Zeg kien jij de mosselman? Klaverjasdrive barnes-jaardiner Zaalvoetbal in ternational Tom Linszen Ons Eerste vrijdag 17 december as. Woensdag 29 december as dinsdag 18 januari 2000 AFC - Hercules 1-0 Glenn Zeelig speler van de A-selectie neemt deze week deel met het Nederlands Zaal voetbalteam aan de Wereldkampioen schappen in Singapore. De Telegraaf meldt, dat bij de laatste wedstrijd tegen de USA Glenn de show stal. Hij fungeerde in de slotfase als vliegende keep en kreeg keer op keer een staande ovatie. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel (5-5). Wij hopen dat Glenn, nu hersteld van zijn blessure, ons eerste team na de winterstop snel zal komen aanvullen. De Sociëteit Olympisch Stadion, opgericht op 1 februari 1967, was in de 2e helft van de 20e eeuw in het Amsterdamse sportleven bekend, een vereniging die vanzelfsprekend nauwe banden had met het Olympisch Stadion waar ook de bijeenkomsten van deze vereniging werden gehouden. In verband met het feit, dat de evenementen minder werden in het stadion was het ledenbestand wat vergrijsd. Nu met de renovatie van het Olympisch Stadion, waarvan de heer Piet Kranenberg de grote initiatiefnemer is, wordt ook de Sociëteitsvereniging weer nieuw leven ingeblazen. Jan van Galen, leider en trainer van onze junioren E 4 en waarin zoon Tim speelt is benoemd tot de nieuwe voorzitter van de Sociëteits vereniging. De bijeenkomsten zullen worden gehouden in het nieuwe Grand Café Vak Zuid van het Olympisch Stadion. Er zijn vele bekende sporters en sportfunktionarissen uitgenodigd lid te worden o.a. Jos Hermens, Gerrie Kneteman, Fanny Blankers-Koen, Jacco Eltingh, Ria Stallman, Jan Mulder, Bennie Muller enz. Ook een aantal AFCers is verzocht toe te treden als nieuw lid o.a. Dick van der Klaauw, Kees Gehring, Wim Crouwel, Jack van Gelder, Hans de Bie, Pim van de Meent en Rob Bianchi en ondergetekende. Namens de AFC wensen wij Jan van Galen veel succes met zijn activiteiten. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op 28 november jl. overleed op 89-jarige leeftijd Mevrouw Mats de Bruin-Tushuizen, weduwe van ons reeds in 1961 overleden Lid van Verdienste Max de Bruin Sr. en moeder van onze AFC-Ridder Max de Bruin. Vele oudere AFCers bewaren een prettige herinnering aan haar. Namens de AFC wensen wij de naaste familie alle sterkte om het heengaan te verwerken. En dan nu de verjaardagen van de Leden van de Zilveren Ploeg t.w. Henk van Weelde (6/12), Hennie Cruyff (11/12), Ger Laarhoven (18/12), Ger Bogaers (21/12), John Parsser (23/12), Ernst Werner (23/12), Dick Huisman (24/12), Nico Leloux Jr. (26/12), Jack van Gelder (27/12), Tom Swart (6/1), Jacques Mellegers (6/1), Roel Ridderikhoff (8/1), Henny Kottmann (9/1), Henk Dik (11/1), Ron Limburg (13/1). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Dit was dan mijn laatste bijdrage in deze eeuw. Vanaf deze plaats wil ik U allen met Uw dierbaren Prettige Kerstdagen en veel geluk in het jaar 2000 toewensen. Johan de Bie Zoals reeds eerder hier gemeld, vindt op op AFC weer het traditionele kienen plaats en wel ten derde male onder leiding van het kien dream team bestaande uit Ron van Doesburg, Ronald Koster, Lou Hekster, Roy van Dijk en ondergetekende. Elk jaar treft de kiencommissie ook weer vele nieuwe en onbekende gezichten aan, terwijl toch altijd duidelijk gesteld wordt dat het evenement niet bedoeld is voor introducé(e)s die niets met AFC uitstaande hebben. Daarom zal de commissie dit jaar weer strenge toegangscontroles gaan hanteren. Hoe zit dat nu? Nogmaals, de regel zal zijn dat elk AFC-lid of elke AFC- donateur het recht heeft om een (1) iemand te introduceren (bijv. levenspartner, ander familielid), maar ook niet meer dan dat! Voorts zal steekproefsgewijs op AFC- lidmaatschapskaart gecontroleerd worden of iemand lid dan wel donateur is. Dit houdt in dat als u uw contributie of