V Schakel 2000 Ledenlijst Contributie AFC'S "Bie"- zonderheden De kandidaat leden vermeld in Schakel nr. 8 zijn per heden als lid aangenomen. Kandidaat leden: F.M. Klein; 25-03-77; sen; Prof. Tulpstraat 15; 1018 GZ Amsterdam; 4220223; lidnr. 6150 Jacob Nijsen; 24-09-88; D-jun; Jan Luijkenstraat 27 hs; 1071 CK Amsterdam; 6752256; lidnr. 6151 Adreswijzigingen: P.A. Oldenziel; Lairessestraat 6 hs; 1071 NZ Amsterdam; lidnr. 5812 Th. E. Rongen; 20424 Bright Water Place; Potomac Falls VA 20165 USA;lidnr. 9300 J.P. Besier; Raphaelplein 30; 1077 RA Amsterdam; 6209115; lidnr. 5740 A. Ballast; Agamemnonstraat 63; 1076 LS Amsterdam; 6832488; lidnr. 3717 M.G.J. van de Meent; Frans van Mierislaan 11; 1399 GD Muiderberg; 0294-263860; lidnr. 9498 S.P Banham; Singel 161 A; 1012 VK Amsterdam; lidnr. 5887 In ieder geval wordt men na de winterstop niet meer opgesteld en zal het zaal voetbaltoernooi op 2 januari 2000 aan uw neus voorbij gaan Ook wil ik die spelers die een boete opgelegd hebben gekregen, eraan herinneren dat boetes op de spelers worden verhaald en dat het niet de bedoeling is dat A.F.C. hier voor opdraait. Regelingen kunnen niet meer getroffen worden 1 De contributies voor het seizoen 1999-2000 luiden thans als volgt: Vollid f 500,= Jong senioren f 400,= Jeugdlid f3 75,= 60+ f 300,= Donateurs worden vriendelijk verzocht minimaal 175,= te betalen. Postgiro 241002 t.n.v. 2° penningmeester AFC, Amstelveen. Edwin Geluk van AFC maar ook erelid van ATC. Otto behoorde in 1971 tot een van de oprichters van de tennisvereniging en was ook de eerste voorzitter. Zijn opvolgers in de latere jari n waren Kees Gehring, Tim Timmerman, Frank Reddering en nu al sedert een aantal jaren Roy van Dijk. Medio december as. viert de ATC haar verjaardag met een infor mele borrel. Namens de AFC onze hartelijke felicitaties. Eerste-elftal speler Peter de Waal was zo ongelukkig om tijdens de wedstrijd DEM- AFC zijn ringvinger van zijn linkerhand te breken en zit met zijn linkerhand tot de elleboog nu in het gips. De AFC wenst hen alle sterkte met deze blessure en een spoedig herstel. Ruud Gullit in AFC-tenue op de voorpagina van het Amstelveens Nieuwsblad. Een foto tijdens een wedstrijd van AFC-Zaterdag 5 genomen door de alerte fotograaf Anko Stoffels. Gullit, onlangs op het raadhuis van Amstelveen in ondertrouw gegaan, werd door Johan Cruyff gekozen in het zogeheten Oranjeteam van de Eeuw". Dit team werd onlangs door Cruyff, overigens Europa's beste voetballer van de 20e eeuw, in de Telegraaf gepubliceerd. Samen met fameuze voetballers als Marco van Basten, Willem van Hanegem, Piet Keizer, Ruud Krol, Abe Lenstra, Johan Neeskens, Frank Rijkaard, Edwin van der Sar en Faas Wilkes. En Johan Cruyff zelf als aanvoerder van dit sterrenteam. Ruud Gullit vertelde aan de verslaggever van de Telegraaf dat hij even moest wennen aan het idee, dat hij in de Wedstrijd van de Eeuw, welke op 21 december as. gespeeld gaat worden, als rechterverdediger staat opgesteld. Omdat ik als rechterspits in mijn carrière zoveel doelpunten heb gescoord". Gullit heeft het als zeer plezierig ervaren dat de rechterverdediger van AFC-Zaterdag 5 voor een aantal wedstrijden zijn plaats aan hem heeft afgestaan om zich op die plek dus voor te bereiden. Zo doen AFCers toch onder elkaar. Het voetbal in de Chinese Volksrepubliek op een hoger plan brengen. Dat is in het kort de doelstelling van het onlangs opgerichte Nederland/Chinees sport en consultancy bureau New Century, dat een rondreis van een maand door China maakte. Tot de delegatie die van Peking via een aantal