AFC- Barcelona Was er nog wat? Recent had ik in verband met zijn 72' ver jaardag contact met onze oud-trainer Gé van Dijk, die tussen 1960 en 1980 met een enkele onderbreking hoofdtrainer van onze A-selectie was. Gé heeft nog steeds een apart plekje in zijn hart voor de AFC en volgt de verrichtingen nauwgezet. Op mijn verzoek zal hij in het komend seizoen weer eens naar Goed Genoeg komen, waarvan gaarne akte. Maarten Stekelenburg, nieuw lid van onze A-selectie maar al een aantal maanden actief als jeugdcoördinator trouwde gedurende de afgelopen zomer met Marije Eggermont. Door het gesloten seizoen had dit huwelijk echter niet die aandacht die het zoals gebrui kelijk verdiende in onze AFC. Ondergete kende heeft dit echtpaar inmiddels leren kennen en wenst hen beiden namens de club veel geluk. AFC-Ridder Dick Moesbergen heeft nog altijd contact met Jan van der Werff, die in het begin van de vijftiger jaren emigreerde naar Canada. Jan speelde in de junioren en daarna tot het vertrek naar Canada in de senioren. Daarnaast speelde hij ook honkbal bij ABC. Jan leest via Internet de AFC- Schakel en herinnert zich, dat hij in de oor logsjaren de Schakel (op één of twee blaad jes gedrukt) moest rondbrengen in de Indi sche buurt. In de Schakel komt er voor hem af en toe een bekende naam voor zoals Cor Kerker en Roel van Nek. Daarnaast herin nert hij zich de vader van ondergetekende, die geregeld bij hem langs kwam om de vleugel te stemmen. Hij laat eventuele voor hem bekende leden uit die jaren groeten. Namens de AFC zenden wij hem via Internet onze groeten. Tijdens de wedstrijd tegen Barcelona mochten wij ook Cor du Buy ontmoeten, die dezelfde dag was benoemd tot tafeltennisser van de 20' eeuw. AFC mocht Cor noteren als nieuwe donateur. Cor was in gezelschap van zijn broer, die mij een Schakel liet zien uit 1933, waarin vermeld stond dat hij met de Adspiranten 1 kampioen was geworden. Ondersteunend lid Hein Slijter meilink, vast supporter van het eerste elftal zowel bij thuis- als bij uitwedstrijden, viert het feit, dat hij 25 jaar werkzaam is bij de ABN AMRO, hoofdkantoor Foppingadreef. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen. In de sportbijlage van het Parool d.d. 21 juni jl. was een groot artikel gewijd aan onze vroegere doelverdediger Roy Beukenkamp. Dit naar aanleiding van de gemiste promotie van zijn huidige vereniging FC. Groningen, Roy zegt in dat artikel over AFC: De sfeer, de mensen eromheen: AFC is een fantasti sche club, waar ik veel aan te danken heb. Ik speelde met Guido Smits, Heini Otto, Jan Olde Riekerink en anderen (einde citaat). Zoals reeds eerder gememoreerd, is Roy, indien hij zelf niet moet spelen, present bij de wedstrijden van ons eerste elftal. Na mens de AFC wensen wij Roy succes met FC.Groningen en zullen hem graag weer ontmoeten op Goed Genoeg. In het Parool van zaterdag 14 augustus jl. was een advertentie opgenomen van A 2000, bekend op het gebied van TV kijken via de kabel maar nu ook op het gebied van telefo- Ook op de markt in Diemen is de AFC poster meer dan een daalder waard. Foto: Herman Houtman neren. Bij de advertentie is een foto opge nomen van Sylvia Springer, echtgenote van Ap met de tekst: voordelig kijken en praten met de Springertjes. U ziet het beste lezer: AFCers kom je op vele terreinen tegen. Ik moet mijn eerste bijdrage in het nieuwe verenigingsjaar beëindigen met verdrietig nieuws. In de afgelopen periode moesten wij afscheid nemen van een 4-tal AFCers, die allen meer dan 50 jaar lid waren van onze vereniging. Elders in deze Schakel vindt U van Ben Bonkink, Jan Vermeulen, Nico Bijl en Frans Henrichs ieder een in memo- riam. Ook moesten wij afscheid nemen van Henny Wildschut-Rademaker, echtgenote van ons lid Jaap Wildschut. Vanaf de zij laan volgde zij de voetbalactiviteiten van echtgenoot Jaap, welke activiteiten reeds op de Zuidelijke Wandelweg lagen. Zelf was Henny als deelnemer betrokken bij de expo sities van een aantal jaren geleden in de AFC met als motto l'Art Fou de la Creativité. Namens de AFC wensen wij Jaap en zijn familie alle sterkte om het overlijden te kunnen verwerken. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w. Wim Endel (19/8 - 60 jaar), Wim de Zwart (20/8 - 65 jaar), Jan Meijer (29/8), Jan van Dijk (31/8), Hans Slaap (1/9), Dé Hurwits (4/9), Wim Ringe (5/9), Willem van Oort (5/9), Frans v.d. Bor (6/9), Piet Vaal(6/9). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie Een luxe opening van het nieuwe seizoen. De wens van de voorzitter kwam uit: het was een plezierige voetbalavond. De temperatuur was tropisch en dat heeft altijd een gemoedelijke uitstraling op iedereen. De sfeer op 'Goed Genoeg' deed dan ook vermoeden dat allen een badge droegen met Be friends". De smile was er sowieso al. Buiten werden vier rijen bezoekers door het toegangshek geperst. Een uitverkocht park, de wensdroom van iedere penningmeester. Zitbanken werden al snel veranderd in staan plaatsen. Het was de enige manier om de wedstrijd te kunnen zien. En dan de opkomst van de spelers. De bekende gezichten scho ven voorbij, maar het was bijna nog leuker om naar de gezichten van de jonge toe schouwers met de handtekeningenboekjes te kijken. Natuurlijk hoopte iedereen op een AFC overwinning, maar het was ook om een wonder vragen. De Spaanse doelpunten vlogen dan ook met een geroutineerde sou plesse in onze goal.Er werd hartelijk geap plaudisseerd voor Barcelona, maar wat was het heerlijk om massaal uitje dak te gaan bij de 2 doelpunten van AFC In de 76-ste minuut ontstond er zelfs een enthousiaste wave die een paar keer rond het veld ging. Na afloop was het niet verstandig om direct van je plek te gaan. Het was zowel op als naast het veld een mierenhoop. Kleine jon gens die spurtjes trokken tussen de Barcelo- na-spelers om toch vooral maar die handte keningen te bemachtigen, een Spaanse jour nalist zat op 2 laptops tegelijk te schrijven midden tussen het gekrioel. Er was ook iemand die nog 14 biertjes overhad en onbe kende buren op de tribune trakteerde en een grote stroom keuvelende mensen die naar de uitgang schuifelde. Kortom, het was geweldig om van alles te genieten. Aan het bestuur van AFC moet dit toch grote voldoening geven. Misschien is een verlies van het eerste nog nooit zo mak kelijk geaccepteerd. Voor het eerste elftal van AFC zal de bijval van de clubgenoten wel een goed startschot zijn geweest. Iedere thuiswedstrijd 5000 bezoekers ver wachten is wellicht overdreven, maar met de helft daarvan, met dezelfde inzet en met dezelfde aanmoedigingen komt AFC vast weer in de hoofdklasse. Henny Somers - Blekemolen Ja, zeker, een mooie zomer met veel top sport. Wimbledon en de Tour: wennen zal ik er nooit aan. De maniertjes bij tennis: luid hijgen, trappelen, vuistje ballen. Deden

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 9