HET JAARDINER Onze club werd op zondag 17 januari jl. 104 jaar. Traditiegetrouw wordt deze verjaardag JAAR DINER 1 Voorzitter Dick van der Klaauw en tafel- s praeses Bas Rachman kunnen terugzien op een geslaagd jaardiner i l gevierd met het jaardiner. Dit maal niet in het clubhuis, maar in het zo mooi gelegen Apollo Hotel op 18 januari. In zijn speech riep tafelpraeses Bas Rachman in herinnering dat in vroeger dagen (tot 1962) het jaardiner in steeds andere gelegenheden plaats vond. De laatste keer in hetApollopaviljoen. De i i ruim 140 aanwezigen zaten volgens Bas voor een koopje in deze feestelijke zaal aan, gege- j ven de 56,72 die men betalen moest, in I Euro's wel te verstaan! De tafelpraeses stond De nieuwe Ridders: Henk de Groot en Rob Duis 50 jaar lid! vervolgens stil bij zijn illustere voorgangers: Piet Vermeulen, Henk Esser, Willy Brusse, Jan Koomen ontving de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs Ton Glas, Henne Boskamp en Rob Duis. "Een eer om bij dit kleine maar ragfijne rijtje te mogen behoren." Bas ging tenslotte in op wat voor hem de kern van AFC is: vriend schap, geborgenheid en continuïteit. De jeugdcommissie die opleidt voor de AFC- veteranen, daar gaat het in essentie om. Op deze wijze kan AFC ook in de derde eeuw van haar bestaan de juiste antwoorden vinden op indringende, vaak maatschappelijk be paalde ontwikkelingen. Onder het genot van een heerlijke Domaine du Bosc, Cabernet Sauvignon ging het programma verder met nog een jarige, Lex Rimini, die uit volle borst werd toegezongen. Hierop nam voor zitter Dick van der Klaauw het woord. Terugkijkend was het een zeer bewogen jaar met het verlies van verschillende eminente AFC'ers: Sal van Gelder, Tom Glas en Tom Somers en zeer onlangs ere-voorzitter Henk Kappelhoff. Mensen met een rijk AFC-leven, die erg gemist zullen worden. Sportief diep tepunt was natuurlijk de degradatie uit de hoofdklasse, waarin AFC zo lang zonder een enkele onderbreking speelde. Maar, zo ging Dick verder, niemand is bij pakken neer gaan zitten. Integendeel, de inzet van de selectie en het begeleidende team is groot en de sfeer, zo bleek ook tijdens de trainingssta ge op Gran Canaria, is bijzonder goed. Dat belooft wat voor de rest van het seizoen. Sportief gezien is AFC natuurlijk veel meer dan het eerste en ook op dit opzicht is het beeld zeer positief. De grote jeugd, en de senioren-afdelingen op de zaterdag en zon dag draaien algemeen beschouwd als een trein. Dick richtte zich vervolgens tot Roy van Dijk die na zijn zware auto-ongeval met vergaande gevolgen te midden van zijn vrienden gelukkig toch het jaardiner kon bijwonen: een zeer vreugdevolle zaak. In het laatste deel van zijn speech ging Dick uitvoe rig in op de positie van AFC in de Zuidas. Met behulp van de door Ron Voskamp vakkundig voorbereidde sheets schetste onze voorzitter hoe AFC via een even intensief als creatief gebruik van de beschikbare ruimte definitief verankerd zal worden in de Zuidas. Een operatie waar het laastste woord, zoveel werd wel duidelijk, nog niet over gezegd is. Inmiddels was het voor Dick tijd om Rob Duis en Henk de Groot tot Ridder te slaan. Rob ('er is eigenlijk weinig veranderd, want ik debuteerde tegen DEM') als Henk toonden zich gevatte edellieden. De spanning werd hierna opgevoerd. Wie zou dit jaar de Mr. Henne Boskamp-Nobelprijs krijgen? Deze bijzondere eer viel te beurt aan Jan Koomen, die in een reeks van jaren in de jeugdafde ling allerlei functies bekleedde. Jan was ook altijd bij allerlei andere gelegenheden bereid een helpende hand te bieden. Aan het ap plaus te horen waren de aanwezigen het met deze keus van het bestuur van harte eens. Na het heerlijke chocolade dessert sloot traditie getrouw de captain van het eerste de rij Tot ieders blijde verassing was Roy van Dijk aanwezig op het jaardiner

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 6