donatie nog niet voldaan heeft, u geen recht heeft om aan het kienen deel te nemen. Neemt u de kaart dus mee! In ieder geval, wordt het dit jaar vrijdag 17 december, aanvang 20.00 uur, oergezellig en druk Op die dag kunt u zich overigens te AFC vanaf 17.30 tot 19.30 uur te goed doen aan een mosselpannetje of kipsatehtje. Meldt u dat wel even van te voren aan sociëteituitbaatster Netty van der Meent (020-6445575). Namens de Kiencommissie, Nicky Hekster vindt de laatste AFC Klaverjasdrive van deze eeuw plaats in ons clubhuis Goed Genoeg. Aanvang: 20.00 uur. Het Dames-Jaardiner wordt op gehouden in het Hilton Hotel, Apollolaan 138 in Amsterdam. Zoals gebruikelijk willen wij met de dames een feest maken van de 105e verjaardag van AFC. Tijdens het diner zal er een verrassend optreden zijn. Vanaf 18.30 uur bent u welkom in het Hilton Hotel. Na afloop blijft de bar open tot 01.30 uur om na te praten. Indien u geen uitnodiging ontving en u wilt deze avond meebeleven, belt u dan naar één van onderstaande nummers. Wij kunnen u alleen een uitnodiging sturen als wij uw adres weten. Agnes Reddering-Postmaa, 6440452 Henny Somers-Blekemolen, 6433325 Sylvia Gehring-Konings, 6416185 Sinds dit seizoen speelt in AFC9 Tom Linszen (18 jaar). Hij maakte de overstap van onze junioren naar de senioren. Ondanks het feit dat Tom doof is lukt het hem zich te manifesteren binnen AFC. Dat komt ook door de opvang tijdens de training en de instelling binnen onze club, en zijn team in het bijzonder. Vol trots vernamen we onlangs dat hij werd geselecteerd door de Nederlandse Bond voor Aangepast Sporten (NEBAS) voor de vriendschappelijke zaalvoetbalinterland België - Nederland. We hebben er dus een echte international bij Daar gaan we weer Dit seizoen heeft ons eerste veel te bieden. Om te beginnen, veel beter voetbal dan vorig jaar en veel meer emoties. Na een zeer voorspoedige start van het seizoen, werden wij met onze neus op de feiten gedrukt, dat in de "derby's" meer dan goed voetbal nodig is, om te kunnen winnen. Toen daarna de Amersfoortse kei te zwaar op onze maag lag, was de tijd daar, om ons mentaal anders in te stellen. Dat wij zo'n ingreep intern tot een goed einde brengen, typeert AFC en bewijst weer eens, dat er nog veel verborgen krachten zijn. DCG lukte net niet, door wat in de volksmond pech wordt genoemd, maar in werkelijkheid gebrek aan zelfvertrouwen was. Maar onze trainer en begeleiders introduceerde een gezonde agressiviteit, die had ontbroken in eerdere matches en die lijstaanvoerder EDO, een week later, met 2-0 naar huis stuurde. (8-0 had ook gekund). Kom ik na deze overpeinzingen toch terecht bij Hercules. De eerste helft waren wij veel sterker. Spelen op de helft van de tegenstander creëert druk en dat moet tot doelpunten leiden. Maar ze kwamen niet. Talloze corners van Robert Gehring en Uli Landvreugd, kans op kans, in mijn aantekeningen komen alle namen voor, Roy Tular onderstreept, maar hij gaat er niet in. Ik weet niet of U dezelfde sensatie voelt bij uitvallen van de tegenstander, maar ik houd mijn hart vast, doelpunten tegen de verhouding in, zijn het moeilijkst te verteren. Toch houden wij de laatste twee wedstrijden de nul achter (de sleutel tot succes) en ik vind dat een compliment waard. Na de rust werd alles anders. Het spel speel de zich af aan de andere kant van het veld. Ver van de kenners op de dijk. Vers inge brachte Eschwin de Bruin raakt de eerste twintig minuten geen bal aan. Niemand haalt de achterlijn. Wat gebeurt er? Wie kan deze situatie veranderen? Wie heeft voldoende lef en inzicht om het spel te verplaatsen? Het antwoord presenteert zichzelf: Robert Ge hring. Met de reeds eerder geroemde agres sie, trekt hij nu aan de touwtjes en speelt Dennis Purperhart en Laurens Bianchi meer dere malen goed aan en Eschwin wordt nu in 5

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 5