AFC-DEM 5-1 Goed Genoeg Open 1999 Herzlich Willkommen für unsere Freunde aus Holland cijfers zou gaan verliezen. Edwin daaren tegen des te meer en beklom het trappetje van het scorebord om de vijfde treffer van de AFC en de tweede treffer van Hercules te noteren. Edje well done! Door mijn hoofd speelde de gedachte: nu moeten wij de goals maken en deze nog "ophangen" ook. Mis schien een leuke functie voor Edwin bij de uitwedstrijden? Thuis de centen- en uit de goals tellen. Amel Vroege (nu niet weer dat flauwe grapje a.u.b.) bereikte het veld van Hercules (nog bedankt Schakel redactie voor de uitstekende routebeschrijving) circa zes minuten te laat en fronste zijn wenkbrauwen toen hij het spelbeeld op zijn netvlies kreeg. Hoe kon hij weten dat de zoon van onze oefenmeester - Laurens Bianchi- al twee keer ons het gevoel had gegeven dat Hercules in de eerste klasse van de amateurs zou gaan spelen zonder linker vleugelverdediger (voor 50 plussers "back"). Stand na twee minuten: 0-2 door twee uitstekende "assists" (voorzetten) van Laurens, waarop LTli en Frank de doelpunten scoorden. Wat een start van het seizoen! Direct daarna bekroop mij -en dus Amel nog helemaal niet. het gevoel "toch niet weer die ellende van Soest (zo akelig dichtbij Utrecht) zoals vorig jaar bij de start van het seizoen? Gelukkig pakte het anders uit, hoewel 1-2 bij de rust in plaats van 0-3 (Moad Zaoudi. hij beviel me wel) de gewoonste zaak van de wereld zou zijn geweest. Tot aan de rast was het niet sterk hetgeen de vertrouwde- en nieuwe spelers (Dobias. Dennis. Moad en Maarten) ons lieten zien. Rust aldus 0-3. Dus niet zeuren over het 'Te mooie weer", 'Te hoge gras", 'Te slechte spel", 'Te klein aantal supporters" en 'Teveel geblesseerde spelers zoals Eschwin, Glenn. Dennis Purperhart en zoals na de rust bleek Robert Gehring (vervanger Peter de Waal), maar genieten van de score op dat moment en het nieuws dat ons tweede onze Utrechtse vrienden van Elinkwijk 2 hadden afgedroogd met liefst 6- 0. (En dat met maar liefst vier "eigen kweek" spelers van de Al destijds). Tweede helft: uitslag 2-2 in wezen. Er zat toch iets mis. Beide ploegen kregen nog een penalty (AFC één te weinig) en scoorden elk nog eenmaal uit een zogenaamde veldgoal: Peter (penalty) en Uli wederom uit een mooie voorzet van Laurens. Conclusies: a) 3 punten, b) 5 goals met Eschwin op de bank; 2 tegengoals per wedstrijd teveel om kampioen te worden en een brede selectie met veel gelijkwaardige spelers die heel veel clubliefde aan de dag zullen moeten leggen als Rob Bianchi geen beroep op het doet om welke reden dan ook. Heren van de selectie: het wordt weer eens tijd voor "Gouden Ballen", jaag de club wat dit betreft maar op kosten; onze club staat nu op een niveau te voetballen zoals 40 jaar geleden en dat zint mij niet. De laatste 40 jaren van deze eeuw hebben zoveel vooruitgang geboekt op zoveel verschillende gebieden. Waarom mist de AFC zijn aandeel in dit opzicht? Wie het weet mag het verwerken in het volgende verslag van één der wedstrijden van het eerste elftal van AFC. Rob Duis Tien oefenwedstrijden (4 gewonnen. 2 gelijk, 4 verloren, 37 doelpunten voor, 32 tegen), waaronder AFC-Barca en Ajax 2-AFC, drie bekerwedstrijden (3 gewonnen, 22 doelpunten voor, 6 tegen), de openingswedstrijd Hercules - AFC (zie verslag Rob Duis) en de huldiging van de speler van het seizoen 1998-1999 (van harte, Joey!) gingen vooraf aan de eerste competitiethuiswedstrijd van AFC van het seizoen 1999-2000 tegen DEM uit Beverwijk op zondag 12 september j.l. De publieke belangstelling viel tegen, verklaarbaar, want het was warm, erg warm. Zo warm dat de bestuursleden van DEM en AFC in de rust van deze wedstrijd al hevig transpireerden bij het nuttigen van de traditionele kop soep! De eerste helft was dan ook tam. Verder dan 2 kansjes van Laurens uit een corner en Ulli uit een steekpasje kwamen we niet tot Aboi goed doorging en in de 39e minuut 1-0 liet aantekenen. Eén minuut later maakte DEM gelijk door een "dwarrel" schot van 20 meter, waar Dobias zich op verkeek. De tweede helft daarentegen