Staand van links naar rechts: Robert Gehring (Trainer/coach), Ronald Pieters, Florian Admiral, Dave Rijkaard, Berend Holtkamp, Floris van Bodegrave, David van Tiel, Anthony Koswal Zittend van links naar rechts: Tjerk Veltman, Tedo Takaki, Jasper Pelsma, Orville Struiken, Mike Hollander, Ramon Kloosterman knappe actie weet hij spits Floris van Bode grave te bereiken die goed doorzet en de treffer voor zijn rekening neemt. Na rust begint het team met een goed gevoel aan de tweede helft. Door een strafschop krijgen 'De 14 van AFC' htm verdiende kans om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Maar, helaas de altijd sterk spelende 'mid- mid' Dave Rijkaard laat deze uitgelezen kans op 2-1 liggen. Twintig minuten voor tijd, een afstandschot van Jos en keeper Berend Holt- kamp heeft het nakijken. Met nog vijftien minuten te gaan, weet AFC zich werderom terug te vechten. Orville Struiken weet de stand recht te trekken na een goede actie van Floris van Bodegrave. Het laatste kwartier komen 'De 14' pas echt tot leven en zetten Jos voortdurend onder druk. Met kansen voor onder meer rechts buiten Tjerk Veltman, lijkt de overwinning nog steeds voor het grijpen te liggen. Tot aan de laatste minuut wordt voor de winst ge knokt, waarbij de scheidsrechter de handsbal een Jos-speler, die in eiegen strafschopge bied staat, nog over het hoofd ziet. Teleurge steld zoekt AFC de kleedkamer op. Ook zij weten dat een andere ploeg nu met 2 punten verschil de leiding in de competitie heeft overgenomen. 'De 14 van AFC' weten wat hen te doen staat. Zij gaan niet naar Nou Camp of San Siro om het kampioenschap binnen te halen. Zij moeten gewoon richting Abcoude, want daar behalen zij hun Champions League. De objectieve leiders Bij algehele afgelasting, speelt de D3 om 11.30 uur bij de KHFC za.20.03: AFC D3 - Amstelland D2, aan vang: 09.30 uur, bijeen: 09.00 uur, Sch: David/Mark/Mike za.27.03: JOS/W'graaafsmeer Dl - AFC D3, aanvang: 10.00 uur, bijeen: 09.00 uur za.03.04: Toernooi DEM Aanvang: 13.30 uur. Bijeen: 09.15 uur. Florian Admiral, Floris van Bodegrave, Mike Hollander, Berend Holtkamp. Ramon Kloosterman, Anthony Koswal, Jasper Pels- ma, Ronald Pieters, Dave Rijkaard, Orville Struiken, Tedo Takaki, David van Tiel, Tjerk Veltman. Trainer/coach: Robert Gehring (6410557) Leiders Michael Hoed (6430436 en Raymond Pekel 6611338) D4: Eenmaal Swift Van te voren het gevoel hebben en het nog uitspreken ook, - dat we wel even gaan win nen -, leidt veelal niet tot een wedstrijd met veel inzet, waarvan vaak weer het gevolg is, dat het omgekeerde gebeurd. Thuis bij AFC D4 tegen Swift heerste er zo'n idee en die was ook niet meer weg te praten. En ja hoor: een wedstrijd waarbij het voetballen door de D4 veel te makkelijk werd opgevat. Een doorgebroken Swift-speler kon alleen nog aan zijn shirt worden tegengehouden en maakte handig gebruik van de vrije trap. Swift kon met een 0-1 voorsprong de rust ingaan. De pauze werd geheel gevuld door de 'leiders peptalk' in de hoop het elftal na rust weer aan de gang te krijgen. Op zich een merkwaardige gebeurtenis dat je jongens van 11 en 12 jaar een kwartier lang moet toe spreken in de hoop dat ze daarna zullen doen waarvoor ze aanvankelijk gekomen zijn; nl. winnen! Alle woorden resulteerden in 10 minuten counter-voetbal waarbij