v. ;:h Lu team echter behoorlijk dwars en dat moest dus worden rechtgezet. Als extra voorberei ding werd op 29 november vriendschappelijk geoefend tegen RKDES-C1 en de 8-2 winst en het vertoonde spel gaf duidelijk aan dat we gereed waren voor het duel tegen Ajax. Op 2 december werd onder felle lichtbundels bij Ajax gespeeld. Een aantal D-junioren waren, na hun eigen training, gekomen om de Dl te ondersteunen, samen met alle ou ders en familie. De AFC YELL was zelfs te horen. De steun is bijzonder gewaardeerd door het team. Het duel zelf had twee ge zichten. In de le helft waren wij supermach- tig en na een zuivere pass van Norbey scoor de Robbin zeer fraai in de rechter boven hoek. Toen even later alweer Robbin, na wilskrachtig doorzetten, de 2-0 scoorde, leek een grotere voorsprong een kwestie van tijd. Er volgde een aantal goede kansen, die ech ter door pech of nervositeit, niet werden benut. Toen Ajax, door even niet attent verdedigen, door een kopbal terugkwam tot 1-2, was de wedstrijd toch weer open gewor den. Dat bleek alras in de 2e helft, toen Ajax met een "andere ploeg speelde. Zij gaven veelal de toon aan en kregen de nodige kan- I sen, waarvan er een werd benut. Door attent j reageren van Tonino, intikken met zijn lin- t' i ker, kwamen we weer met 3-2 voor. Een dubieuse vrije trap werd vervolgens door de iF •5 'c 1 I, 'il ■t i'lf" .1 5| |F Ajax-captain in een doelpunt omgezet, doch verder hield de Dl stand, geholpen door de Iaanmoedigingen van de AFC-kant. De 3-3 eindstand werd bereikt na een duel waarin het team, alhoewel niet in topvorm spelend, zich 100% had gegeven, met Roy en Olivier I j als uitblinkers. Jammer genoeg gaf een aantal j, 'Ajax-spelers, door hun houding zowel op als buiten het veld, bepaald niet het voorbeeld, dat je van Ajax verwacht, j 'Nummer 8. 1 za. 12.12: Sporting Flevoland D2 - AFC D2, aanvang: 10.00 uur, bijeen 08.30 uur Ya. 19.12: Volewijckers Dl - AFC D2, aan- 'vang: 12.00 uur, bijeen: 11.00 uur Allon Cohen, Piet van Eeghen, Merijn Hal- 1 'sema, Tom van Kampen, Floris Kloes, David Langenberg, Joey van Leijenhorst, Jan- Willem Meijerhoven, Benno Nihom, Yacob 'Sasson, Louwrens Schmidt, Mike Scholten, ^Patrick Verwey, Thomas Weyl j 'Leiders: Rinus van Leijenhorst (6980008) en -Jan Meijerhoven (6413590) RiV; za.12.12: AFC D3 - Swift j-09.30 uur, bijeen: 09.00 11 j'.vid/Mark/Mike D2, aanvang: uur, Sch: Da- za. 19.12: Waterwijk D3 - AFC D3, aanvang: 15.00 uur, bijeen: 13.30 uur 'Florian Admiral, Floris van Bodegrave, Mike 'Hollander, Berend Holtkamp, Ramon 'Kloosterman, Anthony Koswal, Jasper Pels- 'ma, Ronald Pieters, Dave Rijkaard, Orville ji,1'ifStruiken, Tedo Takaki, David van Tiel, Tjerk i' 'Veltman. „i ^Trainer/coach: Robert Gehring (6410557) j-"Leiders Michael Hoed (6430436 en Ray- 'FImond Pekel 6611338) 28 november 1998 De D4 stond op 28 november geheel klaar om koploper Abcoude D3 eens een flinke veeg uit de pan te geven. Echter, de afgelas ting gooide weer roet in het eten. Gelukkig was het 5e veld bij AFC wel geschikt voor een training. Na wat oefeningen legde Dirk Spits uit hoe een 'partijtje-scherp' gespeeld diende te worden. Hier konden de jongens hun opgespaarde energie wel in kwijt. 'T werd vandaag geen competitie, maar wel een uitstekende training. 5 december 1998 Alle Sinterklaas-cadeau's had iedereen best willen ruilen voor een wedstrijd, maar ook op deze dag ging het niet door. Door een goede organisatie konden we terecht in de zaal, waar op piepende gymschoenen vijf kwartier is gespeeld. De beide vaders P(i)eter en Sinterklaas zorgden voor de versnaperin gen. Maar hoe moet het nu verder met de compe titie? Laten we hopen dat we nog een paar wedstrijden spelen. Want: geen westrijden, geen punten, op die manier worden we zeker geen kampioen! Ruud de Bruyn za. 12.12: RKAVIC Dl - AFC D4, aanvang: 11.15 uur, bijeen: 10.15 uur za. 19.12: AFC D4 - Tos Actief D2, aanvang: 09.30 uur, bijeen: 09.00 uur, Sch: E.J.van Dee. Sam Bakker, Tino de Bruyn, Boris Davin, Joost Delsing, Daniel Dresden, Isaac Dulle- mans, Laurens Gijssen, Alexander de Haan, Marijn ten Kroode, Sander van Rossum, Chiel Rouwendaal, Jesse