steden, zoals Shanghai en Kanton, naar Hong Kong trok, maakte de AFCers Yeung Wah Kun (Yeung is de familienaam) en Hans de Bie deel uit. AFC-donateur Yeung (hij is de eigenaar van het restaurant Oriental City, van welk restaurant Sal van Gelder destijds een reclamebord regelde langs ons hoofdveld). Er werden succesvolle gesprekken gevoerd met grote voetbalclubs, met provinciale sportfederaties, met het Chinese Olympisch Comité en met de Chinese Football Association. Voetbal in China staat achter bij het voetbal in Nederland. Maar namen als Cruyff, van Basten en Gullit liggen op de lippen van menige Chinese voetbalfan. New Century werkt samen met de KNVB in haar streven. In een volgende uitgave van de Schakel vertelt Hans de Bie wat meer over het voetbal in China. Bedankt als lid/donateur: W. van Dantzig (2343); R.L.J. Barendse '(5349); J. Prud'homme de Lodder (5368); 'G.M.E. van de Geld (5892) i Afgevoerd als lid: 'J.B. Bron (5306) Nieuwe KNVB-nummers: P.A.B. Legito (6147) FTVM99K; F.M. Klein (6150) BLWZ532; J.N. Nijsen (6151) FJTV058; I Van de penningmeester. Sinterklaasavond, na de 3-3 tegen D.E.M. in Beverwijk, hebben 1280 leden en donateurs (80%) aan hun verplichting voldaan. 'Het heerlijk avondje is nagenoeg verleden tijd, dus zoals in mijn vorige stukje aan gekondigd hebben de leden, die nog niet (betaald hebben, inmiddels als presentje een nieuwe acceptgiro ontvangen inclusief een •toeslag van 50,=. Dit is al later dan de bedoeling was, dus wilt u wel zo sportief zijn om deze acceptgiro te gebruiken en niet die u al in juli ontving Overigens opvallend, dat een hoop nieuwe leden nog niet betaald heeft, ondanks de regel dat men voor aanvang van de competitie, dan wel onmiddellijk na het lid worden (als dit in de loop van het seizoen gebeurt) de volledige contributie moet betalen. Wij overwegen om volgend seizoen bij het aanmeldingsformulier ook direct de contributie te vragen. De commissies worden op de hoogte gebracht van de namen van spelers die nog niet aan hun verplichtingen hebben voldaan en zij zullen de betrokkenen uit de opstellingen halen. De eerste Schakel in het nieuwe jaar komt op 13 januari uit. Mevrouw Tootje van Nigtevegt - weduwe van ons overleden erelid Gerard van Nigtevegt vierde recent haar 95' verjaardag. Gerard was jarenlang actief in diverse functies in de AFC en daarnaast één van de oprichters en bestuurslid van de Stichting Goed Genoeg en de Vereniging Sportpark Goed Genoeg (de sociëteitsvereniging). Tootje volgt het wel en wee van onze vereniging vanaf de zijlaan via de Schakel en wordt voorts op de hoogte gehouden door haar neef - AFCer - Cor Wijdoogen en echtgenote Nancy. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen met het behalen van het kroonjaar en nog een aantal gezonde en gelukkige jaren toegewenst. In opdracht van de Minister van Binnenlandse Zaken heeft een werkgroep het rapport "Doorberekening Politie kosten" opgesteld in relatie met het bijdragen aan de kosten van politie-inzet bij sportevenementen, waaronder risicowed strijden bij het betaald voetbal. De eerste reacties waren reeds negatief van gemeenten en sportorganisaties. U kunt op Uw vingers na tellen, dat de amateur-sport hierdoor financieel de dupe zal worden, daar de desbetreffende gemeenten er alles aan zullen doen om hun noodlijdende betaalde voetbalclub uit het rechterrijtje van de toto divisie te handhaven. De Amsterdamse Tennis Club vierde op 2 december jl. haar 29e verjaardag. Op deze dag had ik contact met Otto van Rijn, erelid 4

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 4