ZAALVOETÉiAL- ÏOERMOOI De Malle Dieren: Winnend team Sixes 1999. V.l.n.r. Benno Honsdrecht. Martin Verburg. Ab ZONDAG 5 EN 11 WINNEN ZAAL- ^VOETBALTOERNOOI I^AJs de laatste jaren te doen gebruikelijk vond er vlak na de jaarwisseling een zaalvoetbal- ptoernooi plaats voor onze senioren. Met ^uitzondering van de eerste vier zondagteams =en zaterdag 2 deden alle andere teams op 3 januari mee inde Emergo-hal te Amstelveen. ^Opgedeeld in een sterke ochtend- en een ^vitale middaggroep werd van 's ochtends tien Hot 's middags vijf sportieve strijd geleverd door 16 teams. In de ochtend waren dat bondag 5 t/m 9 en zaterdag 2 t/m 4. In de perste ronde viel al een belangrijke beslissing •°en zondag 5 met 2-1 zaterdag 2 de baas ■Hleef. Jammer voor Sebo c.s. want hiermee Hvas de gedroomde finale-plaats verkeken, fcondag 5 ging door met winnen en won >enslotte ook de finale van zondag 8 met 3-0. Teammanager Rob Lobatto, afwezig door dvintersportverplichtingen, kan trots zijn op dit resultaat. Na de champagne voor het "winnende team reikte vice-voorzitter Johan de Bie de prijs - beschikbaar gesteld door iCappé Schiphol - voor de beste speler uit jan Jan Hein Christoffels, captain van zon dag 5. De prijs voor de beste keeper ging haar Mark de Hond, die niet alleen heel veel reepte, maar ook vrijwel onpasseerbaar Dleek. De wedstrijden werden, zo onder streepte Johan, prima geleid door Rob Duk- ker, Hans Elias, Jan Koomen en Ab Springer. Eindklassering ochtendgroep: 1. Zondag 5, 1 Zondag 8, 3. Zaterdag 2, 4. Zondag 7, 5. Saterdag 4, 6. Zondag 6, 7/8 Zaterdag 3 en 1 Zondag 5: trotse winnaar ochtendtoernooi voorste rij v.l.n.r.: Patrick Reddering, Maarten Blokland en Mike Riksen, achterste rij v.l.n.r.: scheidsrechter Hans Elias, Hoessien Laroussiyen, Bas Peek, Marc de Hond en Jan Hein Christoffels. Springer, Mike Janssen, Michiel Huisman. Zondag 9. De middaggroep omvatte 'de overige' senio ren: zaterdag 5 en 6, zondag 10 t/m 13 en de 2 veteranen-teams, die AFC rijk is. Het werd een spannend toernooi met een even bloed stollend als verrassend slot. Het eerste vete ranen-team met erkende toppers als Derrick Grot, Theo Husers, Kees Gehring en Henny Kottmann in de gelederen, stuitte, na een inmaak-partij tegen de collega-veteranen (11-1, een record), op een uitstekend zondag 13 (welke vereniging beschikt over een 13e met deze kwaliteit?). Maar heel nipt en mede dankzij uitstekend keepen van André Wij nand ging de winst naar de door Jan Hein Lans (gehuld in een mooie trainings-outfit) gecoachte veteranen en was het wachten op de andere finalist. Dat werd zondag 11, dit mede door een fraaie 2-0 winst op het licht favoriete en immer spraakmakende team van Dick Huisman. De finale tussen Veteranen 1 en zondag 11 leek met het samengebalde veteranen-talent een wassen neus, maar het pakte, zoals de kop boven dit stukje reeds onthulde, geheel anders uit. Hoewel de ge lijkmaker van Derrick pal voor tijd toch nog uitkomst leek te bieden, werden de hierop volgende penalties beter benut door zondag 11 en was de verrassing van de dag een feit. Johan de Bie overhandigde met veel plezier de champagne aan het winnende team be staande uit Arthur Verheij, Jeroen Pilgram, Richard Bakkers, Ruben Nieuwenhuis en Matthijs Rotteveel. Richard Bakkers ontving ook de prijs voor de beste speler; de prijs voor de beste keeper ging naar Jacco van Achelen, keeper van zondag 13. Eindklasse ring middag-groep: 1. Zondag 11, 2. Vetera nen 1, 3. Zondag 13, 4. Zondag 10. De scheidsrechters van het middag-programma, Hans en Rob Dukker, Herman Fritsche, Mark Janssen en Frans Jüch, en de organi satoren - Marcel Koster, Frans Jüch en Hans Coorengel - werden uiteraard niet door Johan vergeten. Tenslotte onderstreepte onze vice- voorzitter het grote CLUB-belang van dit zeer geslaagde evenement. Op 2 januari 2000 vindt het volgende zaalvoetbaltoernooi plaats. Noteert u het even? Machiel van der Woude zondag 3 januari 1999 Als stipt om 10.00 uur 's morgens wordt afgetrapt op twee speelvelden in Sporthal Emergo is er al heel wat voorbereidend werk verricht onder leiding van het trio Machiel v.d. Woude, Hans Coorengel en Frans Jüch. Als eerste AFC-er meldt zich Bas Peek van zondag-5. Hij krijgt net als alle andere deel nemers een genummerd programmaboekje (productie Bep en Jo Bonnet) met daarin het volledige dagprogramma, de spelregels en een consumptiebon. De koffie en thee zijn de gehele dag gratis! Terwijl alle voorbereidingen voor een opti maal verloop worden getroffen, melden zich al vlot meerdere clubgenoten aan de wed strijdtafel bij Marcel Koster. De koffie vindt gretig aftrek. En het elftal van Marc en Mi chel de Hond, zaterdag 4, is al volop bezig met de warming-up. Precies op tijd levert Machiel v.d. Woude de prachtige groene en gele Adidas hesjes af, zodat wedstrijdleider Hans Coorengel de zoemer om tien uur laat schallen voor de eerste ronde. De wedstrijden in de 'sterke' ochtendronde worden geleid door de rustige Hans Elias, de fanatieke Jan Koomen, de altijd vrolijke Rob

Schakels (clubbladen) | 1999 | | pagina 6