was leuk; een vlot combinerend AFC kwam meteen na rust door Aboi (mooie voorzet Laurens) op 2-1 en daarna mocht Franky door een verdedigingsfout van DEM alleen op de keeper afgaan en z'n halve hattrick voltooien. Dat was lang geleden, Frank! De AFC-verdediging had de wedstrijd onder controle en halverwege de tweede helft werd het 4-1 door de in de rust voor Pascal ingevallen Eschwin. die hiermede hopelijk een lange periode van blessureleed heeft afgesloten en vlak voor tijd 5-1 uit de mooiste aanval van de wedstrijd: Dennis Klein aan de bal, één-tweetje met Ulli, door naar de achterlijn, scherpe voorzet waarna Laurens zijn goede wedstrijd bekroonde met een mooi doelpunt. Twee wedstrijden, zes punten, 10 doelpunten voor, 3 tegen, ik weet het, de tegenstanders waren niet geweldig, maar toch, we zijn wel eens slechter gestart. Ik hoop dat alle spelers van de A-selectie zich zullen inspannen om te trachten de ingezette reeks de komende wedstrijden voort te zetten, dan moeten we dit seizoen toch een eind kunnen komen. Veel succes! KG. Het enige echte, in ieder geval het oudste "Goed-Genoeg"- Open is de jaarlijkse GOLF-WEDSTRIJD voor alle leden en donateurs van AFC, ACC en ATC en hun partners. Naast de fraaie wisselbeker voor de winnaar, wordt zijn/haar naam toegevoegd aan het rijtje oud-winnaars op het inmiddels befaamde 'Red-Jacket'. Dit jaar zal deze wedstrijd wederom gehou den worden op de golfbaan van Spaarnwou- de en wel op vrijdag 29 oktober a.s. De stableford-wedstrijd op de grote 18-holes baan staat open voor deelnemers met minimaal een GVB-bewijs (er wordt door Spaarnwoude gecontroleerd!). De overige deelnemers spelen een 18-holes wedstrijd op de 'kleine' par 3 en -4 baan. Er wordt vanaf 10.30 uur gestart. De deelnemers krijgen van tevoren schriftelijk bericht over hun flightindeling en start-tijd. De prijsuitreiking zal rond 17.00 uur plaatsvinden tijdens de borrel. Tevens bestaat de mogelijkheid om gezamenlijk te blijven eten. Nadere informatie hieromtrent volgt binnenkort. De bijdrage voor de ontvangst met koffie en cake, green-fee, lunchpakket en borrel garnituur na afloop bedraagt dit jaar f. 75,= voor de grote baan en f. 55,= voor de kleine baan. In verband met de beschikbare starttijden (resp. 48 en 24) gaarne zo spoedig mogelijk aanmelden, met opgave van adres en handicap of juiste speelsterkte. want niemand wil toch een duikboot zijn, bij: Ron van Doesburg tel. 020-6760786 of Bas Rachman tel. 020-6407793 of Ronald Koster tel. 020-4977917 of Sandra Drenkelford tel. 020-6733077 Door verplichtingen die reeds zijn aangegaan jegens de golfbaan Spaarnwoude en het restaurant Graan voor Visch ontkomen wij er niet aan om. bij annuleringen na 21 oktober, een deel van de kosten in rekening te brengen. De toernooi-commissie: Sandra Drenkelford Ron van Doesburg Ronald Koster Bas Rachman Vrijdagmiddag 10 september vertrokken AFC 6 en 7 (zondag) per bus naar Essen voor een geplande tweedaagse voetbaltrip. De overnachting en ontvangst bij Rot Weiss Es sen waren mogelijk gemaakt door Ruud van de Ruit, die al meer dan 32 jaar idool is van de club uit Noordrijn-Westfalen. Het uitje werd gekenmerkt door vele hoogtepunten en is voor herhaling vatbaar. Bij aankomst met de bus van BOVO-tours op een speciaal voor ons gereserveerde parking bij het stadion, begaven we ons wandelend naar de kolkende arena. De voettocht langs een beruchte straat vol dubieuze auto handelaren werd aangevoerd door van de Ruit die ons wel even wat zou laten zien! Aan het hek achter het stadion werden we door een suppoost van RW Essen opge vangen en begeleid naar de Veltins(bier)- VIP-ruimte waar we hartelijk werden ont vangen met hapjes en drankjes. Na kennis making met de vrienden van Ruud begaven we ons naar de gereserveerde zitplaatsen naast de hoofdtribune van het met 14.000(!) enthousiaste supporters bezette stadion. De stadionspeaker begeleidde onze gang via de trappen naar de zitplaatsen met "Herzlich Willkommen für unsere Freunden aus Hol land mit Rudi von der Retiit und AFC Am-

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 5