Even over Vijf Ons eerste Ons voormalig bestuurslid Jacques Parson, president commissaris van Kappé Schiphol B.V. één van onze AFC-vriendelijke bedrijven, ontving de vorige week uit handen van burgemeester van Houwelingen van de gemeente Haarlemmermeer een koninklijke onderscheiding. Hij werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Jacques kreeg deze onderscheiding voor zijn buitengewone bijdrage aan de ontwikkeling van de luchthaven Schiphol en van de gemeente Haarlemmermeer; maar zeker ook voor de innoverende, warm-menselijke manier waarop hij leiding geeft aan zijn bedrijven. Namens de AFC wensen wij Jacques van harte geluk met deze onderscheiding. Dat niet alleen de activiteiten van ons lid van verdienste Chris Schroder bij AFC worden gewaardeerd, doch ook bij de KNVB blijkt uit het volgende. Dit jaar is de KNVB gestart met het project 'vrijwilligers ontmoeten vrijwilligers' en nodigt dus een elftal vrijwilligers uit bij grote KNVB- evenementen. Voor de komende interland van Oranje tegen Duitsland staat centraal het thema "de bewaker van de voetbalhistorie" Chris is samen met zijn vrouw Hennie als gast voor deze wedstrijd uitgenodigd. Nu wij het toch over Chris hebben adviseer ik U eens op de zondagavonden te kijken naar teletekstnummer 710 van AT5. De resultaten van het weekend zijn dan al verwerkt. Grote klasse. Chris. Op dinsdag 25 januari jl. waren de velden door de sneeuwval afgelast. Op uitnodiging van Rick Jamin van All Sports in Amstelveen was de selectie van het eerste en tweede elftal te gast in de sauna van dit sportinstituut. Volgens de laatste informatie hebben onze spelers zich zeer rustig en correct gedragen. Namens de AFC onze welgemeende dank aan Rick Jamin van All Sports. Donderdag 3 februari jl. vond de heropening plaats van de aloude Sociëteit Olympisch Stadion, een sociëteit, die werd opgericht in 1967. In het verleden hebben inmiddels overleden AFC'ers, als Nico van Galen en Henk Oldenburger de voorzittershamer gehanteerd. De nieuwe voorzitter van deze sociëteit is ons lid en jeugdleider Jan van Galen (zoon van Nico van Galen). Bij de openingsavond waren ook veel AFC'ers aanwezig, leden die vanuit diverse disciplines uit de sportwereld gevraagd zijn om lid te worden. En dan de veijaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Bert Witteveen (23/2), Frans Jüch (1/3), Duco Ohm (1/3). Aan deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie De winterstop duurt toch nog ongewild lang. Vlak voor de jaarwisseling had het sterren team nauwelijks gespeeld en erna liep het programma gewoon door. Het jaar is dan al weer een eind op streek met het nieuwe millennium, maar tussen 1 januari en heden kwam AFC 5 slechts eenmaal in actie. Een paar keer afgekeurd en - hoe is het mogelijk - ook nog een keertje vrij. Ja, bijna ging afge lopen zaterdag de geplande wedstrijd tegen het Nederlandse Arsenal door. Bijna. Een plensbui, die begon om een uur of tien en tot laat in de middag duurde, deed de dienst doende consul alsnog besluiten de ontmoe ting op het IJsbaanpad te cancellen. Jammer voor de spelers. Maar vooral ook jammer, en dat is humor om te lachen, voor de drie Tv- ploegen die uit verschillende windstreken onderweg waren en bij gebrek aan mobiele nummers niet meer afgezegd konden wor den. Wat was het geval? Sinds de aanwezig heid van Ruud worden er tal van fotografen op pad gestuurd om de zwarte tulp in AFC- shirt vast te leggen. Actiefoto met de bal. momentopname zonder bal, elftalstilleventje, enzovoort, het kan niet op. Links en rechts worden deze kiekjes geplaatst in gerenom meerde tijdschriften en kranten, of drukwerk jes van minder allooi. Zo wil het dat ook AFC Zami 5 via een tabloidu weet wel, zo'n boulevardblaadje, veel bloot en gelul, in de Engelse media terecht kwam. Welnu, dat hebben we geweten. Aanvoerder Dick Huis man kreeg telefoontje na telefoontje om info over het team. Kennelijk werd er tevens lovend geschreven over ene Alfie (Alphons Peters dus) die bij de laatste wedstrijd een erg fitte indruk maakte. En of er niet ook met hem - immers vriend van Ruud en (San) Marco - een interview gemaakt kon worden. Dat zou dus afgelopen zaterdag hebben plaats-gevonden, en daarop vooruitlopend zat Alfie op zaterdagmorgen om 9.00 uur al bij de kapper in de PC om zijn coupe te laten