Onze captain van het eerste elftal, Roy Tular was zo ongelukkig om tijdens de laatste wedstrijd tegen Stormvogels een middenvoetsbeentje te breken en zit mo menteel dus in het gips. Ondanks deze bles sure speelde hij nog een deel van de wed strijd. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Laurens Bianchi is gekozen in een Dis- tricts-jeugdelftal van spelers onder 23 jaar. Dit elftal doet in deze junimaand mee aan een internationaal toernooi met als verdere deelnemers Engeland, Ierland en Schotland. Inmiddels werd reeds met 2-1 gewonnen van Engeland. Namens de AFC wensen wij Laurens veel succes. Bob Gehring en Joey Esionye waren ook uitgenodigd voor de voorselectie maar moesten wegens blessures afschrijven. Ons lid Rolf Leeser tevens lid van de Zilve ren Ploeg bereikte recent de leeftijd van 70 jaar. Rolf was in het verleden een aantal jaren zeer actief als lid van de Elftalcommis sie A. Eerlijkheidshalve moeten wij toege ven, dat je Rolf bij het beoefenen van zijn geliefde tennissport deze leeftijd nog niet geeft. Rolf vierde zijn verjaardag met familie en goede vrienden op het eiland Sardinië. Namens de AFC wensen wij hem van harte geluk en nog vele gezonde jaren. Maandag 17 mei jl. heeft de Maandag- Avond-Biljartclub haar seizoen afgesloten. De winnaar van de 4-Ballen Competitie werd Charles Thomas. Hij ontving uit handen van voorzitter Dick van der Klaauw een wissel beker. Momenteel telt deze biljartclub 13 leden. Maandag 6 september gaat het twee de seizoen weer van start. Nieuwe leden zijn van harte welkom. In relatie met de eindexamens, die recent in Nederland werden gehouden besteedde de Telegraaf aandacht aan deze jaarlijkse ge beurtenis en plaatste een aantal dagen een foto van een leraar, die hierbij betrokken was. Zo zagen wij ook in deze krant een foto van ons lid André Wijnand, die docent is aan het Amstelveen College voorzien van een mening van André over het hedendaagse onderwijs. U ziet het AFC'ers halen ook op niet-voetbalactiviteiten de landelijke pers. Ons lid Wim Crouwel tevens lid van de Zilveren Ploeg vierde onlangs het feit, dat hij zich 30 jaar geleden als fysiotherapeut vestigde. Samen met echtgenote Liliane had hij voor al zijn medewerkers een reis georga niseerd naar Ierland om daar gezamenlijk het jubileum te vieren. Wim is al vele jaren in de AFC actief als fysio-therapeut en kreeg daarom in 1994 terecht de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs uitgereikt. In het nieu we seizoen gaat hij samen met ons lid en fysiotherapeut Reinier van Dantzig, de Medische Commissie vormen, over welke nieuwe commissie U op de komende alge mene ledenvergadering nader zult vernemen. Namens de AFC wensen wij Wim van harte geluk met zijn jubileum en Wim en Reinier veel succes in het nieuwe seizoen met hun werkzaamheden. Ieder jaar doen de AFC-Veteranen mee aan het officieuze kampioenschap van Neder land voor teams van verenigingen, die ouder zijn dan 100 jaar. Deze happening geschiedt onder leiding van de OMEC Om en Nabij de Eeuw Clubs). Leuk is om te melden, dat ons lid Harry Schoemaker binnenkort zal worden gekozen tot voorzitter van deze OMEC. Namens de AFC wensen wij hem veel succes. Bart v.d. Bergh speler van het 2' elftal is geveld door een hernia en dus voorlopig voor het voetbal uitgeschakeld. Namens de AFC wensen wij Bart een spoedig herstel en hopen hem in het nieuwe seizoen weer op Goed Genoeg actief bezig te zien. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Recent overleed na een ziekbed ons ondersteunend lid John Engelhard. Ruim 30 jaar geleden via zijn zoons in contact gekomen met de AFC. Jarenlang was hij een trouw bezoeker van de wedstrijden van het eerste elftal tot dat zijn gezondheid dit niet meer toeliet. Ook daarna liet hij zich iedere week via zijn echtgenote op de zondag informeren over de prestaties van het eerste elftal. Namens de AFC wensen wij zijn echtgenote en familie alle sterkte om zijn heengaan te verwerken. Ook moest de AFC in mei jl. afscheid nemen van sportverslaggever Frans Hupsch, die een aantal jaren voor het Parool en later de Telegraaf verslagen schreef over de wed strijden van het eerste elftal. Een overlijden op zo een jonge leeftijd aan een ziekte waar geen medicijnen voor waren is erg triest. De AFC bewaart een prettige herinnering aan Frans en wenst zijn echtgenote en kinderen alle kracht om dit afscheid te kunnen ver werken. Een