Zilveren Ploeg Hercules-AFC 2-5 Morris Robert Gerard. Gaarne wil ik deze trotse ouders van harte gelukwensen. Ruim 17 jaar was ons lid van verdienste Cees Jochems betrokken als leider van de Junioren Al naast zijn vele andere activiteiten voor de AFC-jeugd. Met ingang van het seizoen 1999-2000 is daar een einde aan gekomen. Cees blijft vanzelfsprekend als lid van de jeugdcommissie actief met andere jeugdzaken. Cees namens de AFC van harte dank voor al die jaren bij onze Jun Al. Ook een andere enthousiaste AFCer Jacques v.d. Glas was een groot aantal jaren actief als leider. Veertien jaar lang was hij leider, eerst bij de jeugd en later bij het 2', 3C, 4e en 5' elftal. Voorlopig houdt hij zich een beetje rustig, maar ik weet zeker dat hij zeer snel weer in een andere functie iets voor de AFC gaat doen. Ook aan hem namens de AFC onze welgemeende dank. Michiel Huisman speler in de selectie van de A-junioren moest tijdens zijn vakantie in Spanje plotseling worden opgenomen in een ziekenhuis met buikvliesontsteking t.g.v. een acute blindedarm. Gelukkig is de operatie gunstig afgelopen en hebben wij hem weer op Goed Genoeg mogen ontmoeten. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Renate Slaap, echtgenote van ons lid Ben 1 verblijft in het Slotervaart Ziekenhuis voor het ondergaan van een aantal medische 1 behandelingen. Onze gedachten zijn bij haar en namens de AFC wensen wij haar sterkte en herstel. 1 Joey Zebeda werd over het seizoen 1998- 1999 uitgeroepen tot speler van het jaar. Voor de wedstrijd tegen DEM op het veld en j na afloop in het clubhuis sprak voorzitter Dick van der Klaauw lovende woorden aan zijn adres en mocht hij het bij deze prijs behorende schild ontvangen. Namens de vereniging onze hartelijke gelukwensen met deze zeer verdiende onderscheiding. Zondag jl. werd na afloop van de eerste 1 thuiswedstrijd van het eerste elftal de AFC- Persmap 1999-2000 gepresenteerd. F-pupil if Mels Otsen mocht het eerste exemplaar aan bieden aan de voorzitter van AFC - Dick van der Klaauw, alsmede aan het oudste erelid - Otto van Rijn. De persmap is er wederom een van zeer grote klasse, in welke map de foto van Otto van Rijn en Mels mij het meeste ontroerde. Dank namens alle AFCers aan de samenstellers van deze map. Ieder jaar weer een fantastische uitgave van de persmap, een waar visitekaartje voor onze vereniging. Menige voetbalclub in het betaalde voetbal kan jaloers zijn op een dergelijke map. Ik ben zo vrij nog even terug te komen op de zeer geslaagde openingswedstrijd AFC- Barcelona: geen enkele wanklank en na afloop een zeer spontane actie van jonge voetbalfans om op het hoofdveld een handtekening te bemachtigen van de Barcelona-spelers. De avond daarvoor werd in Enschede gespeeld FC.Twente - Club Brugge. Voor, tijdens en na de wedstrijd moest de ME in actie komen vanwege het voetbalvandalisme. Als ik mij goed herinner krijgen de BVO'S toch subsidie en de amateurclubs niets. Het zal wel aan mijn leeftijd liggen, maar misschien begrijpt U het, geachte lezer. AFC-Ridder Piet Vaal was zo ongelukkig om tijdens huishoudelijke werkzaamheden in zijn tuin de afgelopen zomer een val te maken. Diverse blessures waaronder een gebroken pols waren het gevolg. Inmiddels heb ik ter gelegenheid van zijn verjaardag al weer contact gehad. Namens de AFC wensen wij een spoedig algeheel herstel. Wim Endel moest tijdens de recent gehou den algemene vergadering reglementair af treden als lid van de Kascommissie met de aantekening dat hij na een jaar rust weer te rug kan keren. Bij het inzien van oude Scha kels en het inwinnen van advies bij ons oud ste erelid Otto van Rijn bleek dat Wim al zo n 30 jaar deel heeft uitgemaakt van een voor onze vereniging toch zeer belangrijke commissie. Daarnaast was Wim een groot aantal jaren bestuurslid van de VSGG en lid van de Kascommissie van de Stichting Goed Genoeg. Namens de AFC zeggen wij Wim hartelijk dank voor het vele werk verricht voor de AFC. Tevens bereikte hij recent de leeftijd van 60 jaar, waarmede wij hem van harte gelukwensen. Jeugdcoördinator Michaël Aarts is geopereerd aan zijn meniscus en moet thuis revalideren. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. Ik moet beginnen met de verontschuldigingen aan het adres van Henk van der Jagt. In november 1998 werd hij geïnstalleerd als lid van dit genootschap. Recent vierde lid van verdienste Henk zijn 68e verjaardag in Spanje en ik vergat hem de traditionele verjaarskaart te zenden. Namens de Zilveren Ploeg en AFC alsnog onze gelukwensen. De komende weken zullen de volgende leden van de Zilveren Ploeg hun verjaardag vieren: Hans Mulder (17/9), Tim Timmerman (18/9), Rik de Boer (23/9), Luuk van Mierlo (24/9- 70 jaar en niet te geloven), Fred van Soomeren (26/9), Frans Heineman (27/9), Rob de Jong (30/9 - 70 jaar) en Ben Slaap (30/9). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie P.S. Ons aller Johan schrijft alweer voor het 5e seizoen deze zeer gelezen rubriek, waarmee vooral de 'oudere' AFC-ers zeer content mee zijn. Ook Johan overkomt en beleefd zo af en toe het één en ander, maar zal daarover, zo bescheiden als hij is, geen melding van maken. Daarom deze P.S. om u te informeren dat onze Johan op woensdag 8 september jl. zijn 25 jarig jubileum als raadslid van de gemeente Amstelveen vierde. En dat is niet de enige functie die hij in deze gemeente bekleedt. In vele raadscommissies heeft hij al jaren zitting. Beste Johan, nog zeer vele jaren! De jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg zal dit jaar in afwijking van de traditie niet worden gehouden op de eerste vrijdag in november, doch op de tweede vrijdag in november t.w. vrijdag 12 november as. De leden van dit genootschap zullen incidenteel nog een uitnodiging voor de desbetreffende bijeenkomst ontvangen. Leden die menen 25 jaar of meer lid te zijn van de AFC en nog geen lid zijn van de Zilveren Ploeg worden verzocht zich te melden bij Johan de Bie, tel. 0297-582372. Edwin Geluk had het druk. Edwin Geluk? Wij speelden toch uit? Klopt, wij speelden uit. Bij de stand 1-4 hielde de Herculaan die belast was met het bedienen van het score bord het voor gezien. Hij kon het niet aan zien hoe zijn Hercules na 40 jaren wederom in de confrontatie met de AFC uit Amster dam in diezelfde 'tweede klasse" (toen was er nog geen Hoofdklasse) met nog grotere 4

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 4