ZEG KIEM JIJ DE MOSSELMAM? Zondag 11: trotse winnaar middagtoernooi. V.l.n.r.: Arthur Verhey, Jeroen Pilgram, Richard BakkerRuben Nieuwenhuis, Matthijs Rotteveel Dukker en Ap Springer die niets ontgaat maar aan het eind van de dag merkt dat zijn fles wijn uit de kleedkamer is verdwenen! Dankzij een strakke planning en duidelijke spelregels verloopt het toernooi vlot. Onder de totaal 58 spelers bevindt zich o.a. het complete team van zondag 6. Als om circa 11.00 uur de broodjes en melk verkrijgbaar zijn, melden zich ook de eersten voor het 'recreatieve' middagtoernooi. Aan de wedstrijdtafel wordt het steeds gezel liger. En als Johan de Bie de ochtendronde afsluit met de prijsuitreiking op het veld voor onze AFC-vlag kan de dag niet meer stuk. De prijzen, waaronder flesjes merk- cosmetica en een picknickmand voor de loterij, zijn deze dag beschikbaar gesteld door de firma Kappé van Jaques Parson. Nogmaals hartelijke dank! Traditioneel komen er tijdens de middag meer supporters af op dit sportieve AFC spektakel. Dat ligt waarschijnlijk ook aan de samenstelling van de teams. Er schrijven zich totaal 67 spelers in over acht teams. Precies op tijd wordt afgefloten door de altijd opgewekte Herman Fritzsche, de talentvolle Mare Janssen, en de spontaan opgekomen Hans Dukker! Opmerkelijk is de verrijdbare tas vol met verzorgingsmiddelen van fysiotherapeut Wim Crouwel, die deze dag gelukkig niet met ernstige blessures krijgt te maken. Zondag 10 blijkt het meest compleet te zijn opgekomen. De bekende vedetten van Vete ranen 1, zoals Theo Husers, Derk Grot, Rob Ruis, Jan Hein Lans, Henny Kottmann, Rob Vromans, André Wijnand en Kees Gehring, oogsten veel bewondering en trekken en thousiaste supporters rondom het eerste veld. Echter de teams van zondag 11 en 13 (beide op kop in de competitie!) verbazen allen met tomeloze inzet, knappe staaltjes voetbal en een hecht collectief. 'Wie zijn dat die jon gens van het elfde?' is een veel gehoorde vraag tijdens de finale tegen Veteranen 1. Wel dat zijn de winnaars van het middag toernooi; Richard Bakkers, Arthur Verhey, Jeroen Pilgram, Matthijs Rotteveel en Ruben Nieuwenhuis! Als onze vice-voorzitter staand op de stoel alle aanwezigen in de mooie kantine toe spreekt, de winnaars beloont en deze dag op AFC-waardige wijze afsluit, vult de zaal zich meer en meer met volleyballers en hun supporters. Op één van de tafels ligt nog een open pro grammaboekje met de tekst 'KEEP SMI LING BE (AND STAY) FRIENDS'. Het is niet lotnummer 055 of 138 van de rijk gevulde picknickmand! Oh ja, het ochtendtoernooi werd gewonnen door Zondag 5, die Zondag 8 met 3-0 ver sloeg. Frans Jüch Commissie Pers, Publiciteit Evenementen Op 18 december jl. vond op AFC weer het j l traditionele kienen plaats en wel ten derde male onder de uitgekiende leiding van het kien dream team bestaande uit Ron van Doesburg, Roy van Dijk (tijdelijk verhin- I derd), Ronald Koster, Lou Hekster en onder- getekende. Rein Akkerman jr. was zo vrien- delijk te assisteren, waarvoor nog onze har- J telijke dank! Ook dank zijn wij verschuldigd aan alle gulle gevers, die zonder morren j bereid waren een en ander voor de prijzen- tafel te doneren. Zoals vanouds kon het weer letterlijk en figuurlijk niet op. Bij AFC is het niet een Carmen hairkrulset als hoofdprijs, of misschien wel een gevulde kalkoen. Wel nee, elke van de zes rondes kent hoofdprij zen, extra prijzen die vallen op een kaart nummer, en verrassingsprijzen onder de allengs bekend rakende Doos met het Vraagteken. Parfumerie, horloges, een gitaar, een T.V., kaartje voor Ajax, een op maat 'I gemaakte blazer, wijnen, wild, textiel, en gaat u zo nog maar even door. De absolute kraker is telkens de hoofdprijs van de zesde en tevens laatste ronde, doorgaans een 8- daagse en 2-persoons vliegreis naar een warm eiland. En dit jaar viel deze ten deel aan Zondag-2 speler Arjan Coorengel en zijn vriendin, waarmee nogmaals van harte gefe liciteerd! Op de avond zelve mocht de kien- commissie dit maal zo'n slordige 185 mensen begroeten! Een ongekend groot aantal. Ken- nelijk begint de nieuwe kienformule bekend '1 te worden in de club. Overigens was Zater dag 2 als vanouds weer goed vertegenwoor digd: keeper Han Trimbach won in een van de eerste ronden het originele(!) coachjack j (#46) van Morten Olsen (aangeboden door Ronald Frank de Boer en Guido Albers). Maar ook de zondagselectie bleek op insti gatie van Henk Bijlsma een snipperavonA te I hebben genomen. Geweldig was weer de aanwezigheid van de nestrix, de éminence grise der kieners, mevrouw Jopie van der Valk, die al minstens een jaar of zeventig trouw haar snippers op de kienkaarten komt leggen! De eerste proefronde betrof precies een reeks getallen die stiekem van een van de kaarten van mevrouw Van der Valk waren afgelezen. Doorgestoken kaart dus, maar een aardige intro om haar eens in het zonnetje te zetten. Robert Gehring had in de vijfde ronde kien en besloot niet de rondehoofdprijs, een Het Kien Dream Team met v.l.n.r.: Ron van Doesburg, Ronald Koster, Lou Hekster en Nicky Hekster. Roy van Dijk ontbreekt helaas. 7

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 7