1 r if GRAM CANARIA 99 i I Gran Canaria LDe A-selectie keert gezelschap richting het uitgaanscentrum, alwaar het nog lang onrustig bleef. 07.45 uur. Wekservice Co (Stompe) Grosze Nipper. Want luidt het spreekwoord niet: 's nachts een man, 's ochtends een man. Zo zaten we gezamenlijk in polo (beschikbaar gesteld door Marcel Koster, waarvoor onze dank) om half negen te ontbijten. Na het ontbijt op naar het veld van Motana de la Data en zie daar, we waren nog niet bezig of het wolkendek brak open en een heerlijk zonnetje lachte ons toe. Na anderhalf uur bloed zweet en tranen aanvaarden we de reis terug naar het hotel alwaar het lichaam wat rust werd gegund voor de middag training. De middag training zou op twee locatie's plaats vinden te weten Montana de la Data en het strand van Playa des Ingles. U begrijpt het al, de kneusjesl Roy, Ulli, Guido, Ro bert, Ashwin en ondergetekende) moesten onderbegeleiding van Peter Brans met hun geblesseerde ledenmaten in de zee. Terwijl de veldploeg fit en sterk bij het hotel arri veerde, liepen de kneusjes er nog slechter bij dan voor dit therminale bad Volgens Co is er niets beter dan de zee voor genezing, wij kneusjes twijfelen). Na onze dagelijkse opfrissing, gaan we op aanraden van Bob Neseker eten bij het Itali aanse restaurant "La Toscana". Terwijl de eigenaar "Salvador Dali" samen met zijn vrouw "Sneeuwwitje" en hulp "Roemeens voetballer" heen en weer vliegen genieten wij van dit bijzonder smakelijk voedsel. Bob namens de selectie absoluut top. De zware trainingen begonnen zijn tol te eisen en om 1.00 uur was het op alle kamers van "onze jongens stil. Eén van de hoogtepunten van deze dagen is de boottocht van Puerto Rico naar Puerto Mogan. Na heerlijk driekwartier in de zon op het dek te hebben gezeten kunnen we in "Club de Mare" ons hart ophalen aan al dat gene wat de zee ons qua eten te bieden heeft. Ook dit jaar werden de AFC- GO Kart kam- 'alsmede een bondsonderscheiding. De AFC wenst deze sympathieke Haarlemmer daar mee geluk en hij heeft beloofd bij de wed strijden tussen EDO en AFC acte de présence te zullen geven. Zoals bekend verbleef de A-selectie voor een traningstage op de Canarische Eilanden. Elders In deze schakel vindt U een artikel over deze reis van Joey Zebeda met foto's gemaakt door ons bestuurslid Marcel Kos ter. Ik veroorloof mij één van de hoogte- punten op de eerste avond aan U te vertellen. Ieder jaar is het de gewoonte, dat de spelers 1 die voor het eerst meegaan iets vertellen over de AFC-beleving. Dit jaar waren dit: Joey Esiony, Bob Gehring, Robert Gehring, Pascal Kamp en Stephan Teeken, terwijl grensrechter Barry van de Glas buiten mededinging meedeed. Allen waren voor- treffelijk, doch Stephan werd terecht als winnaar uitgeroepen. Laurens Bianchi, de i winnaar in 1998, overhandigde de Silveren Spoon aan Stephan. Een nieuwe onder- 1 scheiding, die naar ik hoop tot in lengte der jaren uitgereikt mag worden. Aan Stephan onze welgemeende gelukwensen. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w.: Piet Leyenaar (30/1), Rokus Hoogendoorn Sr. (30/1), Lou van Kranendonk (4/2), Guido Kiemeney (11/2) Meindert Huisman (12/2), Aan deze jarigen onze hartelijke gelukwensen. Johan de Bie 'i;,i Het was een sombere regenachtige ochtend, de ochtend van de 13de januari '99. Diep in hun clubcolbers gedoken, druppelde 26 AFC'ers rond 11.00 uur de vertrekhal van Schiphol binnen. Allen stonden aan het begin van weer een onvergetelijke trainings stage op Gran Canaria. De vraag die menigeen bezig hield was wat deze vrijdag de 13de ons zou brengen. Het antwoord was daar: de monitoren waar de vertrektijden op stonden gaf aan: 4 uur ver traging. We lieten ons niet ontmoedigen door deze kleine tegenslag. Intussen hadden Jan Koomen en de voorzitter zich bij de groep gevoegd, (de vaste uitzwaaiers van de Gran Canaria gangers). Terwijl de groep onderleiding van Amel Vroege ging inchecken, regelde Jan met de voorzitter een aantal tafels bij Cafe Amster dam, waar wij de lunch konden nuttigen. Wat doe je als je 4 uur vertraging hebt Je eet wat, je klets wat, je drinkt wat, je shop ped wat. En dan Je eet wat, je drinkt wat, je drinkt wat, je Eindelijk 16.30 uur. We kunnen aan boord. De sfeer is uitbundig, terwijl de gezagvoer der de juiste koers zoekt, voeren Ashwin (alias de buschauffeur) en Peter (Ik ben effe je naam kwijt) vele magistrale theater stukjes op. Voor we er erg in hebben is het 'Tasten your seatbelts" en staan we als of we nooit weg zijn geweest weer op Gran Canaria. Na de snelle transfer naar het hotel en de kamer indeling gaan we volgens traditie naar restau rant La Casa Vieja" om daar authentieke Spaanse gerechten tot ons te nemen. De eerste toost is op onze Sal van Gelder, voor ondergetekende en de captain van ons eerste is dit de eerste Gran Canaria in zeven jaar zonder deze vriendelijke brombeer en ik moet zeggen ik heb hem gemist. Tussen alle gamba's, vis en geitenkaas door is er de jaarlijkse uitreiking van de Zilveren Spoon. Alle nieuwelingen binnen de selectie houden een speech, waaruit een winnaar wordt gekozen. Eigenlijk waren er alleen maar winnaars, (Rober G, Bob G, Barry, Joey E, Pascal maar 1 nieuweling liet zijn hart spreken: Stefan Teeken. Hij werd de Zilveren Spoon winnaar 1999. Snel naar het Hotel, even opfrissen en toen vertrok het

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 8