club wordt ouder en daardoor komt een definitief afscheid steeds meer voor. Onder getekende was namens de AFC aanwezig bij de crematie van Cor Sluyk, die eerst in de vijftiger jaren trainer was bij de AFC voor de senioren en in de zeventigerjaren weer als jeugdtrainer terug was bij onze club. Vele oudere AFC'ers hebben getraind onder Cor en bewaren een sportieve en aangename herinnering aan deze trainer. Namens de AFC wensen wij zijn familie de kracht om zijn overlijden te kunnen verwerken. Bart v.d. Bergh speler van het 2* elftal is geveld door een hernia en dus voorlopig voor het voetbal uitgeschakeld. Namens de AFC wensen wij Bart een spoedig herstel en ho pen hem in het nieuwe seizoen weer op Goed Genoeg actief bezig te zien. Ronald Pieters was zo ongelukkig om tij dens het sporten een blessure aan zijn rech terbeen op te lopen en zit voorlopig in het gips en dat dan met de plannen om de avondvierdaagse mee te doen. Moeder Marjan Stoop vond de oplossing, zette zoonlief in een rolstoel en liep de avond vierdaagse mee. Namens de AFC wensen wij Ronald een spoedig herstel. Woensdag 12 mei jl. vond weer de jaarlijkse happening van de ABC-Cup plaats ter afsluiting van het seizoen 1998-1999 voor de elftallen vallende onder de A-(4e en 5® elf tal), B- en C-commissie. Het werd wederom een perfecte happening, waarbij de prijzen werden uitgereikt door voorzitter Dick van der Klaauw. Elders vindt U hierover infor matie Dank aan de organisatoren Fred ten Nijenhuis, Frans Juch en Sebo Woldringh en uiteraard aan Chris Schroder voor zijn altijd weer administratieve medewerking. Ons Lid van Verdienste Henk van Teu- nenbroek viert op 1 augustus as. zijn 70* verjaardag. Henk was in het verleden zeer actief voor de AFC was een reeks van jaren voorzitter van de Jeugdcommissie en daar door ook bestuurslid en was tevens gedu rende de zestiger jaren bestuurslid van de Stichting Goed Genoeg en ook van de VSGG. Wij wensen namens de AFC Henk met echtgenote Kinnie nog vele gelukkige en gezonde jaren. De VBC (Vrienden Biljart Club) hield op 21 mei jl. haar jaarlijks evenement in relatie met de afsluiting van het seizoen. Veertien leden kwamen bijeen in het voetbalmuseum in de Arena en reden daarna vanaf het Am- stel station in een oude tram uit 1929 door Amsterdam. Na het begin van de rit stapten bij de eerstvolgende halte een drietal serveer sters van de VBC (Vriendinnen Bedienings Club) in om de biljartten te voorzien van lekkere drankjes en hapjes. Deze serveersters waren uiteraard bekenden en wel Nettie de Jong, Wielke Frohlich en Henny Somers. Het einddoel van deze happening was het welbekende restaurant van Piet de Leeuw. Naar verluidt moet het er erg gezellig zijn geweest. Sedert het verschijnen van de vorige Schakel vierden de volgende leden van de Zilveren Ploeg hun verjaardag: Bas Parson (1/6) - Rolf Leeser (1/6-70 jaar) - Ernst Seunke (5/6) - Ron Bohne (6/6) - Dick Susan (8/6) - Theo van Broekhuizen (14/6) - Hans de Wijs (15/6) en Jan van Broekhuizen (16/6). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwen sen. In de komende weken van de zomer zullen vele leden van de Zilveren Ploeg hun ver jaardag vieren. Daar de eerstkomende uitga ve van de Schakel pas medio augustus 1999 zal verschijnen heb ik getracht al de veijaar- dagen van de leden van de Zilveren Ploeg in deze Schakel te vermelden. Mocht ik iemand vergeten zijn dan bied ik bij voorbaat mijn verontschuldigingen aan en zal ik dat dan daarna corrigeren. Daar komen ze dan: Benno Leeser (22/6) - Hans Geusebroek (24/6) - Dick Moesbergen (25/6) - Guus Graanboom 30/6) - Bob Parson (1/7) - Klaas van Rijswijk (3/7) - George Wijnand (5/7) - Arthur Reddering (6/7-60 jaar) - Bob Neseker (6/7) - Bob Wildeboer (7/7) - Ger Smit (12/7) - Peter Roosenschoon (14/7) - Cees Bouwens (16/7) - Bob v.d. Bergh (16/7) - Hans Woudstra (17/7) - Hans Gala- vazi (19/7 - 75 jaar) - Rob Molenaar (19/7) - Jan Hendriks 20/7) - Max de Bruin (23/7) - Ton Nooy (25/7)- Gerard Trebert (25/7) - Tjeerd Jung (29/7) - Henk van Teunenbroek (1/8 - 70 jaar) - Hans Dukker (2/8) - Henk Gamelkoorn (3/8) - George Hom (7/8) - Frank Bouman (9/8) - Hans Loonstijn (13/8) -Fred Laarhoven (17/8) en Wim Endel 19/8- 60 jaar). Aan al de toekomstige jarigen onze hartelijke gelukwensen. Aan het einde van mijn laatste bijdrage in het seizoen 1998-1999 wens ik U allen een _1S

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 15