de score op 4-2 in ons voordeel kwam. Een van de counters kan niet onvermeld blijven: een doorbraak van Isaac op links, die na een geweldige run de bal op magnifieke wijze over en achter de doelman wist te krullen. Na het zien, moest ik even in mijn ogen wrijven. De scheids wees naar de middenstip, dus het zal wel echt gebeurd zijn. Na deze 10 minu ten vond D4 het weer welletjes en beperkte zich tot het uitverdedigen van de wedstrijd. Hebben we hier te maken met jongens die geen stap teveel doen en op uiterst professio nele wijze de uitslag bepalen of drijft de D- op verbaal geweld en is dan slechts voo korte tijd tot voetbal te motiveren? Volgendi week zullen we het weten als we weer tegei Swift voetballen, (evenals 2 zaal wedstrijden) Hopelijk herinneren we de volgende keer da de wedstrijd altijd eerst nog gespeeld moe worden. Andermaal Swift. Vanaf half tien wist iedereen die aan he Olympiaplein woont dat de wedstrijd teger AFC D4 begonnen was. Maarten's sten weergalmde tegen de huizen en zijn aanwij zingen waren niet te missen. Om de koppie: er weer even bij te krijgen, hadden Maarter en ik bedacht dit keer in een 3-4-3 opstelling te maken, met de hoop minder counter voetbal en meer op het middenveld te spelen Dat pakte zeker in de eerste helft goed uit Tot twee keer toe kon Swift alleen nog mei vasthouden een doorgebroken speler tegen houden en dat leverde een penalty op, die Joost uiterst koel inschoot. (Volgende keei toch liever met meer inzet Joost..., worden we langs de kant minder zenuwachtig.) 0-2 werd het door een prachtig afstandschot van Lucas, de bal viel precies achter de keeper in het doel. De rust was in de kleedkamer in derdaad rust, in tegenstelling tot vorige week. Na de omzettingen vanwege de wis selbeurten ging het de tweede helft iets min der. Een paar jongens moesten duidelijk wennen aan dat 3-4-3 systeem. Swift deed zijn uiterste best en toonde veel inzet, maat met een tijger als Chiel achterin konden ze niet meer echt gevaarlijk worden. Isaac maakte nog zo'n goal als ik hierboven al beschreven heb. deze keer echter in de lin kerhoek, net zo mooi. In de tweede helft zagen we ons elftal tot ons ongenoegen hier en daar duwen en trekken en shirtjes vast houden, wat de nodige reactie bij de tegen stander opriep. Achteraf vonden Maarten en ik dat de wedstrijd daardoor tegen het einde een beetje grimmige sfeer had gekregen. Dat was jammer en bij een 2-0 en later 3-0 voor sprong ook niet echt nodig. Nou Swift heb ben we wel even gezien, (en zij ons ook denk ik). We hebben alle wedstrijden, ook in de zaal, gewonnen! Op naar een nieuwe tegen stander! Ruud de Bruyn Jeugdzaalvoetbaltoernooi voor de D4 in de Sporthal Zuid: De D4 doet mee aan een zaalvoetbaltoernooi in de Sporthal Zuid, en zal daarvoor worden verdeeld in 2 teams door de leiders Maarten en Ruud, in AFC en AFC 2. Er wordt bij de Sporthal Zuid verzameld Poule-indeling: Swift - Swift 2 -Turkiyem Spor - AFC - AFC 2 ma.22.03: AFC2 - Swift2, aanvang: 19.00 uur, bijeen 18.30 uur, veld 1 di.23.03: Swift - AFC, aanvang: 19.00 uur, bijeen 18.30 uur, veld 1 za.20.03: Tos/Actief D2 - AFC D4, aanvang: 10.00 uur, bijeen: 09.00 uur za.27.03: AFC D4 - FIT Dl, aanvang: 09.30 uur, bijeen: 09.00 uur, Sch: Da vid/Mark/Mike

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 13