Prettige zondag toegewenst! Zeg kien jij de mosselman? QUICK '90-AFC 4-0 Jeugdactiviteiten rondom AFC 1 Driehoeken in de herfst Een kroniek van antwoordapparaten in week 39, 1999 Bij de aanvoerder thuis: "Piéééééééééép, ,.jaeh..K. hier. Ja..eh.. sorry. Vergeten te zeggen, maar ik zit dit weekend met de familie op Ameland. Uitwaaien met oma en de kinderen. Je kent het wel. Nou... eh... succes.". "Piéééééééééép, halloooow met mijn! Luis- - ter: oma wordt zondag 80. En het kan de laatste keer zijn. Begrijp je wel. Doei". "Piéééééééééép, ..eh hai, met L., ik ben de vriendin van M. eh.. Ik wou even zeggen dat M. 4 dagen in Amerika zit, plotseling voor zijn stage, dus hij kan niet mee voetballen. Okaai, doei.". i "Piéééééééééépchrrrrrprrffr.. ew York tot zonda.. grffïï".. echte ontvangst.... ch- hhdjk...tuut- tuut- tuut- tuut- tuut- tuut- tuut- tuut- tuut- tuut- tuut- tuut- tuut- tuut- tuut- 1 tuut- tuut". "Piéééééééééép, Ja, je spreekt met M. Ik ben i de vriendin van A. Ik moest bellen om te zeggen dat hij nog in New York zit. ehm... Ik hoop dat dit bericht nog op tijd is. Tot ziens". "Piéééééééééép, ja hier B.. Wat me vandaag overkomt. Ik stap m'n bed uit en -pats!- dat ene spiertje, weetjewei, waar ik vorige week l ook last van had. Nou ik voel het weer. En i i als ik het voel, dan zou het weer mis kunnen J gaan. Dus laat ik mezelf maar sparen voor J volgende week. Dan spelen we toch uit tegen t ABCD 12? Goed, ik duik weer m'n bed in. t Rust is toch de beste remedie....". 1 "Piéééééééééép, Hé hoi, met Y. Sorry, maar 1 ik heb echt een hele zware nacht gehad. Ik t trek het gewoon niet. Sorry dat ik pas een uur r vooraf bel. Sorry, sorry, sorry. Maar, ik trek het echt niet. Sorry." t- C Bij de invallers B., C., D. etc. thuis: F "Piéééééééééép, Dit is het antwoordapparaat S van A.. Ik ben even een weekendje weg. 1 j4 Boodschappen na de pieptoon." 1 1 Op Goed Genoeg: l "Piéééééééééép, Goede-ochtend, goede- ochtend! AFC-ers opgelet! Zeven uur: alle veldengoedgekeurd. Maar let op, wat in de lucht zit kan naar beneden vallen. Blijf - i luisteren naar dit bericht" 1 "Piéééééééééép, AFC-ers, goedemiddag. De hemel heeft zich geopend. Helaas, alle vel- denafgekeurd. Nog een prettige zondag toegewenst." Jan Pieter Ellerbroek r Op vrijdag 17 december a.s. vindt op AFC weer het traditionele kienen plaats en wel ten B derde male onder de bezielende leiding van A het kien dream team bestaande uit Ron van H* Doesburg, Ronald Koster, Lou Hekster, Roy van Dijk en ondergetekende. En zoals be kend bestaat bij AFC de hoofdprijs niet uit een CD-tje van Frans Bauer of Jantje Smit. Welnee, elke van de zes ronden kent hoofd prijzen, extra prijzen, die vallen op een kaartnummer, en verrassingspri] zen onder de allengs bekend rakende Doos met het Vraag teken. In het verleden gingen al parfumerie, horloges, een gitaar, een fiets, kaartje voor Ajax-PSV, een op maat gemaakte blazer, wijnen, wild, textiel, grif over de tafels. Dat is nog eens wat anders dan het bingoën bij F.C. Verweggistan of het kienavondje van de plaatselijke majorette- vereniging. Zoals u weet is de absolute kraker telkens de hoofd prijs van de 6de en tevens laatste ronde, doorgaans een 8-daagse en 2-persoons vlieg reis naar een warm (ei)land. Elk jaar treft de kiencommissie ook weer vele nieuwe en onbekende gezichten aan, terwijl toch altijd duidelijk gesteld wordt dat het evenement niet bedoeld is voor introdu- cé(e)s die niets met AFC uitstaande hebben. Daarom zal de commissie dit jaar nog stren gere toegangscontroles gaan hanteren. Hoe zit dat nu? De regel zal zijn dat elk AFC-lid of elke AFC-donateur het recht heeft om een (1) iemand te introduceren (bijv. le venspartner, ander familielid), maar ook niet meer dan dat\ Voorts zal steekproefs gewijs op AFC-lidmaatschapskaart gecon troleerd worden of iemand lid dan wel donateur is. Dit houdt in dat als u uw contributie of donatie nog niet voldaan heeft, u geen recht heeft om aan het kienen