-K van AFC een Nederlands-Belgisch tintje krijgt. De wedstrijden worden gespeeld in "de Kuip" in Rotterdam, het "Philipsstadion" in Eindhoven, "de Arena" in Amsterdam maar er worden ook wedstrijden gespeeld in Brussel, Brugge of Luik. Naast het voetballen zijn er meer activiteiten. Een sport die al van oorsprong in Nederland en België wordt beoefend is touwtrekken. Welk land trekt aan het langste eind? Wie weet de leukste Belgenmop? Eten we een Belgische wafel of Hollandse poffertjes? Worden het Vlaamse frieten of broodjes Edammer kaas? Zaterdag 27 mei zullen we het allemaal weten. Alle D-. E- en F-pupillen melden zich om 9.30 uur bij AFC (als je niet kan. bel dan tijdig af bij de leider). Om 10.00 uur is de feestelijke opening, voor een Nederlands- Belgische lunch wordt gezorgd en om 15.30 uur wordt de pupillenslotdag afgesloten met de prijsuitreiking. Bij de mini-EK wordt niet in de vaste teamsamenstelling gespeeld. Bij de indeling van de teams worden juist alle F-pupillen van AFC door elkaar gemixt en in 12 landenteams ingedeeld. Het zelfde gebeurt bij de E- en de D-pupillen. zodat 12 landenploegen ontstaan met een D- een E- en F-team. Iedere speler krijgt een shirt van het land waarvoor hij uit komt en een chef de mision krijgt de taak om een hechte eenheid binnen de teams te smeden. De F'O'-jaar die het hele seizoen in de Champions League hebben gespeeld doen ook mee aan de mini-EK maar hebben hun eigen programma. Zij melden zich ook om 9.30 uur en sluiten de dag om 13.30 uur af met een gezamenlijke lunch. Voor de organisatie van dit grote evenement met meer dan 350 deelnemers hebben we de hulp nodig van vele medewerkers. Wij roe pen ouders en andere belangstellende op zich te melden bij de leider. Naast teamleiders, scheidsrechters en veldcommissarissen is er ook behoefte aan personen die willen helpen bij de kraampjes, lunch en andere activitei ten. Voor meer informatie, suggesties en/of aanmelding als medewerker neem dan kon- takt op met Marjan Stoop tel. 6454360 of Jan Verhagen tel. 6951656. MEDEDELINGEN: Pas in juni zal de volgende en ook laatste Schakel van dit seizoen verschijnen, dus bewaar deze Schakel goed. Tevens aandacht voor het inmiddels traditio nele Leiderstoernooi op vrijdag-avond 26 mei as. en het prestigieuze MINI-EK op zaterdag 27 mei as. (zie ook Jeugdmedede- lingen) AFC - Be Friends Cup op zaterdag 6 en zondag 7 mei: Bij de Be - Friends cup spelen verschillende teams van AFC tegen elkaar. Het is een mooie afsluiting van het huidige seizoen en tevens een start voor het volgend seizoen. Bij

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 9