Anthony Koswal: last but not least de alle- jongste van het team. Kan overal spelen. Net zo makkelijk linksback als rechtsbuiten en dat deed hij dan gewoon prima. Zeer atle tisch. Deze 13 spelers en de 3 (top) begelei ders/grensrechters/verzorgers Dennis, Ray mond en Michael, die ook een pluim verdie nen, werden kampioen met AFC D 3 in het seizoen 1998-1999. Jongens, bedankt voor het plezier dat jullie mij gegeven hebben. Geniet van je zomerva kantie, voetbal lekker veel (op straat of op het strand) en snoep niet teveel want volgend seizoen gaan we weer voor het kampioen schap. Toch Jullie trainer, Robert Gehring D5 Het is zaterdag 22 mei 1999, het team van de D5 gaat voor het laatst in de huidige samen stelling trachten weer een toernooizege op hun naam te schrijven (D.E.M. Beverwijk was de eerste). Vandaag gaan we naar St. Martinus en zullen daar in het strijdperk treden tegen andere gerenommeerde teams van andere Amsterdamse verenigingen. Tijdens de eerste wedstrijd blijkt al direct dat het vandaag best eens moeilijk zou kunnen worden om toernooiwinnaar te worden. De teams zijn goed tegen elkaar opgewassen en er wordt dan ook steeds met kleine verschil len gewonnen dan wel net verloren. Uitein delijk blijkt dat de eerste, door ons nipt verloren, wedstrijd de belangrijkste was voor de uiteindelijke rangschikking van het toer nooi. We eindigen niet als eerste, maar ook niet als laatste, zodat we toch weer terug konden kijken op een geslaagde voetbalochtend in Amstelveen. Na afloop van het toernooi hadden de jongens en hun ouders nog een verassing voor mij. Ik bleek namelijk dit seizoen de winnaar te zijn van de 'Golden Coach Cap 1999'. De jongens brachten daar naast een 'gerapte' ode aan hun coach en om dit heugelijke feit op gepaste wijze te kunnen vieren, kreeg ik van de ouders twee flessen 'bloeddoping' en muziek op de bon. Nog maals ontzettend bedankt! Dan, ruim een week later is het weer zover, de traditionele afsluiting van het seizoen voor de D, E en F junioren staat voor de deur, de Mini W.K. van A.F.C. Dit unieke evenement bezorgt -ieder jaar weer- spelers, ouders en ander voetbalminnende belang stellenden een voetbalhappening die zijn weerga niet kent. De weergoden doen erg hun best op Goed Genoeg, want het zal de hele dag droog blijven. Vanaf 9.30 uur stro men de deelnemers toe en weldra is iedereen voor één dag geen Nederlander, maar verte genwoordigt hij een andere voetballand. Net als bij de echte W.K. is ook hier de spanning bij de meeste wedstrijden te snijden en het maakt hierbij niet uit of men voor de één na laatste plaats strijdt of voor de titel, de jon gens gaan in de meeste gevallen tot op het bot. Het voetbalfeest wordt omlijst door een fanfare en 'langs de lijn' kan men ontbijten in Zweden, borrelen in Zuid-Afrika, lunchen in Finland en dineren in Japan. Aan het einde van de middag, als iedereen moe is gestreden en de wonden worden gelikt door de ouders vindt de feestelijke prijsuitreiking plaats. Voordat de wereldkampioen 1999 wordt gehuldigd, worden de seizoenkampioenen gehuldigd en in het zonnetje gezet. Onder luid applaus betreden de winnaars van het afgelopen seizoen het podium en worden door Jan Verhagen behangen met medailles. Nadat alle spelers als herinnering aan deze onvergetelijke dag een schitterende groeps foto hebben gekregen, sluit de jeugdvoorzit- ter het seizoen af en wenst 'iedere A.F.C.-er' een fijne vakantie toe. Dan loopt Goed Ge noeg langzaam leeg en een ieder gaat zijn eigen weg wellicht terugdenkend aan afgelo pen seizoen en vol verwachting voor wat komend voetbaljaar zal brengen. Beste jongens van de D5, ouders, oma's, opa's, tantes, ooms en andere trouwe D5-ers ontzettend bedankt voor dit fijne seizoen, een fijne vakantie en tot gauw! Boy Smits werd topscorer met 26 doelpunten. Michiel Winkler, de onvermoeibare schakel op het middenveld en het brein achter veel aanval len, nam 22 doelpunten voor zijn rekening. Dat ons team erg aanvallend heeft gespeeld, blijkt uit het feit dat onze vaste keeper Adrien Perret zes doelpunten heeft gescoord. Door zijn sublieme reddingen, als een vlie gende tijger, bleef de schade beperkt tot 19 doelpunten tegen. Verder speelden in de voorhoede Jagil Vink, die zijn eerste voet baljaar kleur heeft gegeven door als een stormram menig achterhoede te bestoken. Naast Jagil speelde op de rechtsvoor plaats Issam Darib, een speler met het meeste bal contact. Op soms onnavolgbare wijze, een wijze die Sjakie Zwart doet verbleken, speel de hij de tegenstander lam en stelde zo San- der of Michiel in staat te scoren. Zelf schoot hij er 11 in. Een gesloten geheel was dit seizoen onze achterhoede onder leiding van de dappere en balvaste Ruben Moses, ook hij scoorde dit seizoen, driemaal! De D10 sloot vrijdag 28 mei een succesvol seizoen af. Niet alleen eindigde het team, net als Ajax, als zesde in de competitie, waarin veel D-2 en D-3 teams van andere clubs speelden, bovendien wonnen de spelers ook de afsluitende penaltycompetitie tegen de vaders. Na afloop kregen de jongens allemaal een individuele spelersprijs uitgereikt in het World Soccer Café in de Arena. Volgend seizoen, als tweedejaars D, maken ze een goede kans om kampioen te worden. De E7: de terechte kampioen Na 19 wedstrijden, waarvan 16 gewonnen, 2 verloren en 1 gelijk, eindigde de E7 dit jaar op de eerste plaats in de competitie. Overi gens een plaats die we bijna het hele seizoen hebben ingenomen. Met koelbloedigheid en flitsend voetbal werd deze plaats verdedigd tot het einde van het seizoen. Dus tijd om de dappere ridders aan U voor te stellen! Sander van Dam, linksvoor met een passeer- snelheid die aan Piet Keizer doet denken, 23 Rond Ruben speelden Willem Klinkenberg en Wouter van der Veer. Beiden groeiden dit jaar uit tot volwaardige nummer vier spelers. Willem met een verwoestend schot als spe cialiteit en Wouter met een tomeloze inzet en een goed opbouwend spelinzicht. De achter hoede bestond verder uit; op links Steven Bos, die naast het solide verdedigen het mooiste doelpunt van het seizoen maakte na een rush over twintig meter, en op rechts Milan Ramer met een longinhoud van een renpaard, die als verdediger bijna niet te passeren was en ook nog drie mooie doel punten maakte. Wat is nu het grote geheim van deze ploeg, een vraag die de laatste tijd vaak aan de leiders van het team is gesteld. De grote verdienste van het team is de samenhorig heid. Al twee jaar trekken ze als vrienden met elkaar op. Voor de leiders en de fans (lees ouders) was het elke keer weer een genot om te zien hoe die jongens veel voor

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 23