bijpunten en bijkleuren. Na twee uur onder de schaar, spoeling en föhn te hebben ver toefd, kwam Alfie erachter dat dit alles voor nop was geweest Ook een KRO tv-ploeg, een speciaal overgekomen Belgisch en een Engels camerateam konden slechts de plas sen op het veld vastleggen, en dat is zeker geen nieuws. Lachen toch? In Januari, om precies te zijn de 15de, speel de Zami Cinque zijn eerste wedstrijd in 2000 tegen OSDO (Ons Samenspel Doet Over winnen). Met de champagne en millennium feesten nog flink in de kuiten bakte AFC 5 er helemaal, maar dan ook helemaal niets van. In de eerste helft kregen de rood-zwarten direct vijf goals om de oren. Daarbij komt nog dat de wedstrijd onder leiding stond van een streberige scheidsrechtser, afkomstig uit het Beloofde Land - en van dat laatste dach ten wij juist, dat moet goed gaan, gegeven onze achter/ehoeden - die op z'n zachtst gezegd niet erg in de geest van ons niveau floot. Regels zijn regels, dat wisten wij ook, dus Hans Hulst doe jij voortaan je scheenbe schermers om, want die zijn verplicht tegen woordig. Niet eens, en derhalve tergend langzaam op weg naar de zijlijn om daar maar in godsnaam - ik meldde u al ze kwam uit De Staat - een paar beenkapjes te zoeken, kostte dat Hans een gele kaart. Van de daar op volgende aanmoedigingen van Berney Frankfort in vloeiend Iwriet kon de dame in het zwarte pak de humor niet inzien. En u begrijpt zo stapelde incident zich op incident, vijf goals tegen en de stemming zat er al lekker in! Na de rust werden de beide backs (Berney en Bert de Rooy) ingeruild tegen Hans de Wit en ondergetekende en eerlijk gezegd ging dat een stuk beter. Met Berney was in rust afgesproken dat als AFC alsnog deze wedstrijd naar zich toe zou trekken hij het hele team naar de Oostenrijkse winter sportplaats Zurs (volgens Youp: sinds Jorg Haider zijn daar geen zwarte pistes meer) zou uitnodigen. Flink benauwd kreeg hij het toen plots AFC tot 5-3 terugkwam en nog hele mooie kansen kreeg om verder door te stoten. Helaas, AFC kwam niet verder en Berney moest alleen met Alfie en Ruud. Op de vraag of er eigenlijk wel sneeuw te Zurs lag, antwoordde onze gewezen diamant handelaar: de mensen waarmee ik ski zijn zo rijk, die laten hun eigen sneeuw meeko men". En daarmee was het onderwerp win tersport voorlopig afgedaan. Wordt vervolgd. Nicky Hekster n.s.hekster@nl.ibm.com De afgelopen 2 weken was ons eerste niet erg succesvol. Na de gelijke spelen tegen Stormvogels en Xanthos, werd nu verloren van DWV en eindigde de wedstrijd tegen ZAP gelijk. 3 punten uit 4 wedstrijden na de winterstop, het is helaas te weinig om nog mee te dingen naar het kampioenschap. Of zou het (het kan immers raar lopen in het leven) met nog 5 wedstrijden te gaan toch nog kunnen? Zondag a.s. komt KBV, met 29 uit 15 de club met de minste verliespunten, op bezoek. Een uitdaging en een mooie kans tegelijk om in het nieuwe millennium te laten zien waartoe ons eerste in staat is. DWV-AFC-2-1 Rob Bianchi startte op een grauw sportpark Elzenhagen met de volgende basis: Bloem, Esyoni, Tular, Stekelenburg, Smits, Gehring, Zaoudi, Kamp, Laurens Bianchi, Purperhart, Kaspeijan. Janssen, De Waal, Den Ouden, Zeelig en De Waal begonnen op de bank; Klein (geschorst), Meilink De Bruijn, Landvreugd en Aboikoni (geblesseerd) waren niet inzetbaar. DWV, AFC op Genoeg Genoeg met 0-1 de baas, is deze competitie onder leiding van Henny Schipper goed op dreef en schopte het met een behoorlijk vernieuwde selectie tot 21 punten uit 15 wedstrijden; AFC pakte uit 16 wedstrijden slechts 2 punten meer. De nummers 5 en 6 van de ranglijst startten de wedstrijd in een rustig tempo. Slechts enkele vrije trappen van Robert Gehring zorgden in de beginfase wat voor gevaar, maar de man bij de tweede paal was steeds een fractie te laat. DWV stelde hier tot de 15® minuut weinig schokkendst tegenover. Op dat moment slalomde Moses Rabelo dwars door de rechterflank van onze verdediging en liet tot slot Dennis Bloem op fraaie wijze kansloos. AFC schrok, voerde het tempo wat op, maar kon in de eerste helft nauwelijks een vuist maken. DWV was voor de thee wat feller, directer en speelde aanzienlijk sterker dan in de eerste wedstrijd. Vooral op de vleugels was DWV beter en de ruststand was dan ook zeker 4

Schakels (clubbladen) | 2000 | | pagina 4