deel te nemen. Neemt u de kaart dus mee! In ieder geval, wordt het dit jaar vrijdag 17 december, aanvang 20.00 uur, oergezellig en zal de prijzentafel weer rijkelijk gevuld zijn, tot en met de paperclips, portemonnaie- tjes, sleutelhangers en puntenslijpers aan toe. Op die dag kunt u zich overigens te AFC vanaf ongeveer 18.00 tot 19.30 uur te goed doen aan een mosselpannetje of kipsatehtje. Meldt u dat wel even van te voren aan socië teituitbaatster Netty van der Meent (020- 6445575). Wij zien u dit jaar vlak voor Kerst hopelijk weer terug. Namens de Kiencommissie, Nicky Hekster Voor de wedstrijd AFC Quick 1890 - AFC werd mij gevraagd een verslag van deze wedstrijd te schrijven. Samen met mijn zoon Eelco, die over was uit Portugal, gingen wij er eens goed voor zitten. Na de goede start van de competitie en de daarop mindere periode was het tijd om de draad weer op te pakken. Maar niets bleek minder waar. Na een zeer rommelig begin van beide kanten was het eerste schot op goal een vrije trap van Robert Gehring in de 15de minuut. Deze werd vrij eenvoudig door de keeper gepakt. De druk die je toen zou verwachten van AFC bleef echter uit, doordat er slordig met de bal werd omgesprongen en er te weinig dreiging naar voren was. In de 34ste minuut scoorde Quick na een snelle counter 1-0. Na dit doelpunt werd er meer druk uitgeoefend wat resulteerde in enkele corners en wat kleine kansjes. Na de rust bleef AFC op dezelfde voet door te gaan, maar na 13 minuten kregen we een domper te verwerken. Door een snelle uitval maakte Quick met een afstandschot 2-0. Dat was nog niet alles; in de l7e minuut kreeg keeper Bloem rood (hands buiten het straf schopgebied) en werd door Meilink vervan gen. Kort daarop werd Landvreugd (één van de weinigen die nog voor gevaar zorgde) gewis seld voor Puperhart. De definitieve beslissing viel in de 24e minuut Door een penalty werd het 3-0 en drie minuten later gevolgd door tegengoal nummer 4. AFC kon er geen doel punt tegenover stellen. Samenvattend, een zeer teleurstellende wed strijd. Hopelijk zien we volgende week weer een betere wedstrijd van "Ons Eerste". Nol Kuikens De Jeugdcommissie heeft een aantal initia tieven ondernomen, om de jeugd meer bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal te gaan betrekken. Op zondag 21 november as. bij de thuiswedstrijd van AFC tegen EDO is Jere my Parsser van de F4, pupil van de week. Ook zullen er 8 ballenjongens van de D2 aanwezig zijn, en spelen de F0 teams 'Ajax' en 'Juventus' in de rust tegen elkaar. Opstelling Ajax: D.Staal, P. Smid, A. Singh, F. van der Ven, D. van der Kolk (leider: Jean Pierre van der Kolk). Opstelling Juventus: T. de Vries, M Heil bron, A. van Wijnen, R. Oranje, O.Klos (leider: Peggy van Wijnen) Het is in ieder geval ook aan te bevelen om naar de wedstrijden van onze F0 teams te gaan kijken op de vroege zaterdagochtend. De wedstrijden zijn van 08.45 - 9.15 uur. Een prachtige herfstzaterdag. Naar een mooi, oud bruin-geel gekleurd bos, wandelen met partner en hond. Een goed gesprek, een stok, zoek. Vergeet het maar! NFC wacht, aan de sportlaan, de bal moet rollen. Niet voor iedereen. De basis - De Bruyn, Crouwel, Van Dantzig, Prins, Verhagen, Ringe, Mau rice Koster, Westerhof, Foppen.- is er niet.. De spits zit in Spanje, een onderdeel van de de motor van het team doet het niet, een bepalende aanvaller speelt alleen de derde wedstrijd, Wim Beckenbauer moet weer naar de fysio en het brein weet elders van de prins geen kwaad. Je zal playing/coach zijn van dit veteranen-team en geconfronteerd worden met een team waar alle 40+-ers met de hond naar het bos zijn gestuurd. Wanhoop maakt zich van je meester, de handen in het spreekwoordelijke haar. Er zijn gelukkig wat 'zekerheidjes' papa van Salomon onder de lat, Ron (hoezo warming up) en Bob (speelt sinds kort viool) in het hart van de defensie, man/grasdekkers Jan en Marcel bij de hoek-

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 4