Saastamoien, Lee Sieradski, Lucas de Weerd. Leider Maarten van Rossum 6642678 en Ruud de Bruyn 6716424 za.12.12: AFC D5 - Sloten/Rivalen Dl, aanvang: 12.30 uur, bijeen: 12.00 uur, Sch: David/Mark/Mike za.19.12: Roda'23 D2 - AFC D5, aanvang: 11.30 uur, bijeen: 10.30 uur Antony Botic, Marcel Dury, Felix van Es, Ruben Groenteman, Ole van Ham, Bandy Jacobs, Jair van der Sluis, Joakim Smit, Jeroen Smits, Sander van Steijn, Peter Ver hagen, Cees Willems, Boyd Zandwijken, Luciano Zoon. Leider Boy Smits 6796611) A.F.C. D5 - Roda '23 D2 Zaterdag 28 november, het is 9.00 uur. Ik bel 6444350, 9x 'in gesprek' en dan aan de ander kant van de lijn het verlossende bericht "Het is een wonder boven wonder dat die A.F.C-ers spelen konden." Hoera het is goedgekeurd, we kunnen er vandaag weer tegen aan. Ik kijk naar buiten, het is fris en een beetje regenachtig, de perfecte omstandigheden voor een fijne voetbalmiddag. Onze tegenstander staat onderaan, dus winnen moet vandaag tot de mogelijkheden behoren. In tegenstelling tot hetgeen wellicht de meeste voetballers had den gedacht, zijn wederom de velden van A.F.C. goedgekeurd. En inderdaad 'Goed Genoeg' ligt er schitterend bij. Na een inspirerende toespraak in de kleed kamer over inzet, duelkracht, vrijlopen, overspelen en scoren(!), betreden we het veld, alwaar het team onder leiding van Bandy een uitstekende warming-up' ten tonele voert. Je kunt aan het enthousiasme van de jongens zien dat het toegestroomde - trouwe- publiek vandaag iets speciaals krijgt voorgeschoteld. Mark, onze scheidsrechter, fluit voor de aftrap en de wedstrijd begint. De jongens hebben goed geluisterd en houden zich prima aan hun opdracht. Er wordt goed vrijgelopen, zodat het voor de balbezitter makkelijker is om de bal 'kwijt' te kunnen en de jongens storen fel tijdens de opbouw van de tegen stander. Het spel speelt zich derhalve hoofd zakelijk af op de helft van Roda. De inzet van het team is fantastisch en iedereen geeft meer dan 100%. Het storen van de tegen stander levert paniek op bij Roda verdedi ging wat resulteert in een corner. De bal draait gevaarlijk voor het doel langs, waar door de keeper hem niet goed kan wegwer ken. Ole kan de bal pakken, draait handig weg van zijn verdediger en scoort, het is 1-0 voor ons. Dan rust. We gaan met opgeheven hoofden de kleedkamer in waar iedereen zijn verloren vocht weer kan aanvullen met de prettig drinkbare limonade. Deze limonade tezamen met de nodige Dextro's moeten zorgen voor voldoende lichamelijke energie in de tweede helft. Na de gebruikelijke pittige speech kunnen de jongens bijna niet wachten om het veld weer te betreden. De eerste tien minuten na de aftrap breekt voor het team altijd even een moeilijke' periode aan en ik hoop dat zij deze vandaag dan ook goed zullen doorstaan. Het lijkt echter wel of de speech tezamen met de 'energiedrank' ze vleugels heeft gegeven, want van enige verzwakking is niets te mer ken. De jongens blijven lekker voetballen en doen zelfs' hun best om de voorsprong te vergroten. Kansen genoeg, maar het wil maar niet lukken, het lijkt wel of de bal er niet in mag. Door ons pressievoetbal lukt het Roda om door een snelle uitbraak in een overtalsituatie voor het doel te komen. En ja hoor, het gebeurd, de verdediging let even niet goed op en één van de twee spitsen van Roda weet er 1-1 van te maken. Kom op A.F.C, blij ven voetballen", klinkt het vanaf de zijlijn uit de kelen van de vele aanwezige ouders en andere belangstellenden. Na een aantal mislukte' aanvallen lukt het Jeroen om de bal lekker voor de pot te krij gen en door een handige passeerbeweging van Boyd is de 2-1 een feit. Het lijkt erop dat de overwinning ons niet meer kan ontgaan. Nu vasthouden jongens" spookt het door mijn hoofd. In de allerlaatste minuten na een ongelukkige verdedigende fout, komt de bal bij één van de aanvallers van Roda die zijn schot op de doellijn gestopt ziet door de goed meeverdedigende Marcel. En dan klinkt het verlossende fluitsignaal. We hebben wederom laten zien datwinnen' ook in ons woordenboek voorkomt. Jongens

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 14