AFCS "BIE"- ZON DERHEDEN DAMES-JAARDINER sprekers af. Roy Tular ging met name in op de hoge verwachtingen die er jegens het eerste zijn en de grote druk die hierdoor onstaat bij de spelers. Anderzijds zei Roy goede hoop te hebbben dat het dit seizoen zou kunnen gaan lukken: de terugkeer naar de hoofdklasse. De stemming in de groep is er naar. De reis naar Gran Canaria was in alle opzichten stimulerend. Naast de teamleiding bedankte Roy in het bijzonder de bestuursle den Amel Vroege, Marcel Koster, Johan de Bie en Ger van Caspel voor hun grote bijdra ge aan het welslagen van deze trip. Inmiddels was het bijna 12 uur en nadat het clublied uit volle borst gezongen was begaf men zich naar de lounge om daar tot in de kleine uur tjes de ins en outs van dit geslaagde jaardiner met elkaar door te nemen. Machiel van der Woude Eén keer per jaar ontmoeten de AFC-dames elkaar in een bijzondere feeststemming. Dit jaar was die feeststemming uitbundiger dan ooit. De club bestond 104 jaar; het da mesdiner een kwart daarvan. In het Hilton Hotel wachtten de tafels. Mooi gedekt; extra versierd; de stoelen in de vertrouwde AFC- kleuren; een mooi getekend menu en een prachtige fles parfum bij ieder bord. Na een niet te lange speech van ondergete kende kon het festijn beginnen. Het diner was perfect, de wijn besprenkelde het geheel en toentoen traden 2 artiesten op. Het is moeilijk te beschrijven wat er gebeurde, maar de aanwezige dames van hoge leeftijd kregen net zoveel spierpijn van het lachen als de jongste meisjes van het eerste. Sterker nog: er ontstond tweemaal een spontane polonaise door de zaal. Het was een feest in de ware zin van het woord. De sfeer voor de avond was bepaald: ontspannen en plezierig. Hoe wel wij, Agnes Reddering, Sylvia Gehring en ik, ons voorgenomen hadden het dit jaar iets rustiger te doen, gebeurde het tegenoverge stelde. En wat wil je nog meer Een diner met 129 tevreden dames. Een diner dat toch een eigen traditie geworden is. Een diner waar bijzon der veel jonge mensen waren. Dat is toch iets waar iedereen van droomt bij een organisa tie? Het is eigenlijk jammer dat AFC maar één keer per jaar jarig is. Henny Somers - Blekemolen Mijn bijdrage in deze Schakel wil ik begin nen met een paar regels te wijden aan het overlijden van onze ere-voorzitter Henk Kappelhoff. Vanzelfsprekend vind U elders in deze Schakel een uitgebreid In Memoriam van voorzitter Dick van der Klaauw. Wat ik nog even aan U kwijt wil was de enorme, belangstelling op DriehuisAVesterveld en de vele publicaties in de kranten met als spe ciale vermelding het Parool, waarin Henk Kappelhoff goed werd getypeerd. Daarnaast moet het spelen van het clublied in de aula op een bandje met pianomuziek door ons reeds lang overleden erelid Cor van Peper zeel voor velen een nostalgische herinnering hebben gegeven Op maandag 18 januari jl. vond in het Meridien Hotel (voormalig Apollo Hotel) het traditionele jaardiner plaats. Elders in deze Schakel beschrijft redacteur Machiel van der Woude deze jaarlijkse traditie. Vanaf deze plaats hulde aan de nieuwe tafelpraeses Bas Rachman en de bestuursle den, die de voorbereidingen hebben getrof fen. Naar mijn mening een avond om in te lijsten. Tijdens deze avond mocht jeugd commissielid Jan Koomen uit handen van de voorzitter de Henne Boskamp Nobelprijs ontvangen en werden onze leden Rob Duis en Henk de Groot benoemd tot AFC- Ridder. Aan al deze leden onze welge meende gelukwensen. Dichtbij dit hotel kwamen de AFC-dames De dames in polonaise op het geslaagde damesjaardiner voor de 26e keer bij elkaar. Van diverse zijden vernam ik, dat deze avond zeer ge slaagd was. Elders in deze schakel een verslag van tafelvoorzitter Henny Somers- Blekemolen, die ook dit jaar samen met Sylvia Gehring-Konings en Agnes Redde- rinq-Postma de damles waren, die deze jaarlijkse happening hadden georganiseerd. Namens de AFC hulde aan deze dames en vele stille werkers. Mevrouw Jopie van der Valk-Aalders, echtgenote van ons overleden lid van ver dienste Ton van der Valk viert deze week haar 85e verjaardag. Jopie is aanwezig bij alle thuiswedstrijden van het eerste elftal en is present bij alle AFC-evenementen. Na mens de AFC onze hartelijke gelukwensen en nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. AF'C-Ridder Nico Bijl vierde recent zijn 80c verjaardag. Af en toe bezoekt hij samen met zijn zoon de wedstrijden van het eerste elftal, doch hij volgt de verrichtingen van de AFC zeer nauwgezet. Namens de AFC onze welgemeende felicitaties. Roy van Dijk heeft de revalidatie-kliniek op de Overtoom mogen verlaten en is gelukkig weer terug in zijn huis in Aerdenhout bij zijn lieve vriendin Hetty. Hij zal in de ko mende maanden nog de nodige behandelin gen moeten ondergaan, waarbij de AFC hem veel succes wenst. Roy was aanwezig op het jaardiner en is inmiddels al weer meerdere keren bij zijn club gesignaleerd. Het afgelopen weekend werd door de KNVB besloten toch over te gaan tot het. instellen van een Topklasse bij de amateurs. Dit ondanks de wens van de meerderheid van de amateur-verenigingen in Nederland. Nog maals een bewijs, dat de belangen van het amateurvoetbal in Nederland niet goed worden gediend door de heren in Zeist. Het spreekwoord pompen (geld van de KNVB en het bedrijfsleven) en verzuipen (de eerste divisieclubs uit het 2e rijtje) komt bij mij naar boven. Een goede democratische beslissing van de heren in Zeist en nu maar verlangend uitzien naar de hotels en restau rants tijdens de komende EK in Nederland en België. AFC-Ridder Ben Bonkink verblijft voor verdere revalidatie nog steeds in het ver pleeghuis de Poort. Het wachten is op het aanbrengen van een prothese. Namens de AF\C wensen wij hem sterkte en een spoedi ge thuiskomst. Een bezoekje of een kaart zijn zeer welkom. Het juiste adres luidt: Hugo de Grootkade 18-28, 1052 LS Amsterdam. Ons lid Jaap Pluim, tevens voorzitter van de stadsdeelraad Zuider Amstel moest helaas dit jaar verstek laten gaan op het herenj aardiner. Een tweetal gebroken ribben en een longontsteking waren hier de oorzaak van. Namens de AFC wensen wij Jaap van harte beterschap. Afgelopen vrijdag was de AFC uitgenodigd bij het afscheid van de voorzitter van onze bevriende vereniging EDO, de heer Tom van Wassem, die maar liefst 18 jaar voor zitter van deze vereniging is geweest. Tom werd een koninklijke onderscheiding door de burgemeester van Haarlem verleend,

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 7